Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

Wejdź na funduszeue tak ktoś pisał ze dostał. Codziennie tam piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    16

dzisiaj chyba ostatni przelew  o 6 zł więcej niż powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Trzeci przelew uwaga całe 110zł 98gr, to jest paranoja oni za każdy przelew płacą coś czy za Free?
I onw dali dziś, jeszcze ok 15tys brak


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

dzisiaj chyba ostatni przelew o 6 zł więcej niż powinno być.

sprawdź sobie bo jeżeli będzie więcej to będą kazali oddać bo juz ktoś pisał że kiedyś mu też przelałem więcej a potem musiał oddac☺

Przelali mu kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Orientuje się może ktoś - czy w internecie można gdzieś znaleźć informację ilu rolników złożyło już wnioski o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Witam mam taką sytuacje że wpadła mi teraz dzierzawa ,bede składał wniosek na tą działkę niestety nie wiem jaka jest powierzchnia całkowita działki ponieważ właściciel jest w anglii  ,skąd wziasć dane ? wchodziłem na geoportal i tam są dane działek ale czy wiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Raczej tak, bynajmniej moje się zgadzają z geoportalem, a nawet jak te parą arów się machniesz to ci w granicach błędu się zmieści.

ONW na koncie i reszta prawie też, przyszedł przelew co do żadnej decyzji nie pasuje i brakuje około 1000zł na całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1989    0

Zachodniopomorskie, część bezposrednich w poniedzialek byly na koncie, ale i tak nie cale brakuje ponad 1 tys, i calego mlodego rolnika. Jakieś wiesci kiedy oni maja zamiar płacić?? w lutym byla decyzja ze do konca kwietnia wypłacą ale nie bylo mowy ze znowu to jakas rata a nie calosc. Ktoś coś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Az sie boje co do mnie przyjdzie. W banku mowili, ze w ostatnim czasie 2doplaty wplynely tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Sołtys a to przypadkiem nie U Ciebie wyplacili na jesieni dopiero za 2015? musi Cię ktoś tam bardzo nie lubic


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

przed chwilą pismo odraczające do 21.08.2017!!!!!

 

A jak to wszystko ma sie do wyplaty do konca czerwca? Moga tak bez konca przeciagac, zwalajac na skomplikowany charakter sprawy, czy inna glupote?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

Nie wiem czy mogą ale tak robią

 

Sołtys a to przypadkiem nie U Ciebie wyplacili na jesieni dopiero za 2015? musi Cię ktoś tam bardzo nie lubic

Ojcu wypłacili w październiku,ja w listopadzie dostałem ok 5 tysi zaliczki,ale w ubiegłym roku też miałem chyba do lipca odroczone.

Szczerze to mam to w d*pie czy mnie tam lubią czy nie ale wiem jedno we wtorek to im się czkawką moje nazwisko odbije!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej sołtys nie pisz ile Ci wyplacili, napisz lepiej ile powini. Po pierwsze moze pozostało Ci 50 zl albo 5000 tyś zł. To jest różnica. Napisz lepiej konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

mam zgłoszone do dopłat za 2016 34ha, 30 sztuk bydła i 9krów, do tego wysokobiałkowe,młody rolnik

także mają jeszcze sporo więcej do wypłaty niż 50,- :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Przy płatności dla zwierząt: Krowa - powyżej 24 miesiąca życia. Tak się zastanawiam, bo jeszcze się nie ocieliła, a jednak wiek na krowe do dopłat ma. Czy czekacie na to aż się ocieli, czy jednak zgłaszacie wszystko powyżej 24 miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Nikt Ci po oborze chodził nie będzie, możesz nnawet nie zacielac 24mies to krowa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Ile jest zwrotu do nasienia kukurydzy jak sie kupuje kfalifikat i co jest potrzebne zeby dostac zwrot? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj