Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. !

 

Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )

 

Ale do rzeczy...

 

Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 

 

CZY WARTO ??

 

Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

właśnie na unijnych płatnościach miałbyś najczystszy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

jeśli masz pracę stałą to nie warto ,przy dzisiejszych cenach zboża,kupić maszyny to musisz troche wydać,a potem żeby to odbić trudna rzecz do zrobienia.Dostaniesz dotacje ale kupno nawozów ,oprysków ,paliwa moim zdaniem nie warto.Ja posiadam 11 hektarowe gospodarstwo zastanawiam sie nad puszczeniem ziemi w dzierżawę ,mimo ,że maszyn mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

doprowadz ziemię do uzywalnosci, dowiedz się po ile u Ciebie dzierżawa chodzi i wydzierzaw na 10 lat np. A jaka klasa ziemi? w moich okolicach ludzie placa za dzierżawę spokojnie 2.5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek19812    1

Kolego nie opłaci ci sie inwestować w sprzet w pierwszym roku zrób badanie gleby na podstawowe składniki tj PH, P,K,Mg, oczysc działkę opryskaj glifosatem tj zamiennik randupp .poczekaj 4tyg wynajmij rolnika z talerzówka 150/ha oprysk 50/ha siew gorczycy na poplon i orka jak zakwitnie lub zbior ja sie uda i dopiero siew, jezeli bierzesz doplaty to cos zarobisz ale tylko na wynajnie sasiada taniego ale to grosze, bo tylko doplata ci zostanie , lepiej szukaj jelenia ktory wezmie to w dierzawe a ty bierz doplate. i zapomnij o uprawie

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Nie wiem po co sie tu produkujecie gdzie jest moderator  takich tematów założonych przez  Rolników -Marzycieli jest już na forum sporo, chyba jasno wynika z pierwszego postu że ziemia jest przy lesie czyli logiczne że klasa ziemi słaba nich nie ugoruje ziemi I  II klasy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapoznaj się z ekologiczną stroną uprawy ziemi(tylko nie idź w ślepą skrajnośćtego tematu) na takich małych areałach "normalnej" gospodarki nie poprowadzisz z zyskiem. Opłacają sie agrobiznesy tematyczne. Poczytaj o takowych. zobacz ktory Ci się spodoba zrób kosztorys podstawowy i wyjdzie ci z tego coś dobrego. Powiem szczerze jak byś był w moich okolicach to z miejsca bym Twoją ziemie wziął w dzierżawę. Ale powiem tak, w dzierżawę oddać łatwo, ale nie lepiej czasem się pomęczyć posapać wyrzec paru rzeczy i dojść do czegoś?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Nie wiem po co sie tu produkujecie gdzie jest moderator  takich tematów założonych przez  Rolników -Marzycieli jest już na forum sporo, chyba jasno wynika z pierwszego postu że ziemia jest przy lesie czyli logiczne że klasa ziemi słaba nich nie ugoruje ziemi I  II klasy

 

Wybacz, spaliśmy :)

 

Jest juz masa tego typu tematów na forum, proponuje zajrzeć do już istniejących

  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez RolnikzPodkarpacia
      Witam chciałbym się Was poradzić w sprawie zagospodarowania dobrze ziemią. Za niedługo przejmę gospodarstwo po rodzicach na chwile obecną mamy ok 15ha ziemi. Hodujemy ok 35 sztuk swiń, 7 byków, 2 krowy, 2 konie plus źrebaki. Ja chciałbym zostawić tylko konie i bydło opasowe. W oborze zmieszcze konie i 10 sztuk bydła. W chlewni po przeróbkach mógłbym trzymać cielaki. A później w miarę zarobków chciałbym przerobić stodołe na bydło ( wejdzie tam 20 sztuk uwiązowo) . Czy takie coś ma szanse wypalić? I jak zagospodarować dobrze ziemie które mam? (ziemia III i IV klasa) łąki ok 5ha. W grę wchodzi też dzierżawa ziemi ok 5ha i łąk 2ha w przyszłości.
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj