Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam pierwszy wniosek o dopłaty składałem w 2011 czyli wygląda na to że płatność dla młodych rolników dostane tylko raz, a widzę że nowy wniosek mi przyszedł już ze zaznaczonym krzyżykiem "młody rolnik" co z tym zrobić? poprawić czy zostawić tak jak jest i liczyc na trochę szczęścia?

przyszedł z zaznaczonym krzyżykiem bo tak miales zaznaczone we wniosku na 2015. Mozesz zostawic zawsze w najgorszym wypadku odnowią mlodego rolnika.Odmowy moga byc później obsługiwane. Zawsze to twój wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

czy oświadczenie odnośnie ilości sztuk bydła i nr.kolczyków składane na dopłaty  jest takie same jak w 20145 r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0

Witam mam takie pytanie mam jałówke (krowe) ktora sie ocieliła i ma 20mc. Czy liczy się jeszcze jako jałówka czy już krowa do dopłat ??

Edytowano przez TheByku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Witam mam takie pytanie mam jałówke (krowe) ktora sie ocieliła i ma 20mc. Czy liczy się jeszcze jako jałówka czy już krowa do dopłat ??

 

Witam

W pana przypadku taką jałówkę dopisujemy jako bydło a nie krowa.

Wg agencji bydło nie ważne czy samica czy samiec, która na dzień 15 maja ma nie ukończone 24 m-ce. W tym przypadku jałówka ma 20m-cy jest liczona jako bydło nie krowa do dopłat

czy oświadczenie odnośnie ilości sztuk bydła i nr.kolczyków składane na dopłaty  jest takie same jak w 20145 r?

 

Wzór oświadczenie trochę się zmienił. Jak teraz wygląda w załączniku oraz jest dostępne na stronie agencji

czy oświadczenie odnośnie ilości sztuk bydła i nr.kolczyków składane na dopłaty  jest takie same jak w 20145 r?

 

Załącznik

O_6_zwierzeta_przyznanie_2016_1.pdf

 

Witam pierwszy wniosek o dopłaty składałem w 2011 czyli wygląda na to że płatność dla młodych rolników dostane tylko raz, a widzę że nowy wniosek mi przyszedł już ze zaznaczonym krzyżykiem "młody rolnik" co z tym zrobić? poprawić czy zostawić tak jak jest i liczyc na trochę szczęścia?

Witam

W takim przypadku jeśli wniosek będzie sprawdzany przez agencję oni sami się skapną,że minął okres 5 lat. Żadnych konsekwencji z tego nie będzie tylko tyle, że nie wypłacą za młodego rolnika ewentualnie w celu skreślenia w check boxie będą wzywać.

Jak zostawi się tak jak jest to nic nie szkodzi

 

Chciałem się zapytać jak to jest z młodym Rolnikiem, od kiedy się liczy? Przejąłem gosp.w 2014 akt notarialny, a krus płace od 2013?

Witam

Wg rozporządzenia o dopłatach bezpośrednich młody rolnik jest liczony od najwcześniejszej daty związanej z prowadzeniem gospodarstwa czy ubezpieczeniem rolnika. W tym przypadku rok 2013 tak więc 2018 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Witam dostalem dezyzje o odmowie doplat do Mlodego rolnika  i tu sie zastanawiam dlaczego? w uzasadnieniu agencja napisla ze KRUS  jako rolnik oplacalem od 2006r( bo tak  jest).Sprawa wyglada tak ze ojlalem gosp. w 2013 roku i od tego momentu skladalem na siebie doplaty i myslalem ze doplata sie nalezy jescze 2 lata a tu zonk , nadmienie ze po spadku mialem czesc ziemi od podstawowki ale prowadzila je mama.Czy odwolywac sie od dezyzji czy Agencja ma racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Witam dostalem dezyzje o odmowie doplat do Mlodego rolnika  i tu sie zastanawiam dlaczego? w uzasadnieniu agencja napisla ze KRUS  jako rolnik oplacalem od 2006r( bo tak  jest).Sprawa wyglada tak ze ojlalem gosp. w 2013 roku i od tego momentu skladalem na siebie doplaty i myslalem ze doplata sie nalezy jescze 2 lata a tu zonk , nadmienie ze po spadku mialem czesc ziemi od podstawowki ale prowadzila je mama.Czy odwolywac sie od dezyzji czy Agencja ma racje?

 

Witam

Niestety odwołanie w tym przypadku nie ma sensu - agencja ma rację, gdyż wg rozporządzenia o dopłatach bezpośrednich młody rolnik jest liczony od najwcześniejszej daty związanej z prowadzeniem gospodarstwa czy ubezpieczeniem rolnika. W pana przypadku najwcześniejszą datą jest rok 2006 czyli od kiedy był opłacany KRUS więc 5 lat minęło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 I po co dzielić rolników tymi dopłatami na lepszych i gorszych? Powinna być jedna stawka do ha i żadnej modernizacji każdy kupowałby sprzęt jaki potrzebuje a tak mamy to co mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam dostalem dezyzje o odmowie doplat do Mlodego rolnika  i tu sie zastanawiam dlaczego? w uzasadnieniu agencja napisla ze KRUS  jako rolnik oplacalem od 2006r( bo tak  jest).Sprawa wyglada tak ze ojlalem gosp. w 2013 roku i od tego momentu skladalem na siebie doplaty i myslalem ze doplata sie nalezy jescze 2 lata a tu zonk , nadmienie ze po spadku mialem czesc ziemi od podstawowki ale prowadzila je mama.Czy odwolywac sie od dezyzji czy Agencja ma racje?

Jak nie mineło 14 dni od dnia otrzymania decyzji, możesz się odwołac do Dyrektora za pośrednictwem Kierownika swego BP. Odwołanie nie wsztrzymuje przelewania kasy jaka została tobie przyznana w decyzji. Najwyżej nie dopłacą tobie kasy z młodego rolnika. Uwazam że decyzja została prawidłowo wydana i kasa za młodego rolnika sie tobie nie nalezy.

 

 

Jak jest liczona data dla młodego rolnika:

Data rozpoczęcia działalności rolniczej, na podstawie daty nadania numeru REGON.

Data wpisu do CEIDG.

Data złożenia wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności w ramach PROW, pomocy w ramach programu SAPARD i innych programów pomocowych dla rolników.

Data objęcia w posiadanie zwierząt, które objęte są obowiązkiem ewidencyjnym.

Data objęcia ubezpieczeniem KRUS.

 

Na podstawie tych danych wybierana jest najwcześniejsza data od ktorej liczy się okres 5 lat dla młodego rolnika.

 

Płatność przyznawana jest na okres 5 lat, licząc od dnia założenia gospodarstwa i do maksymalnej powierzchni 50 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0


Witam
W pana przypadku taką jałówkę dopisujemy jako bydło a nie krowa.
Wg agencji bydło nie ważne czy samica czy samiec, która na dzień 15 maja ma nie ukończone 24 m-ce. W tym przypadku jałówka ma 20m-cy jest liczona jako bydło nie krowa do dopłat


Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469

 I po co dzielić rolników tymi dopłatami na lepszych i gorszych? Powinna być jedna stawka do ha i żadnej modernizacji każdy kupowałby sprzęt jaki potrzebuje a tak mamy to co mamy

 

Masz racje tylko z drugiej strony mnożenie coraz więcej i większych  bzdur typu zazielenianie EFA  itp jest doskonałym sposobem na likwidacje bezrobocia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jest wniosek na 2016, tylko nie ma w nim działki, którą dokładałem kilka dni po złożeniu wniosku w 2015... dopłat, decyzji oczywiście brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Mam pytanie będe składał wniosek o dopłaty bezpośrednie po raz pierwszy, wiem ze sporo rolników z mojej okolicy otrzymali już wnioski z mapkami, czy ja też je otrzymam czy skąd mam je ogarnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwszy raz będziesz składał wniosek o dopłaty więc ARiMR nie przesłała Ci spersonalizowanego wniosku tak jak innym osobom. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Pierwszy raz będziesz składał wniosek o dopłaty więc ARiMR nie przesłała Ci spersonalizowanego wniosku tak jak innym osobom. 

