Daniel1546

Claas Dominator 98sl-Nie działa Bordinformator

Polecane posty

Daniel1546    0

Witam zakupiłem Dominatora 98sl wyposażony jest w Bordinformator lecz problem w tym że nic się nie wyświetla na nim ani cyfry ani żadna kontrolka sprawdzałem czujniki, włącznik na podajniku niby wszystko ok a połączenia brak. Co może być przyczyną że się nie załączy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MeRcEdReS    25

Sprawdź przede wszystkim czy myszy nie zjadły jakiś kabli w słupku bo może w ogóle zasilanie tam nie dochodzi no i bezpieczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

na pusto to jak sie da na obroty to troche nim miota, jak pojdzie w zboze to bedzie szedl gladko, chyba ze beben uszkodzony albo lozyska, co do bordinformatora to sprawdz czy prad dochodzi i czy masz plytke do niego, taka jakby dyskietke, chyba ze masz jakis nowszy typ tego komputerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1546    0

z Bordinformatorem znalazłem już przyczynę były przecięta kable i uszkodziło płytkę ale juz mi elektronik ogarną i bedzie ok. Ogólnie przesiadłem sie na claasa z bizona i teraz sprawdzam wszystko po kolei. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1546    0

Koledzy jestem teraz na etapie sprawdzania podzespołów na co szczególnie zwrócić uwagę? jaki lejecie olej do silnika (silnik mercedes), i jaki do hydro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

sprawdz wszystkie paski, lancuchy, napiecia lancuchow, sita, lozyska, jak cos niedomaga to wymien i sezon przechodzi, nasmaruj dobrze przekladnie katowa w zbiorniku, bo moe zatrzec sie lozysko i bedziesz grzebal, do silnika ja akurat leje mobil delvac 15w40, do hydrauliki zalecany jst hl 36 chyba, ale u mnie chodzi na hv 68, mniej sie grzeje, jest gestrzy lepiej dziala hydraulika, tylko jak zimny to pompa potrafi zawyc, ale zima sie nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1546    0

Koledzy a czy w waszych Claasach po wcisnięciu przycisku claas countur gasną wam wszystkie kontrolki na monitorku?, wie mozę ktos jak ma być podłączona lampka w kabinie bo nie moge znalesc prądów do niej kable są a brak prądu, przecięte niby nie są. pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominatorek    1

Witam muszę wymienić cepy w claas dominator 98 i mam pytanie czy wszystkie cepy muszą być o bardzo zbliżonej wadze?  I jak to jest z wyważaniem bębna  po wymianie cepów i tarcz skrajnych młocarni bo tarcze też do wymiany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1546    0

Witam ja za bardzo nie pomogę bo dopiero co kupiłem kombajn ale wydaje mi sie ze waga powinna byc podobna. jaki masz model?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jak chcesz wymienic cepy, to musisz dac wszystkie nowe, bo inaczej bedzie rozna waga, i jeszcze najlepiej po wymianie rozlaczyc naped, zakrecic bebnem, jaak bedzie sie krecil i stanie w miejscu to jest w miare okej, ale jak np stanie i cofnie sie do tylu lub bedzie sie bujal to jest zle wywazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Najprościej to weź zwykłą wage po przeciwnych stronach trzeba położyć cepy po 1 sztuce i szalki muszą być równo zestawione jak nie są to wystarczy skorygować wagę wiercąc otwór albo nadspawać mały punkt później montuje się je na przeciw siebie. Kiedyś zmieniałem cepy w NH i tak robiłem było idealnie jak są źle wyważone to strasznie trzęsie i na pewno rozlecą się łożyska na maszynie.Teraz kupiłem 98 SL i czy mógłby mi powiedzieć czy rura wysypu może opróżniać zbiornik w każdej pozycji czy tyko w pionie po pełnym rozłożeniu np. w poprzednim kombajnie jaki miałem Case tak można było robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jest przekladnia katowa i mozna oprozniac w kazdej pozycji, bynajmniej ja w 96 nie mam z tym problemu, moge nawet wlaczyc jak jest zlozona calkowicie i nic sie nie dzieje, wiec w nowszych modelach na pewno jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Dzięki Udziu92 za podpowiedź , nie chciałem eksperymentować żeby sobie nie narobić jakichś kosztów i roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

to luknij jeszcze do przekladni w zbiorniku ziarna, tej co napedza slimak, tam pod oslonami blaszanymi sa kalamitki, trzeba zwalic oslone i nasmarowac, bo inaczej moze byc przymusowy postoj na wymiane lozysk w sezonie, sprawdz jeszcze stan zebatki na tej przekladni, bo tam podajnik ziarnowy ciagnie wlasnie lancuchem poprzez zebatke caly ten slimak. Sprawdz napinaczyk lancuszka i wlasnie te zebatke czy zeby ma zdrowe, bo moze spadac lancuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Witam pomimo żniw może tu ktoś zaglądnie i mi doradzi mianowicie..na monitorze z prawej strony w dominatorze 98sl są dwa słupki ,jeden od strat na sitach a drugi od strat ziarna na lewatorach i chodzi mi oto co zrobić jak ten od lewatorów często się zaświeca i to nawet czasem wysoko. Próbowałem regulować szczeline na młocarni ale bez większego skutku,mam ten kombajn pierwszy sezon takze jeszcze paru rzeczy nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

raczej kolego na wytrzasaczach, bo tam jest czujnik, zapewne musisz po prostu wolniej jechac, a i napisz mi jakie zboza najczesciej kosisz to Ci ustawienia podrzuce, ustawisz sobie i zobaczysz jak Ci to bedzie szlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

myk jest w tym że nie na każdym kawałku, na jednym przy tej samej prędkości nawet nie błyśnie a na drugim nawet do czerwonego doleci a najwięcej z włączoną sieczkarnią lub na pochyłościach i nie wiem co to ma za znaczenie.Kosze najczęściej pszenice troche jęczmienia owsa i łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jak na pochylosciach to prawdopodobnie masz wtedy tyl kombajnu nozej niz przod i ziarno grawitacyjnie wygania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

na pusto to jak sie da na obroty to troche nim miota, jak pojdzie w zboze to bedzie szedl gladko, chyba ze beben uszkodzony albo lozyska, co do bordinformatora to sprawdz czy prad dochodzi i czy masz plytke do niego, taka jakby dyskietke, chyba ze masz jakis nowszy typ tego komputerka.

 Witam mam obecnie DOMINATORA 76 a chcę dokupić właśnie 98 sl , znalazłem taki no i właśnie na pełnych obrotach buja go na boki tak prawo-lewo trochę jakby w rytm wytrząsaczy czy to tak ma być? 

Bo w 76 to troszkę buja ale tylko na wolnych obrotach i to nie na boki tylko przód- tył .

Czy o tym miotaniu Uziu pisałeś ?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj