Konrad2510

szacowanie strat przez rzeczoznawców PZU

Polecane posty

Konrad2510    98

hej był u mnie spoko rzeczoznawca pzu i powiedzial mi tak odnosnie wymarzniec pszenicy, ja to widze ze moge panu wpisac 50% albo ze wszystko poszlo czyli100% ma jutro przyjechac dokończyć lustracje bo dzisiaj juz ciemno bylo, i tu moje pytanie co wybrac bo jak 100 czyli 25% sumy ubezpieczenia a jak 50 to od calej sumy czy tylko od tych 25%? Co najlepsze to zboże żyje bo robilem test to 10/10 puszcza ☺ pszenica Joker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

nie chce wymusic moze sie nie znam ten gosc gada cos dziwnego by powiedzial tak czy tak mi sie wydawalo zw jest ok on mowi ze nie to chyba lepiej wie ja go wzywalem do rzepaku bo wylecial caly a do pszenicy bo jedna dzialka wydawala mi sie ze wymarzla a on mowi ze z tej cos bedzie a ta co mi sie wydawala dobra to on mowi ze nie takze nie wiem
powiem mu ze pszenica jest ok i zeby nie pisal tego tylko ten rzepak pojdzie w to miejsce jary
Karolas123 to doradzisz co robic
ty jak mozna wymusic to nie wypadek samochodwy chyba... przyjezdza gosc i sam oglada takze ja my nie moge wmowic ej wes mi napisz ze wymarzlo tylko sam wykopywal i badal takze hitler daruj sobie takie konentarze a tak w ogole to niezla brechta wyplacaja za rzepak tylko 25% calosci jak wymarznie troche to glupie to niech skladka tez bedzie placona 25% a na wiosne reszte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

heeh doradca adolf ,ja powiem tak jesli uzna w całosci to dostaniesz 25% poniewaz mozesz przesiac wiosną innym zbożem ,jesli uzna 50 to dostaniesz polowe tego co podaleś w plonie ,,pytanie co bardziej bedzie sie Tobie oplacac .

adolf ty masz jakis problem?Ty za to płacisz? po to sie ubezpiecza aby mieć zabezpieczenie ,a to że PZU najbardziej wyzyskuje to wiem na własnym przykładzie i nie miał bym skrupułów aby sie na nich dorobic  fakt juz niestety się nie dorobię bo na szczęście zmienilem ubezpieczyciela ,to nie wyłudzenie tylko obopulna współpraca na niekorzyść nazwijmy to przeciwnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak uzna 50% możesz zostawić,a jeśli uzna szkode całkowitą to kasa twoja( te 25%) i tez możesz zostawić ,lecz jesli nie przesiejesz to automatycznie pozostałe 75% nie obejmie ubezpieczenie , np w przypadku gradu przed zbiorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

dziekuje za konkretna odpowiedz Tomek☺
a u ciebie cos wypadlo przez zime? zgłaszałes cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wypadł jęczmień i pszenica kiepska ale podobnie jak u Ciebie zaczyna wypuszczać ,ale tylko muszelka, pozostałe do przesiania niestety ,fakt jeszcze czekam ,lecz raczej nic z niej nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17 czerwca - piątek - przeszedł ogromny grad nad moją gminą - Korytnica, 60 km od Warszawy na wschód. Czy ktoś z was miał już w tym roku szkodę z gradobicia ? Jak szacowanie strat ? Ja czekam na likwidatora. Ale na moje oko to blisko 100 %, bo większość połamanych źdźbeł a te, które zostałe pojedyncze też pewnie osłabione. Czesc już zaczyna schnąć. ciekawy jestem jak wyceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niemal po sąsiedzku... U mnie aby wtedy przez chwile mocno popadało i wiało strasznie

 

Nie ta Korytnica kolego :-) Ty mówisz o tej przy Garwolinie, ja zaś mieszkam w tej bliżej Wyszkowa czy Ostrowi - powiat węgrowski ogólnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po likwidacji :-) SREDNIO WYSZŁO 60-70 % pszenica zimowa mniej bo tak koło 35 i jara 10 ale z tym akurat siue zgodzę :-) przyznać muszę, że pani likwidator uswiadomila mnie, że klos złamany tez przecież jakiś % ziarna da w tej chwili. Bedze to poslad, ale cos będzie i dlatego 65 % a nie 80...  I się zgodzę. Wiadomo, że człowiek wolałby dostać 100 % i przelecieć zboża talerzowką ale tak prawdę mówiąc likwidacja jest na prawdę fachowa i rzetelna... :-) Jestem zadowolony :-)

 


Co prawda, jestem agentem PZU, ale mówię co myslę... myslę, że nie ma tu akurat reklamy...


Co prawda, jestem agentem PZU, ale mówię co myslę... myslę, że nie ma tu akurat reklamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek szkoda, w następny piątek oględziny, w poniedziałek decyzja o przyznanej kwocie i dyspozycja przelewu :-) Jestem zadowolony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj