Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agropomiary    3

Na przykładzie woj, zachodniopomorskiego mogę Ci powiedzieć, że inspektorzy terenowi to najmniej doceniani pracownicy w ARiMR. Mają pensje po 2700 brutto (i to od niedawna!), więc szału nie robi za odpowiedzialną pracę. Codziennie w terenie, czy słońce czy deszcz. Nie ma przerw, jeżdżą cały czas, dopóki mają kontrole do wykonania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Do ojca przyjechały kiedyś dwie młode dziewczyny na kontrolę, to było takie błoto, że nie szło dojechac samochodem. Obwiózł je ciagnikiem po polach, które miały obejrzeć (nie tylko jego), dostały obiad i jeszcze bochenek swojskiego chleba.  Żadna to przyjemność łazić po polach w deszczu przy temperaturze  +3 stopnie, gdy do żadnego pole w okolicy nie ma utwardzanej drogi (w całej ojca gminie tak jest).  Funkcja przykra, ale jednak potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak kontrolują raz im pole się powiększa raz pomniejsza, raz wpisza zyto rośnie zamiast pszenzyta. Potem agencja mowi w kwietniu ze jeszcze czeka na raporty. A my do tej pory nie mamy decyzji ani kasy. I to jest ta dla urzędników ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip19    16

Można, nie ma zadnego problemu. Oby tylko dana dzialka czy czesc dzialki nie byla zgloszona dwa razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie takie pytanie mam na polu jednym jest teraz pszenzyto ozime i po zniwach w ramach zazieleniania bedzie siany miedzyplon scierniskowy i rosliny beda takie gorczyca plus pszenzyto . to czy po tym miedzyplonie mozna zasiac pszenzyto ozime ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

panowie takie pytanie mam na polu jednym jest teraz pszenzyto ozime i po zniwach w ramach zazieleniania bedzie siany miedzyplon scierniskowy i rosliny beda takie gorczyca plus pszenzyto . to czy po tym miedzyplonie mozna zasiac pszenzyto ozime ?

Nie można zasiac pszenzyta ósmego

Pszenżyta ozimego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ja osobiście czekam na reszte dopłat. na początku kwietnia dostałem odroczenie do 28.04.2017.     ok rozumiem bo miałem kontrole, i sprawdzali tylko bydło czy się zgadza. został im w sumie tydzień ale jestem pewiem że ten termin sie przedłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Decyzja bezp 4.04, zaliczka 50%, dziś 9.5tyś jak będą tak kapać to czerwiec jak nic. onw decyzja koniec marca i cisza. Wczoraj w agrobujdzie chwalili się niemal 100% wypłacone, kogo byś nie zapytał pow 20ha nikt nie dostał
Odroczka do 31.05 była


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Napisz w międzyplonie żyto albo inne zboże. Kto ci to rozpozna???

 

no niestety wniosek juz zlozylem a teraz sie dopatrzylem i jest we wniosku wpisane gorczyca plus pszenzyto . czyli co trzeba zmieniac we wniosku czy poprostu wcisnac im kit ze to pszenzyto jare bedzie czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Zmień we wniosku. W BP jeszcze wniosków nie wprowadzają, więc pracownicy mogliby bez problemu stronę z oświadczeniem EFA podmienić - bez żadnych zmian do wniosku. Dobrze zagadaj i nie będzie problemu, im też to na rękę - zapewniam Cie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no właśnie w pon albo we wtorek podjade tam to zmienic ale dzis jak bylem to ten c oprzyjmowal wniosek to wbijal cos do kompa wiem ale podjade tam i zmienie tylko ze wniosek jest na tate to pewnie on by musial byc osobiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

U mnie dzwoniła pani i w jakiś magiczny sposób znalazły się prawidłowe załączniki graficzne z podzielonymi juz działkami i pegi do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Wczoraj decyzja na obszarowe i onw wcześniej odroczka do 28.04.2017. Obcieły chamy 3 % z każdej płatności bo spóżniłem się 2 dni ze zgłoszenie padnięci. Nic by nie było gdyby nie kontrola stanu bydła do dopłat w tamtym roku. w Pażdzierniku kolejna kontrola z weterynarii  stanu bydła bez zapowiedzi ! raport był po tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

wczoraj decyzjai i wyrzucili mi dwa byki bo u jednego kupujacy pomylił date bo sprzedawałem go 2 stycznia 2017 a on zgłosił 2 stycznia 2016... a drugi miał dwie ostatnie cyfyry od nr kloczyka zle wpisane do wniosku... mozna jeszcze coś z tym zrobić czy już pozamiatane ?? Nie sa to jakies wielkie pieniądze ale zawsze coś by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Piszą że zachodniopomorskim już 89 procent wypłaconych dopłat.A ja nie znam rolnika powyżej 15 ha który by dostał dopłaty końcowe.A naprawde wielu pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Zajezdzam do agencji po mapki do podzielonych działek, a mila pani, ze jednak tylko do jednej z dwóch działek są zrobione, ze nie zwróciła uwagi na to. Fajnie - pare zlotych na gaz i półtorej godziny czasu poszło w pizdu, bo nie chciało się komus zobaczyć czy wszystko jest. A przedtem oczywiście sama dzwoniła, ze wszystko jest juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Brakuje ONW i 1500zł z groszami ostatniej raty. Ciekawe jak się oni połapią z kasą skoro przelewy są na dziwne kwoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

A u mnie na odwrót, ONW przyszło dziś w całości a reszty jeszcze nic nie kapnęli, decyzja była przed świętami. Dobra zmiana nie ma co, kiedyś system nie dawał rady a teraz tak śmiga że i na raty w międzyczasie kwoty dzieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj