Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4203

Podziękował. U nas chyba wszystkim powysylali decyzję, bo jak byłem w biurze i pytałem jak tam sytuacja z dopłatami, że skoro nie przyszła decyzja, ani dopłaty to pewnie odroczka, to pani z dużym zaskoczeniem, że na pewno już nie odroczka. Wujek też dostał decyzję (upierniczyli mu 1400zl x 3najblizsze lata).
Można w końcu poplacic rate kredytu/za nawozy/opryski/podatek/za wniosek o dopłaty/dla pani botanik/za prasowanie/zrobić przepis ziemi i może zostanie parę złotych na te siedzenie do ciągnika :)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Mam pytanko zasialem slonecznik jako kwiat ozdobny i kiedy moge go wykosic na kiszonke..? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Życzę wszystkim cierpliwości u mnie też były późno doplaty ale tym co teraz czekają to współczuję ☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

witam czy ktoś może mi wyjaśnić co to jest konkretnie za płatność? za co? jakie działania są pod nią najczęściej "podciągane"?

 

iva15.png

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

DZISIAJ PRZYSZŁA DECYZJA W WLKP

tylko wyliczyli mi że przekroczyłem powierzchnię bo w 2017 roku składałem na jedną działkę o powierzchni 3.84, miałem kontrole i raport pokontrolny z kodem DR50 W decyzji o przyznanie płatnośći napisali że kontrola UWAGA dnia 23 10 2017 (kiedy pole było już obsiane rośliną kwalifikującą się do dopłat 2018) że obszar kwalifikujący się do płatności wynosi 3,70 ha ??? w ewidencji gruntów jest 3.84 pole obsiane całe nawet z nadwyżką po rowach i częsciowo po sąsiednim nieużytku jakieś 3000m2 nadwyżki a oni stwierdzają że użytkowane rolniczo  jest 3,70ha na koniec Wisienka albo jak kto woli truskawka na torcie:

pismo przyszło dziś t.j 21 06 a data wysłania to z ARimR 13 06. w piśmie zaznaczono iż w 2018 roku muszę wpisać w wniosku na tą działkę 3.70 bo inaczej jakaś kara, ale wnioski w 2018 można było składać bez potrącenia tylko do 15. 06 Teraz pytanie 

 

JAK MAM TO KUR>>> poprawić

w tym roku w wniosku mam 30 ha i szkoda by było ponieść jakieś potrącenia, boję się trochę ponieważ w tym roku w  E- SROSKU wszystkie działki podałem według powierzchni ewidencyjnej  bo tak są uprawiane 

niewiem skąd różnica w owej działce z 3,84 na 3,7

 

Cytat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18
14 godzin temu, adamn999 napisał:

DZISIAJ PRZYSZŁA DECYZJA W WLKP

tylko wyliczyli mi że przekroczyłem powierzchnię bo w 2017 roku składałem na jedną działkę o powierzchni 3.84, miałem kontrole i raport pokontrolny z kodem DR50 W decyzji o przyznanie płatnośći napisali że kontrola UWAGA dnia 23 10 2017 (kiedy pole było już obsiane rośliną kwalifikującą się do dopłat 2018) że obszar kwalifikujący się do płatności wynosi 3,70 ha ??? w ewidencji gruntów jest 3.84 pole obsiane całe nawet z nadwyżką po rowach i częsciowo po sąsiednim nieużytku jakieś 3000m2 nadwyżki a oni stwierdzają że użytkowane rolniczo  jest 3,70ha na koniec Wisienka albo jak kto woli truskawka na torcie:

pismo przyszło dziś t.j 21 06 a data wysłania to z ARimR 13 06. w piśmie zaznaczono iż w 2018 roku muszę wpisać w wniosku na tą działkę 3.70 bo inaczej jakaś kara, ale wnioski w 2018 można było składać bez potrącenia tylko do 15. 06 Teraz pytanie 

 

JAK MAM TO KUR>>> poprawić

w tym roku w wniosku mam 30 ha i szkoda by było ponieść jakieś potrącenia, boję się trochę ponieważ w tym roku w  E- SROSKU wszystkie działki podałem według powierzchni ewidencyjnej  bo tak są uprawiane 

niewiem skąd różnica w owej działce z 3,84 na 3,7

 

 

mam tak samo tylko że o pół hektara i w taki sposób z 7 ha zrobiło mi się 6,5 .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj