Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 98sl

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wieniu101

wieniu101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 17:11

Claas Dominator 98sl

Witam pomimo żniw może tu ktoś zaglądnie i mi doradzi mianowicie..na monitorze z prawej strony w dominatorze 98sl są dwa słupki ,jeden od strat na sitach a drugi od strat ziarna na lewatorach i chodzi mi oto co zrobić jak ten od lewatorów często się zaświeca i to nawet czasem wysoko. Próbowałem regulować szczeline na młocarni ale bez większego skutku,mam ten kombajn pierwszy sezon takze jeszcze paru rzeczy nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 98sl Dzisiaj, 16:25
  •  

#22 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 sierpień 2016 - 22:04

Claas Dominator 98sl

raczej kolego na wytrzasaczach, bo tam jest czujnik, zapewne musisz po prostu wolniej jechac, a i napisz mi jakie zboza najczesciej kosisz to Ci ustawienia podrzuce, ustawisz sobie i zobaczysz jak Ci to bedzie szlo.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#23 Share wieniu101

wieniu101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 06:07

Claas Dominator 98sl

myk jest w tym że nie na każdym kawałku, na jednym przy tej samej prędkości nawet nie błyśnie a na drugim nawet do czerwonego doleci a najwięcej z włączoną sieczkarnią lub na pochyłościach i nie wiem co to ma za znaczenie.Kosze najczęściej pszenice troche jęczmienia owsa i łubin.

#24 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 02 sierpień 2016 - 17:54

Claas Dominator 98sl

jak na pochylosciach to prawdopodobnie masz wtedy tyl kombajnu nozej niz przod i ziarno grawitacyjnie wygania .

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 14:28

Claas Dominator 98sl

na pusto to jak sie da na obroty to troche nim miota, jak pojdzie w zboze to bedzie szedl gladko, chyba ze beben uszkodzony albo lozyska, co do bordinformatora to sprawdz czy prad dochodzi i czy masz plytke do niego, taka jakby dyskietke, chyba ze masz jakis nowszy typ tego komputerka.

Witam mam obecnie DOMINATORA 76 a chcę dokupić właśnie 98 sl , znalazłem taki no i właśnie na pełnych obrotach buja go na boki tak prawo-lewo trochę jakby w rytm wytrząsaczy czy to tak ma być? 

Bo w 76 to troszkę buja ale tylko na wolnych obrotach i to nie na boki tylko przód- tył .

Czy o tym miotaniu Uziu pisałeś ?

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#26 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 17:45

Claas Dominator 98sl

no u mnie jak sie pusci na pusto to tez nim troche rzuca tak przod tyl jakby, ale jak pojdzie w zboze to idzie plynnie, lozyska przez 5 sezonow sie nie rozpadly, a jednak wialnia ma te ponad 1000 obrotow wiec jest okej, ale rzuca nie tylko claasem, popatrz na bizona tez na pusto miota, jednak cala ta "maszyneria" pracuje, ale jak piszesz ze miota na boki to moze tylko takie odczucie, a moze byc tez nadmierny luz na lozysku, musisz posprawdzac dobrze, tak przez komp cezko powiedziec, bo jeden ma inne odczucia a drugi inne i dla Ciebie moze wydawac sie ze miota na boki, a dla mnie lub kogos innego ze gora dol lub przod tyl.

Powiem tak aby wariatory rowno chodzily, bo lozyska mozna zrobic, ale jak bedzie oska ma mlocarni podgieta to nie napracujesz nim, wariator jest osadzony na osce, wystarczy puscic maszyne, popatrzyc czy wariator nie bije, to samo otworzyc okienko nad gardziela, zobaczyc czy beben z cepami nie rzuca nadmiernine, jak rzuca albo wariator bije sprawdzic czy luzu nie ma na lozyskach, jak jest too wiadomo- wymiana lozysk, jak luzu brak to ktos głaza wciagnal, albo kieszonki na kamienie nie czycisl i nie mial gdzie kamien ujsc i podgielo beben.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 19:15

Claas Dominator 98sl

Na pewno buja na boki bo to widać z tyłu maszyny , przód tył to chyba raczej większość kombajnów rzuca w zależności od obrotów

Obejrzałem jeszcze dwa takie modele i właśnie jeden stał bez chederu i na twardym podłożu (beton) tak jak ten który oglądałem to też nim bujało na boki a drugi miał podpięty cheder , stał na gruncie i pracował ładnie pomimo że był naprawdę wypracowany 

Myślę że trzeba będzie podjechać jeszcze raz i podpiąć cheder wyjechać na pole i zobaczyć co będzie się działo 

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Dodaj odpowiedź