Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

u mnie również " skomplikowany charakter".. o co może chodzić? 

u mnie to samo, powiat NKE.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, kontrole masowe w moim regionie były ponoć w grudniu czy styczniu.

A pod względem przepisów to tak jak @MARAKAM Ci napisał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj powiadomienie o "skomplikowanym charakterze wniosku" wydanie decyzji nie wcześniej niż 28,IV.2017 kontrole już były. i poproszę o pisemne uzasadnienie a nie informacje bo z protokołu kontroli wynika że wszystko ok jest na polu w styczniu gdzie sprawdzali zgodność upraw z deklarowana we wniosku- w styczniu 0.5 metra śniegu i plony zebrane we wrześniu. tak im właśnie napisze a dodam jeszcze że kontrolerzy fałszują protokół i mam na to dowody. Lepsza zmiana i jerzy kurdupiel minister co się się wysłowić nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

powiat bartoszycki decyzji brak kasy brak i po znajomych to samo. a do kiedy mają termin do wyslanią odroczenie?
powiatowe biuro arimr nie udzieliło wyczerpujących odpowiedzi do kogo się udać albo dzwonić żeby dowiedziec się o dopłatąch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16644

wczoraj ONW (decyzja 14.02)

dziś reszta kasy (decyzja 15.02)

 

Czyli od decyzji równo 2 tygodnie do wypłaty.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    627

u mnie i u mojego taty dzisiaj tez decyzje o odroczeniu do 15 maja ze wzgledu na "skomplikowany charakter wnisoku", w tamtym roku czekałem do sierpnia na dopłaty, teraz wcale nie będzie lepiej :o


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

RŚ i ONW w VI 2016, pozostałe wcześniej.

Następnie RŚ w X 2016, a ONW w XI 2016, pozostałe to zaliczki również w XI 2016.

Decyzja przyszła 2 tyg temu, a reszty brak.

W tym roku kończę RŚ i rezygnuje z możliwości kolejnych pakietów.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

decyzja z 15 lutego do dziś dzisza podkarpacie ale mam bez decyzji dostał wczoraj resztę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

decyzja 2tyg temu i dzis reszta pieniędzy wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Dziś odroczenie bezpośrednich do 30 czerwca,pow.mrągowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Lubelskie, powiat parczewski - odroczenie do 28.04.2017. Natomiast u taty w ostatni piątek przyszła decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

Powiat kętrzyński odroczenie do 30.06.2017 myślę że przez dopłatę MR. Jest tam coś o kontroli jeszvze tylko zastanawiam się jaki byłby jej sens teraz jak niedługo zasiewy na 2017 i na polach się pozmieniało chociażby przez zalegającą wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

wczoraj ONW (decyzja 14.02)

dziś reszta kasy (decyzja 15.02)

 

Czyli od decyzji równo 2 tygodnie do wypłaty.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

Pytanko do ONW miales wiecej niz 25 ha ?? Chodzi mi oto czy powyzej 25 ha do 50 ha dostajesz tylko 50% stawki ONW ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Decyzja dwa tygodnie temu, dzis odroczenie do kwietnia (prawdopodobnie wypłaty kasy) nie ma mnie w domu ale takie info dostałem od siostry...

 

Nieżle...

 

==================================

Edit:


Banda idiotów, zadzwoniłem do swojego oddziału powiatowego - jeżeli ktoś ma wydaną decyzję to do miesiąca jest kasa. A że wysyłają hurtem te przedłużenia terminów to i poszło nie do tych co trzeba...

 

Brak słów, i pewnie kolejne miliony pójdą na wysłanie durnych przedłużeń...

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Wujek dzis byl - ok 60 ha - dostal wczoraj odroczke do konca kwietnia jakos. Nie wiem ile zaliczki przedtem dostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    627

dzwoniłem w znajomego w bp i tłumaczył ze na wydanie decyzji mieli czas do końca lutego wiec dlatego z dniem 1 marca wszyscy musieli dostać odrodzenie w sprawie wydania decyzji. Może byc tak ze za dwa tygodnie dostaniemy decyzję z dopłat i pieniądze również bo wypłaty nie są wstrzymane, po prostu musieli się jakoś zabezpieczyć nie dotrzymujac terminu końca lutego.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

To nie znaczy, ze juz decyzji nikt nie dostanie. Przecież pisali tutaj, że kasa na koncie i decyzja dzień wcześniej z datą nadania 10 dni wcześniej


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj