Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Gallignani

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:28

Prasy Gallignani Od 3 lat pracuję pasówką stałokomorową Gallignani rb 22 z 90 r.Współpracuje z 8011 i jest OK. Jest to belarka na licencji Welgera. Do tej pory bez awari,oprócz jednego łożyska i 3 pasów a zbelowałem już ponad 6000 bel słomy , siana i sianokiszonki. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Gallignani Dzisiaj, 17:33
  •  

#22 Share kamil60183

kamil60183

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 16:40

Prasy Gallignani Witam... jesli ktos ma potrzebe kupic prase to gallignali rb22 polecam :) Sprzet godny polecenia... tak jak tu czytałem to ktos wspominał o cześciach... jakis specjalnych cześci ta prasa NIE MA... jest kilka zębatek, poza tym wszedzie taki sam łańcuch tylko na podbieracz idzie troche cieńszy... prasowałem ta prasa dopiero rok ale poznałem jej zalety i nie zmienił bym jej na żadna inna :)
W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

#23 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 luty 2009 - 17:59

Prasy Gallignani Gdzie można zdobyć części do Gallignani 6400 z 1994r.??
Interesują mnie pasy i gumowe wałki!!
Mam z nimi problem, bo krańcowy pas schodzi mi do środka i nie wiem czy jest to wina wyrobionego wałka, czy nierówno napiętych i wyrobionych pasów?
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share daras02

daras02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:41

Prasy Gallignani potrzbuje adresów z czesciami do pras gallignani. Mam model 2120 i potrzebuje do niej tryb co napędza sznurek.
bo na googlach nie moge nic znalezc

#25 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 05 czerwiec 2009 - 07:35

Prasy Gallignani W mojej okolicy facet zakupił ostatnio praso-owijarke gallignani do JD 150 KM, widziałem bele jakie zrobił to nawet ładnie wyglądały ;)
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#26 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 08:41

Prasy Gallignani

potrzbuje adresów z czesciami do pras gallignani. Mam model 2120 i potrzebuje do niej tryb co napędza sznurek.
bo na googlach nie moge nic znalezc

to są dealerzy pras, może oni coś mogą zamówić
http://www.farmtrade...c...&Itemid=135

#27 Share marcin882911

marcin882911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 17:26

Prasy Gallignani

gallignani to zupełnie inna prasa niż MF, inaczej zbudowane i w ogóle. Co do tych pras to słyszałem od gościa który je sprowadza z Francji, że niektóre modele chodzą dobrze przeważnie te pasowe np. 6600 itp. a łańcuchowe już nie zabardzo. A jeśli chodzi o części to ten facet co je sprowadza może każdą część do niej przywieść. Mój wuja miał od niego właśnie 6600 i powiedział, że to jest pożeracz słomy ;)

Galignani 6600 , 6800 bardzo dobre presy nic nie moge im zazucic zmienna komora zwijania na pasach piekna sprzwa lancuchowe obojetnie jakiej marki to po prostu ZLOM pracuje na codzien przy wszystkich prasach zwijajacych bo pracuje w firmie co z franci sa one sprowadzane jakby co to na gg Pozdrawiam wszystkich

Gdzie można zdobyć części do Gallignani 6400 z 1994r.??
Interesują mnie pasy i gumowe wałki!!
Mam z nimi problem, bo krańcowy pas schodzi mi do środka i nie wiem czy jest to wina wyrobionego wałka, czy nierówno napiętych i wyrobionych pasów?

Witam to jest raczej krzywy pas jak tak stale zjezdza na jedna strone albo zle zakute zlaczki na tym pasie zmierz jaka jest srednica tego walca ogumowanego i poruwnaj z druga strona albo zmiez tez na srodku jak by co to na gg Pozdrawiam wszystkich

#28 Share tomeq997

tomeq997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 11:53

Prasy Gallignani

Od 3 lat pracuję pasówką stałokomorową Gallignani rb 22 z 90 r.Współpracuje z 8011 i jest OK. Jest to belarka na licencji Welgera. Do tej pory bez awari,oprócz jednego łożyska i 3 pasów a zbelowałem już ponad 6000 bel słomy , siana i sianokiszonki. Pozdrawiam.

a może mi ktos powiedziec jak sie zaklada sznurek do tej prasy ( moze jakas fotka).... bo niedawno kupilem gallignani rb 22 i nie wiem co dalej.... pozdrawiam

#29 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 14:16

Prasy Gallignani posiadam model 2120, bardzo podobny do rb 22, odezwij się na gg to postaram się Ci to wytłumaczyć.

