Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to sie opłaca ?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mataysen1994

mataysen1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 luty 2016 - 20:47

Czy to sie opłaca ?

Witam. !

Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )

Ale do rzeczy...

Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 

CZY WARTO ??

Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to sie opłaca ? Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:06

Czy to sie opłaca ? właśnie na unijnych płatnościach miałbyś najczystszy zysk.

#3 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:08

Czy to sie opłaca ?

jeśli masz pracę stałą to nie warto ,przy dzisiejszych cenach zboża,kupić maszyny to musisz troche wydać,a potem żeby to odbić trudna rzecz do zrobienia.Dostaniesz dotacje ale kupno nawozów ,oprysków ,paliwa moim zdaniem nie warto.Ja posiadam 11 hektarowe gospodarstwo zastanawiam sie nad puszczeniem ziemi w dzierżawę ,mimo ,że maszyn mam .

#4 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:13

Czy to sie opłaca ? jaka klasa ziemi?

#5 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:14

Czy to sie opłaca ? doprowadz ziemię do uzywalnosci, dowiedz się po ile u Ciebie dzierżawa chodzi i wydzierzaw na 10 lat np. A jaka klasa ziemi? w moich okolicach ludzie placa za dzierżawę spokojnie 2.5 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share marek19812

marek19812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:15

Czy to sie opłaca ?

Kolego nie opłaci ci sie inwestować w sprzet w pierwszym roku zrób badanie gleby na podstawowe składniki tj PH, P,K,Mg, oczysc działkę opryskaj glifosatem tj zamiennik randupp .poczekaj 4tyg wynajmij rolnika z talerzówka 150/ha oprysk 50/ha siew gorczycy na poplon i orka jak zakwitnie lub zbior ja sie uda i dopiero siew, jezeli bierzesz doplaty to cos zarobisz ale tylko na wynajnie sasiada taniego ale to grosze, bo tylko doplata ci zostanie , lepiej szukaj jelenia ktory wezmie to w dierzawe a ty bierz doplate. i zapomnij o uprawie

:)

#7 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:49

Czy to sie opłaca ?

Nie wiem po co sie tu produkujecie gdzie jest moderator  takich tematów założonych przez  Rolników -Marzycieli jest już na forum sporo, chyba jasno wynika z pierwszego postu że ziemia jest przy lesie czyli logiczne że klasa ziemi słaba nich nie ugoruje ziemi I  II klasy

ZETOR TEAM

#8 Share HdtcdtiHdtcdti

HdtcdtiHdtcdti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 luty 2016 - 22:08

Czy to sie opłaca ? zapoznaj się z ekologiczną stroną uprawy ziemi(tylko nie idź w ślepą skrajnośćtego tematu) na takich małych areałach "normalnej" gospodarki nie poprowadzisz z zyskiem. Opłacają sie agrobiznesy tematyczne. Poczytaj o takowych. zobacz ktory Ci się spodoba zrób kosztorys podstawowy i wyjdzie ci z tego coś dobrego. Powiem szczerze jak byś był w moich okolicach to z miejsca bym Twoją ziemie wziął w dzierżawę. Ale powiem tak, w dzierżawę oddać łatwo, ale nie lepiej czasem się pomęczyć posapać wyrzec paru rzeczy i dojść do czegoś?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 16 luty 2016 - 10:54

Czy to sie opłaca ?

Nie wiem po co sie tu produkujecie gdzie jest moderator  takich tematów założonych przez  Rolników -Marzycieli jest już na forum sporo, chyba jasno wynika z pierwszego postu że ziemia jest przy lesie czyli logiczne że klasa ziemi słaba nich nie ugoruje ziemi I  II klasy

Wybacz, spaliśmy :)

Jest juz masa tego typu tematów na forum, proponuje zajrzeć do już istniejących

KS Falubaz