Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybieg

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 11:30

Wybieg Jak jest sucho to jest inny problem. Sucha ziemia nie przewodzi prądu i jest tak jak by pastuch nie był włączony. Miałem taki przypadek w tym roku. jałoszki mi uciekły. zdziwiłem się bo sprawdzałem tego dni i prąd był na drucie. Szedłem zobaczyć czy drut się nie odpiął i przypadkowo się dotknąłem i minie koło. ;) Mocno się zdziwiłem ze 10 m dalej nie ma prądu a drut nie jest zerwany :) .Wróciłem do miejsca gdzie nie było prądu i wzdłuż ogrodzenia co 2 m dotykałem drutu za znalazłem prąd. Po poparzeniu się na trawę zauważyłem ze tam gdzie nie ma prądu ziemia jest mocno sucha (górka, piasek) a tu stoję na wilgotnej ziemi. Miałem zamiar założyć niżej na mokrej ziemi dodatkowy drut ale po kilku dniach popadał deszcz a jałówki chodziły na innym zagrodzeniu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybieg Dzisiaj, 19:25
  •  

#22 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 17:10

Wybieg Odkurzę trochę ten temat. Chciałbym się dowiedzieć czy na wybiegu macie jakieś wodopoje?? I ile trzeba by zagospodarować terenu dla ok 40 opasów.

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 17:30

Wybieg Krowy mają tak grodzone aby miał cały czas dostęp do takiego strumienia przez który przechodzą. Jałówki chodziły bez wodopoju ...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:18

Wybieg Źle się wyraziłem, chodzi mi o takom sytuacje. Gdy mam oborę i obok niej wybieg to czy macie na wybiegu jakieś koryta z wodą czy woda w oborze w zupełności wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:40

Wybieg Jeżeli mają swobodny dostęp do obory a wybieg nie jest bardzo duży to wydaje mi się ten zbiornik jest zbędny ;)

#26 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 23 listopad 2009 - 17:19

Wybieg No ja też będę wybieg robił dla bydła mlecznego i dla opasów. Ostatnio czytałem że każde bydło po wino być co dzienię wypuszczane na ok 2 godz. wtedy bydło jest spokojne i można wypuszczać w pastuch bo są już obswojonę jak chodzą w wybiegu. A wybieg planuje zrobić z drewna dębowego. I wtedy było by najpierw na pół dnia krowy wypuszczane a potem na tylko same opasy
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 10:04

Wybieg Ja też planuje zrobić wybieg dla krów mlecznych żeby nie gonić z nimi po wsi po różnych pastwiskach
na krowę ma być 4,5 m2 wybiegu, ja che zrobić wybieg na 20 krów wiec 100m2 ale zrobię okolo 190 bo tyle mam terenu takiego co mi pasuje, planuje zrobić z jednej strony drabinę paszowa tak ze podjadę przyczepa samozbierającą i wywalę trawę i będą same jeść oczywiście będą mogły same wychodzić z obory i wchodzić bo tam będą mieć legowiska i wodę
tylko teraz jest problem bo wybieg ma być utwardzony wyprofilowany i skanalizowany
Najprościej byloby wybetonować jako utwardzenie, ale jest to kosztowne i moje pytanie czy znacie jakieś inne tanie metody utwardzenia?? No bo raczej nie mogę tylko ogrodzić kawałka ziemi bo zaraz będzie błoto jak cholera a poza tym unia się do tego możne przyczepić