#30 Share Tomeek

Tomeek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 20:01

Prasy Gallignani witam milosnikow Gallignani.wlasnie znalazlem ten portal i nie omieszkam sie wypowiedziec.mam belownice gallignani model 3200 walkowo-lancuchowa juz trzy sezony to jest czwarty.i pracuje ja glownie po ludziach,i sloma i siano i sianokiszonka jadnym slowem wszystko i nasuwam ja po ponad 3000 bel sezonowo i powiem wam szczerze ze sam jestem w szoku bo prucz kilku lozysk na lancuchu apsolutnie nic w niej sie nie dzialo.fakt do teraz ale to blachostka bo pierdyknela mi zebatka od dolnego walka,wiec moze ktos z was ma jakies namiary na jakas firme bac jakiegos goscia co zciaga czesci do gallignani to bende bardzo wdzieczny.poza tym powiem ze ta moja maszynka jest wyposarzona w centralne smarowanie co jest rozpusta normalnie bo tej maszyny sie wogle prawie nie smaruje ma tylko trzy kalamitki po jednej na zamkach i na podbieraku.jednym slowem jestem bardzo zadowolony z tej maszyny i naprawde polecam wszystkim kturzy nie lubia wysiadac z traktora podczas pracy. Pozdrowka i bende wdzieczny za jakies namiary.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 17 czerwiec 2010 - 20:12

Prasy Gallignani Ja posiadam model 9150 z 95 roku i jak narazie wymienilem tylko jedno lozysko i ktores pasy:)siano słoma i sainokiszonka idzie bezproblemu,wiazanie na dwa lub jeden sznurek ,podbierak 150cm, regulacja gestosci sznurka i wiele dodatkowych ustawien w podbieraku jak i na pasach,ja jestem z niej zadowolony i jak na razie nie planuje zmieniac,robi okolo 300 balotów rocznie(wiem ze to mało:/),
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#32 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 20:18

Prasy Gallignani

witam milosnikow Gallignani.wlasnie znalazlem ten portal i nie omieszkam sie wypowiedziec.mam belownice gallignani model 3200 walkowo-lancuchowa juz trzy sezony to jest czwarty.i pracuje ja glownie po ludziach,i sloma i siano i sianokiszonka jadnym slowem wszystko i nasuwam ja po ponad 3000 bel sezonowo i powiem wam szczerze ze sam jestem w szoku bo prucz kilku lozysk na lancuchu apsolutnie nic w niej sie nie dzialo.fakt do teraz ale to blachostka bo pierdyknela mi zebatka od dolnego walka,wiec moze ktos z was ma jakies namiary na jakas firme bac jakiegos goscia co zciaga czesci do gallignani to bende bardzo wdzieczny.poza tym powiem ze ta moja maszynka jest wyposarzona w centralne smarowanie co jest rozpusta normalnie bo tej maszyny sie wogle prawie nie smaruje ma tylko trzy kalamitki po jednej na zamkach i na podbieraku.jednym slowem jestem bardzo zadowolony z tej maszyny i naprawde polecam wszystkim kturzy nie lubia wysiadac z traktora podczas pracy. Pozdrowka i bende wdzieczny za jakies namiary.

na stronie http://www.farmtrade...id=52&Itemid=56 znajdz lpkalnego dystrybutora pras, części sprowadzają w ciągu max 4 dni z Włoch poczta lotniczą :)

#33 Share kuba3211

kuba3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:32

Prasy Gallignani Witam Panów :)
Również jestem posiadaczem Prasy Gallignani modelu RB25 L2 i jak do tej pory jestem z niej bardzo zadowolony :)
Mam pewien problem a mianowicie w prasie zaczyna coś "piszczeć" gdy jest tak około 70 % balota( podejrzewam że to któreś z łożysk) ale nie jestem pewien :( co o tym sądzicie ?

#34 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 12:40

Prasy Gallignani u mnie też piszczało i to było łożysko ;) Ja mam rb22 ale to to samo i tam nie sprawdzisz czy łożysko ma luz czy nie. Łożyska są tak osadzone że nie mają luzu. U mnie dopiero łożysko ścięło i wałek stanął to dopiero wiedziałem któro to łożysko :D

#35 Share kuba3211

kuba3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 19:45

Prasy Gallignani Aha... bardzo dziękuję rafal4610 ... ;) Bo nie mogę dojść które to łożysko wkońcu się rozwaliło.
Ale boję się że jak będzie na rozwalonym łożysku chodziło to się wyrobi ten walec co chodzą na nim pasy i trzeba będzie dotaczać. ;/
Znajomy tak miał... A u Ciebie rafal4610 nie wyrobił się ten walec ? :)

#36 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 08:32

Prasy Gallignani to piszczy walec bo ociera o skrobak który jest przy walcu przyczyną może być łożysko,jak będziesz belował to sprawdzaj przykładając rękę do miejsc gdzie są łożyska czy się nie grzeją jak ą gorące lub cawet zbyt ciepłe należy wymienić żeby nie było przykrej niespodzianki .To łożyska są przyczyną samozapłonów więc trzeba trzymać rękę na pulsie.Pozdrawiam posiadaczy Galiganek.

#37 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 10:07

Prasy Gallignani wałek sie wyrobił ale mechanik mi dotoczył i po kłopocie ;)
tktomek74 hmmmm bd musiał to sprawdzić u siebie bo coś znowu mi sie odzywa...

#38 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:07

Prasy Gallignani Idzie sprawdzić w jakim stanie jest łożysko. Wystarczy włożyć w szczeline międzu wałek, a skrobak łyżke do ściągania opon albo duży śrubokręt i go napinać. Jak będzie duży luz to łożysko do wymiany.

#39 Share kuba3211

kuba3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:15

Prasy Gallignani Dzięki Panowie :)
Już znalazłem przyczynę.... Łożysko na dolnym walcu. ;/ Całkiem się rozleciało i wałek też do dotoczenia.
Ale wszystko się zrobi :)
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share plagti1985

plagti1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2013 - 14:02

Prasy Gallignani Posiadam katalog części zamiennych do prasy rolującej Gallignani 6800/6800L