 

Czyli musze udać się do Biura Powiatowego i tam mi dadzą te dokumenty, czy mam je sam skądś pobrać, czy co muszę zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek znajdziesz na stronie ARiMR. Po załączniki graficzne najwygodniej polecam udać się do BP. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Wniosek znajdziesz na stronie ARiMR. Po załączniki graficzne najwygodniej polecam udać się do BP. 

 

Ok. czy wydadzą mi to od ręki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy od BP. Ale wątpię. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Dziś przyszedł spersonalizowany wniosek o dopłaty na 2016 rok i co ciekawe bez załączników graficznych, brakuje wszystkich mapek  :lol:  :lol:  Chory kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Mam pytanie będe składał wniosek o dopłaty bezpośrednie po raz pierwszy, wiem ze sporo rolników z mojej okolicy otrzymali już wnioski z mapkami, czy ja też je otrzymam czy skąd mam je ogarnąć ?

 

Witam

Jeśli po raz pierwszy będzie składany wniosek można udać się po mapki do BP agencji lub ściągnąć je sobie samemu z programu GEOPORTAL tego typu mapki też są uznawane przez Agencję. W tym przypadku trzeba dokładnie znaleść w programie obręb,miejscowość danej działki. Raczej agencja od ręki nie wydaje mapek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Witam! Mam pytanko... Chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać na zakupionym ugorze zasiać na 2.5 ha łubin, może ktoś podesłać na e-maila zdjecia wniosku gdzie dodatkowo trzeba wpisać że to wysokobialkowe aby otzymac dodatkową płatność . I czy to prawda że na ten rok żeby je otrzymać trzeba będzie przedstawić fakturę za sprzedaż nasion? Bo takie słuchy mnie doszly. e-mail: madrym1@wp.pl
I jeszcze dodam że jeżeli się urodzi to będę chciał skosic na nasiona, a jeżeli nie to przyorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie łączę dwie działki ewidencyjne w jedną jednak nie wiem czy uda mi się to przed końcem terminu składania wniosków czy nie będzie potem problemu w razie kontroli że jest numer działki niezgodny z wnioskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podajesz zawsze stan faktyczny. Potem ewentualnie zmiana do wniosku i dostarczenie nowych wypisów z rejestru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Witam! Mam pytanko... Chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać na zakupionym ugorze zasiać na 2.5 ha łubin, może ktoś podesłać na e-maila zdjecia wniosku gdzie dodatkowo trzeba wpisać że to wysokobialkowe aby otzymac dodatkową płatność . I czy to prawda że na ten rok żeby je otrzymać trzeba będzie przedstawić fakturę za sprzedaż nasion? Bo takie słuchy mnie doszly. e-mail: madrym1@wp.pl

I jeszcze dodam że jeżeli się urodzi to będę chciał skosic na nasiona, a jeżeli nie to przyorze.

 

Witam

Na pierwszej stronie wniosku w check boxie zaznacza pan krzyżykiem płatności do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych.

W oświadczeniu o sposobie wykorzystania działek rolnych ( Sekcja wniosku VIII) wpisuje pan PWB oraz powierzchnię. Jeżeli ma pan więcej niż 10 ha gruntów rolnych rozpisanie łubinu będzie wyglądać następująco:

A JPO

A1 PWB

A1a Łubin

 Jeżeli ma pan mniej niż 10 ha gruntów ornych rozpisuje się w następujący sposób

A JPO

A1 PWB

To nie prawda, że do otrzymania tego typu dopłat potrzebna jest faktura zakupu nasion. Nie ma znaczenia na co będzie przeznaczony łubin czy na nasiona czy na zaoranie. Ważne aby do 15 lipca był on na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj