Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 98sl

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daniel1546

Daniel1546

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:37

Claas Dominator 98sl

Witam zakupiłem Dominatora 98sl wyposażony jest w Bordinformator lecz problem w tym że nic się nie wyświetla na nim ani cyfry ani żadna kontrolka sprawdzałem czujniki, włącznik na podajniku niby wszystko ok a połączenia brak. Co może być przyczyną że się nie załączy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 98sl Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share MeRcEdReS

MeRcEdReS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2016 - 21:59

Claas Dominator 98sl

Sprawdź przede wszystkim czy myszy nie zjadły jakiś kabli w słupku bo może w ogóle zasilanie tam nie dochodzi no i bezpieczniki.

#3 Share Daniel1546

Daniel1546

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:18

Claas Dominator 98sl

Koledzy a czy w waszych claasach po włączeniu młocarni zaczyna ruszac kombajnem?

#4 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 02 marzec 2016 - 23:30

Claas Dominator 98sl

na pusto to jak sie da na obroty to troche nim miota, jak pojdzie w zboze to bedzie szedl gladko, chyba ze beben uszkodzony albo lozyska, co do bordinformatora to sprawdz czy prad dochodzi i czy masz plytke do niego, taka jakby dyskietke, chyba ze masz jakis nowszy typ tego komputerka.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#5 Share Daniel1546

Daniel1546

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 16:19

Claas Dominator 98sl

z Bordinformatorem znalazłem już przyczynę były przecięta kable i uszkodziło płytkę ale juz mi elektronik ogarną i bedzie ok. Ogólnie przesiadłem sie na claasa z bizona i teraz sprawdzam wszystko po kolei. 

#6 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 marzec 2016 - 20:59

Claas Dominator 98sl

bedziesz pan zadowolony po przesiadce.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#7 Share Daniel1546

Daniel1546

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:01

Claas Dominator 98sl

Koledzy jestem teraz na etapie sprawdzania podzespołów na co szczególnie zwrócić uwagę? jaki lejecie olej do silnika (silnik mercedes), i jaki do hydro?

#8 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:06

Claas Dominator 98sl

sprawdz wszystkie paski, lancuchy, napiecia lancuchow, sita, lozyska, jak cos niedomaga to wymien i sezon przechodzi, nasmaruj dobrze przekladnie katowa w zbiorniku, bo moe zatrzec sie lozysko i bedziesz grzebal, do silnika ja akurat leje mobil delvac 15w40, do hydrauliki zalecany jst hl 36 chyba, ale u mnie chodzi na hv 68, mniej sie grzeje, jest gestrzy lepiej dziala hydraulika, tylko jak zimny to pompa potrafi zawyc, ale zima sie nie robi.

#9 Share Daniel1546

Daniel1546

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 20:02

Claas Dominator 98sl

Koledzy a czy w waszych Claasach po wcisnięciu przycisku claas countur gasną wam wszystkie kontrolki na monitorku?, wie mozę ktos jak ma być podłączona lampka w kabinie bo nie moge znalesc prądów do niej kable są a brak prądu, przecięte niby nie są. pozdrawiam 

#10 Share dominatorek

dominatorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:52

Claas Dominator 98sl

Witam muszę wymienić cepy w claas dominator 98 i mam pytanie czy wszystkie cepy muszą być o bardzo zbliżonej wadze?  I jak to jest z wyważaniem bębna  po wymianie cepów i tarcz skrajnych młocarni bo tarcze też do wymiany? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Daniel1546

Daniel1546

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 21:36

Claas Dominator 98sl

Witam ja za bardzo nie pomogę bo dopiero co kupiłem kombajn ale wydaje mi sie ze waga powinna byc podobna. jaki masz model?

#12 Share dominatorek

dominatorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:00

Claas Dominator 98sl

Ja też dopiero kupiłem i go szykuję. Model to dominator 98s.

#13 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 01:04

Claas Dominator 98sl

jak chcesz wymienic cepy, to musisz dac wszystkie nowe, bo inaczej bedzie rozna waga, i jeszcze najlepiej po wymianie rozlaczyc naped, zakrecic bebnem, jaak bedzie sie krecil i stanie w miejscu to jest w miare okej, ale jak np stanie i cofnie sie do tylu lub bedzie sie bujal to jest zle wywazone.

#14 Share wieniu101

wieniu101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 20:46

Claas Dominator 98sl

Najprościej to weź zwykłą wage po przeciwnych stronach trzeba położyć cepy po 1 sztuce i szalki muszą być równo zestawione jak nie są to wystarczy skorygować wagę wiercąc otwór albo nadspawać mały punkt później montuje się je na przeciw siebie. Kiedyś zmieniałem cepy w NH i tak robiłem było idealnie jak są źle wyważone to strasznie trzęsie i na pewno rozlecą się łożyska na maszynie.Teraz kupiłem 98 SL i czy mógłby mi powiedzieć czy rura wysypu może opróżniać zbiornik w każdej pozycji czy tyko w pionie po pełnym rozłożeniu np. w poprzednim kombajnie jaki miałem Case tak można było robić.

#15 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:24

Claas Dominator 98sl

jest przekladnia katowa i mozna oprozniac w kazdej pozycji, bynajmniej ja w 96 nie mam z tym problemu, moge nawet wlaczyc jak jest zlozona calkowicie i nic sie nie dzieje, wiec w nowszych modelach na pewno jest tak samo.

#16 Share wieniu101

wieniu101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 12:46

Claas Dominator 98sl

Dzięki Udziu92 za podpowiedź , nie chciałem eksperymentować żeby sobie nie narobić jakichś kosztów i roboty.

#17 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 12:50

Claas Dominator 98sl

w każdej pozycji można opróżniać zbiornik

#18 Share dominatorek

dominatorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:10

Claas Dominator 98sl

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Młocarnia już zrobiona i bęben wyważony teraz jest pewność że jest dobrze. 

#19 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 01:17

Claas Dominator 98sl

to luknij jeszcze do przekladni w zbiorniku ziarna, tej co napedza slimak, tam pod oslonami blaszanymi sa kalamitki, trzeba zwalic oslone i nasmarowac, bo inaczej moze byc przymusowy postoj na wymiane lozysk w sezonie, sprawdz jeszcze stan zebatki na tej przekladni, bo tam podajnik ziarnowy ciagnie wlasnie lancuchem poprzez zebatke caly ten slimak. Sprawdz napinaczyk lancuszka i wlasnie te zebatke czy zeby ma zdrowe, bo moze spadac lancuch.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dominatorek

dominatorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:28