Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1517 odpowiedzi na ten temat

#161 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:32

Dopłaty 2016

ministerstwo rolnictwa stara się wydłużyć termin składania wniosków bezposrednich o miesiąc  kraje uni poparły wniosek Polski inne kraje również złożyły taki wniosek czekamy na odpowiedz komisji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 15:46
  •  

#162 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:53

Dopłaty 2016

A co dwa miechy to komuś jeszcze zbyt mało czasu na złożenie  :lol:

#163 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 06:56

Dopłaty 2016

Lizelotta

dzięki za odpowiedz tam niema wcale teraz drogi bo wszyscy zaorali ,ten kawałek lasu wsadziłem sam bez dopłat jakieś 15 lat temu i nigdy tego nie podawałem mam rozumieć że teraz tego też nie podawać ?

Zgadza się teraz tego się również nie podaję

szanowna koleżanko Lizelotta nie interesuje mnie rok 2015 z powodu który podałem powyżej ,chcę się dowiedzieć czy w roku 2016 oprócz utraty kasy za zazielenianie są jakieś dodatkowe kary 

Szanowny kolego Witejus się dogadujemy jak gęś z prosięciem ;) więc już odpowiadam na pytanie tak w tym roku będą dodatkowe kary za zazielenienie. Skutkować to będzie zmniejszeniem powierzchni kwalifikującej się do przyznania płatności z tytułu zazielenienia a wraz z tym mniejsza kwota płatności.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share johnny6palcow

johnny6palcow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 13:42

Dopłaty 2016 Witam, czy mając poniżej 10ha (a nawet poniżej 5ha) muszę podawać rodzaj uprawy w opisie działki rolnej, czy wystarczy wpisać JPO czy ONW? I czy jest jakaś różnica w wysokości dopłat między np. uprawą owsa, żyta a zwykłym koszeniem trawy? Pytam bo rodzaj uprawy jeszcze nie jest ustalony i czy w związku z tym mam czekać z wnioskiem czy wysyłać już teraz bez określenia rodzaju uprawy. Z góry dziękuję za pomoc.

#165 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 18:59

Dopłaty 2016

dziękuję koledze agropomiary za odpowiedz

Edytowany przez witejus, 12 kwiecień 2016 - 19:04.

#166 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:53

Dopłaty 2016

koleżanko lizelotta dziekuję za odpowiedz

#167 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 06:09

Dopłaty 2016

Witam, czy mając poniżej 10ha (a nawet poniżej 5ha) muszę podawać rodzaj uprawy w opisie działki rolnej, czy wystarczy wpisać JPO czy ONW? I czy jest jakaś różnica w wysokości dopłat między np. uprawą owsa, żyta a zwykłym koszeniem trawy? Pytam bo rodzaj uprawy jeszcze nie jest ustalony i czy w związku z tym mam czekać z wnioskiem czy wysyłać już teraz bez określenia rodzaju uprawy. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam

Czy się rozpisuję uprawy czy nie wynika to z kolumny 10 z wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII wniosku). W pana przypadku jeśli powierzchnia gruntów ornych wynosi 5 ha nie musi pan podawać uprawy w opisie działki, chyba że ma pan wysokobiałkowe lub owoce miękkie to wtedy pan pisze:

PWB - wysokobiałkowe

POM- owoce miękkie

Poza tym wystarczy wpisać JPO i ONW, które w nowych wnioskach są już częściowo wypełnione. Nie ma żadnej różnicy między wysokością uprawy owsa, żyta czy trawą - dopłata jest jednakowa

#168 Share agropomiary

agropomiary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 13:56

Dopłaty 2016

Witam ponownie. W pakiecie 1.1 rolnictwo zrównoważone mam też ziemniaki skrobiowe z kontraktem. Sposób deklaracji:

A JPO

A1 P skrobia

A1a PRS ziemniak skrobiony

Czy tak jest poprawnie czy można ten zapis skrócić?

Wyczytałem także, że w pakiecie 1.1 dla łąk nie dodajemy przedrostka PRS tylko JPO TUZ (do TUZ w 1.1 nie ma dopłaty. Czy tak też u Was się spotyka?

#169 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:58

Dopłaty 2016

Witam,

ponawiam prośbę o odpowiedź na pytanie czy w tym roku mogę rozpocząć program rolnośrodowiskowy (rolnictwo zrównoważone) i czy muszę mieć plan działalności przygotowany przez doradcę czy mogę go napisać sam, ewentualnie korzystając z arkuszy p. Kiedrowskiego? Aktualne badanie gleby posiadam.

#170 Share agropomiary

agropomiary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:02

Dopłaty 2016

http://www.arimr.gov...16_Pakiet_1.pdf

Plan rolnośrodowiskowy musi przygotować doradca. Co do wymagań programu, to tak w skrócie:

Edytowany przez Matey, 16 kwiecień 2016 - 09:39.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:07

Dopłaty 2016

ale gdzieś czytałem, że nie ma tego wymogu określonego wprost w żadnym przepisie prawa.

#172 Share DawidWoniak

DawidWoniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:01

Dopłaty 2016

Witam, mam pytanie. A jakie w tym roku są dopłaty za hektar łubinu?

#173 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 06:30

Dopłaty 2016

Płatność do łubinu podobnie jak w tamtym roku ( płatność do roślin wysokobiałkowych). Wg szacowanych kwot na ten rok ( dane z instrukcji wypełniania wniosku z roku 2015) kwota wynosi 240,8 euro a dokładnie ile to będzie to kurs euro z listopada 2016r.

Witam

Edytowany przez Matey, 16 kwiecień 2016 - 09:40.

#174 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:37

Dopłaty 2016 Witam, czy możecie mi pomoc ponieważ chcialbym zlozyc wniosek na dopłaty rolno-srodowiskowe (dodam ze jest to mój pierwszy wniosek bo jestem mlodym rolnikiem) tylko nie wiem czy mogę uprawiam 7ha rzepaku, 2ha kukurydzy, 1 ha grochu, 0,7ha lucerny, 6ha tuz 6ha zboz, pomozcie jesli możecie, z gory dziękuję za pomoc

#175 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:24

Dopłaty 2016

Witam

Czy się rozpisuję uprawy czy nie wynika to z kolumny 10 z wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII wniosku). W pana przypadku jeśli powierzchnia gruntów ornych wynosi 5 ha nie musi pan podawać uprawy w opisie działki, chyba że ma pan wysokobiałkowe lub owoce miękkie to wtedy pan pisze:

PWB - wysokobiałkowe

POM- owoce miękkie

Poza tym wystarczy wpisać JPO i ONW, które w nowych wnioskach są już częściowo wypełnione. Nie ma żadnej różnicy między wysokością uprawy owsa, żyta czy trawą - dopłata jest jednakowa

Czyli do ilu hektarów ornych nie trzeba wypisywać uprawy?

#176 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 06:40

Dopłaty 2016

Do 10

#177 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 15:34

Dopłaty 2016

yage nie rozpisuje się upraw do 9,80 arów ale jeśli z kolumny 10 wychodzi 9,90 czy 9,95 to dla bezpieczeństwa lepiej rozpisać

#178 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 17:36

Dopłaty 2016

Witam

Mam pytanie do Pani Lizelotta albo kogoś kto miał podobny problem. Rodzice przepisują na mnie gospodarstwo bo chce złożyć wniosek na Młodego Rolnika, a w maju chce złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie. Na kilku działkach są pewne niezgodności co do wielkości gruntów ornych, których tata nie prostował na bieżąco a w dodatku ARiMR co roku też uszczuplała do tego stopnia że np. na działce 1,67 ha wg Agencji jest 1,55 ha mimo, że w całości jest uprawiana bez żadnych nieużytków. Czy składając wniosek teraz na siebie mogę zadeklarować pełne wielkości działek wynikające z aktów notarialnych i moich wymierzeń? W razie jak Agencja przyjmie wielkości działek z roku ubiegłego i poujmuje mi znów wielkości to można się jakoś odwołać, żeby np przyjechali i sami pomierzyli pola? Z góry dziękuje za pomoc

#179 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 17:53

Dopłaty 2016

Jeżeli w akcie masz większą wartość i jesteś pewien że tyle faktycznie uprawiasz (nie ma opcji że np sąsiad wpakował Ci się w pole i odorał 2m) to wpisuj swoje wartości, ale z tego co wiem trochę się nawojujesz - wyniknie to z nieścisłości we wniosku - agencja ma swój PEG, Ty masz swój. Zawsze możesz zażądać kontroli na miejscu. Masz zadrzewienia przy tej działce? Pytam bo jakiś czas temu agencja też mi obcinała pegi - działka się zmniejszała bo pobliskie drzewa się rozrastały i przykrywały koroną pole

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 18:53

Dopłaty 2016

Jeśli chodzi o działki to:

- na jednej miałem 6 arów krzaków ale kilka lat temu je wykarczowałem, nawiozłem ziemi i uprawiam całość

- na drugiej mam tylko staw 5m x 10m a agencja mi ucina 3 ary

- na trzeciej mam 7 jabłoni, 3 grusze i też mi ucieli już z 3 ary przez kilka lat

- na czwartej z kolei w akcie mam 2,07 ha a agencja podaje 2,1 ha a miedza cały czas jest w tym samym miejscu

Agencja ma aż tak dokładne wgląd na wielkość działek, że raczej się nie mylą? Wiem, że kilka procent mogą się różnić moje wielkości z agencją więc jak mi wyrzucą to najwyżej będę już deklarował tylko ile mi przyznają bo obawiam się tego wojowania z nim raptem o kilka arów w przypadku, że mogę mnie blokować z MR z racji nieścisłości

Edytowany przez Henius91, 17 kwiecień 2016 - 10:47.