Przemo188

Brona talerzowa 2,5m

Polecane posty

Przemo188    23

 

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem brony talerzowej 2,5 m 560mm do zetora 7745 będzie używana do ściernisk i uprawy przedsiewnej i rozważam 3 warianty:

     - staltech U25 (masa 1150 , mocowanie talerzy elastomery)

     - Henryk Batyra Gepard (masa 870 , mocowanie sprężyny)

     - Agro-Lift  (masa 990 , mocowanie elastomery)

Co do wału to daszkowy wydaje mi sie ciekawy ale u Batyry nie mają takiego i proponowali mi  gumowy. I właśnie mocowanie talerzy  mocno mnie zastanawia bo każdy producent mówi że jego mocowanie lepsze wiec to nie jest odnośnik i proszę was o pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Trzeba wziąć pod uwagę że brony talerzowe firmy Staltech są używane coraz częściej w dużych gospodarstwach czyli muszą być dość mocne. Sam zastanawiam się nad Staltechem bądź Akpilem, ale u mnie szeroka na spory areał. Wątpie czy warto inwestować w maszynę typu Amazone lub Vaderstad za kosmiczne pieniądze. U mnie obecnie lata 3metrowa Unia ale to porażka jak wieżdżam na pole 40 lub 50 ha...... choć powiem że do dzisiaj żadne łożysko nie poleciało, a sporo już ha objechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Osobiście do 7711 posiadam 2.5m na 560mm talerzach z firmy Agro-Tom z wałem płaskownikowym masa 700kg i spokojnie daje rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPralat    12

nie wiem czy kolegę interesuje agromasz, co prawda posiadamy 3 metrowa z traktorem o mocy 130 km, prace jak na susze zrobiła świetna, do up w zestawieniu z siewnikiem talerzowym też super się spisała, glebę nawet gliny zrobiła przyzwoicie, wal to croskill, ciężki jest nie powiem ale bardzo ładnie zbryli grupy, ogólnie to ta talerzowka jest masywna bo na 1550 kg, a co za tym idzie nie powinno być problemu z pekaniem materiału bo jak mówię wszystko wydaje się masywne, i jak na polską maszynę to jesteśmy na rok 2015 zadowoleni. takze6 szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Znajomy też ma Agromasz 3m tylko z wałem lżejszym podczepiony do 1634. Jak na ten suchy rok to nic tam nie pękło i jest zadowolony. Dodam że ma pełno kamieni i około 80ha. Jeśli chodzi o brony talerzowe to ważna solidna rama, zabezpieczenia na kamienie , mocne talerze i w zasadzie wszystko. Zachodnie firmy wymyślają tylko jakieś bajery zbędne które są niepotrzebne, a cena kosmos i bez dotacji ani rusz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

tylko agromasz nie ma chyba 2,5m a i cenowo drożej od tych powyżej. Batyra wydaje mi sie za lekka a staltech spoko calkiem ale drogawy tak po srodku jest ten agrolift i sie zastanawiam dosc mocno nad nim  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj