Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Lizelotta    9

yage nie rozpisuje się upraw do 9,80 arów ale jeśli z kolumny 10 wychodzi 9,90 czy 9,95 to dla bezpieczeństwa lepiej rozpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Witam

 

Mam pytanie do Pani Lizelotta albo kogoś kto miał podobny problem. Rodzice przepisują na mnie gospodarstwo bo chce złożyć wniosek na Młodego Rolnika, a w maju chce złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie. Na kilku działkach są pewne niezgodności co do wielkości gruntów ornych, których tata nie prostował na bieżąco a w dodatku ARiMR co roku też uszczuplała do tego stopnia że np. na działce 1,67 ha wg Agencji jest 1,55 ha mimo, że w całości jest uprawiana bez żadnych nieużytków. Czy składając wniosek teraz na siebie mogę zadeklarować pełne wielkości działek wynikające z aktów notarialnych i moich wymierzeń? W razie jak Agencja przyjmie wielkości działek z roku ubiegłego i poujmuje mi znów wielkości to można się jakoś odwołać, żeby np przyjechali i sami pomierzyli pola? Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeżeli w akcie masz większą wartość i jesteś pewien że tyle faktycznie uprawiasz (nie ma opcji że np sąsiad wpakował Ci się w pole i odorał 2m) to wpisuj swoje wartości, ale z tego co wiem trochę się nawojujesz - wyniknie to z nieścisłości we wniosku - agencja ma swój PEG, Ty masz swój. Zawsze możesz zażądać kontroli na miejscu. Masz zadrzewienia przy tej działce? Pytam bo jakiś czas temu agencja też mi obcinała pegi - działka się zmniejszała bo pobliskie drzewa się rozrastały i przykrywały koroną pole


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Jeśli chodzi o działki to:

 

- na jednej miałem 6 arów krzaków ale kilka lat temu je wykarczowałem, nawiozłem ziemi i uprawiam całość

- na drugiej mam tylko staw 5m x 10m a agencja mi ucina 3 ary

- na trzeciej mam 7 jabłoni, 3 grusze i też mi ucieli już z 3 ary przez kilka lat

- na czwartej z kolei w akcie mam 2,07 ha a agencja podaje 2,1 ha a miedza cały czas jest w tym samym miejscu

 

Agencja ma aż tak dokładne wgląd na wielkość działek, że raczej się nie mylą? Wiem, że kilka procent mogą się różnić moje wielkości z agencją więc jak mi wyrzucą to najwyżej będę już deklarował tylko ile mi przyznają bo obawiam się tego wojowania z nim raptem o kilka arów w przypadku, że mogę mnie blokować z MR z racji nieścisłości

Edytowano przez Henius91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Pytanie kieruję głównie do Lizelotta :) Pierwszy wniosek na dopłaty składałem w roku ubiegłym. Podlegam wymogom dywersyfikacji i w poprzednim roku rozpisałem uprawy. W tym roku przyszedł pierwszy częściowo wypełniony wniosek jednak orne mam rozpisane tylko jako JPO. Jak dobrze rozumiem to ta kartka idzie do kosza i musze ponownie rozpisać te uprawy jak w poprzednim roku ? Z góry dzięki :)


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeśli chodzi o działki to:

- na jednej miałem 6 arów krzaków ale kilka lat temu je wykarczowałem, nawiozłem ziemi i uprawiam całość

- na drugiej mam tylko staw 5m x 10m a agencja mi ucina 3 ary

- na trzeciej mam 7 jabłoni, 3 grusze i też mi ucieli już z 3 ary przez kilka lat

- na czwartej z kolei w akcie mam 2,07 ha a agencja podaje 2,1 ha a miedza cały czas jest w tym samym miejscu

 

Agencja ma aż tak dokładne wgląd na wielkość działek, że raczej się nie mylą? Wiem, że kilka procent mogą się różnić moje wielkości z agencją więc jak mi wyrzucą to najwyżej będę już deklarował tylko ile mi przyznają bo obawiam się tego wojowania z nim raptem o kilka arów w przypadku, że mogę mnie blokować z MR z racji nieścisłości

 

Jesli jestes pewien ze faktycznie uprawiasz więcej niż twierdzi arimr to wpisuj większe wartości działek, ale bądź pewien że sprawa dopłat się przeciągnie w czasie. Jesli sie nie myle to arimr opiera swoje dane ze zdjec lotniczych, a nawet róznych portali, także łatwo tam o bład.

 

@andrewk

 

Nic nie idzie do kosza, zostawiasz to jak jest i rozpisujesz dalej, np A1 jęczmień jary B1 PWB B1a łubin itd


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Wiem, że rozpisuję A JPO / A1 uprawa. Mam wypisane ABCD... po kolei bez zostawionego miejsca na A1/B1/C1/D1... i tak czy siak to muszę tą kartkę wyrzucić i rozpisać od początku. Szkoda, że nie można tylko na mapce napisać np. A / owies bez mieszania w tabelkach  :D


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Nie musisz jej wyrzucać, wystarczy że pod tym co Ci wypełniła agencja zaczniesz rozpisywać uprawy. Przecież to nie musi być rozpisane

A jpo

A1 jeczmien jary

B JPO

B1 PWB

B1a Łubin

tylko może być

A JPO

B JPO

a1 jeczmien jary

B1 PWB

B1a łubin,

teraz rozumiesz?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Myślałem, że lepiej jest jak jest wypisane w kolejności działka, a pod nią uprawa ale skoro to jest bez znaczenia to wypiszę tak jak mówisz na końcu pod tuzami.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Witam i proszę o pomoc. A mianowicie w tabeli VII w polu 10, ARIMR wprowadziło mi powierzchnie gruntów niezgłoszonych do płatności takie same jak w polu 9.  Oprócz jednej działki, gdzie jest TUZ. Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Pytanie odnośnie dopłaty do strączkowych.

Czy mogę zasiać wykę z rośliną podporową  (owsem), a potem ściąć to w połowie czerwca na zielonkę?. Po tym zasiać np jakąś trawę jednoroczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawa powinna być na polu do 15 lipca, więc chyba nie da rady. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

pytałem się o to samo przy składaniu wniosku. Napisane jest że dopłata przysługuje do uprawy w plonie głównym tzn musi znajdować się na polu miedzy 15 maja a 15 lipca, ale babka powiedziała, że to zależy od interpretacji osoby prowadzącej kontrole. Jednym słowem nie wiadomo. Ziemniaki przecież bywa że zbiera się wcześniej, kukurydze sieje później itd. Ja zasiałem tą wykę z owsem, ale jeszcze nie wiem czy będę ryzykował i kosił ją na zielono 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy drugi rok składam przez internet i w pierwszym roku nie było żadnych problemów a w tym na każdej działce wyrzuciło mi taki komunikat :

 

Na działce ewidencyjnej xxxxx nie zostały wyrysowane zadeklarowane powierzchnie uprawy na gruncie ornym

Dla działki ewidencyjnej xxxxx podano powierzchnię TUZ oraz upraw na gruncie ornym niezgłoszonych do płatności, która przekracza ogólną zadeklarowaną powierzchnię gruntów niezgłoszonych do płatności.

 

Co z tym fantem zrobić?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Witam i proszę o pomoc. A mianowicie w tabeli VII w polu 10, ARIMR wprowadziło mi powierzchnie gruntów niezgłoszonych do płatności takie same jak w polu 9.  Oprócz jednej działki, gdzie jest TUZ. Co to oznacza?

pole 10 to pow. gruntów ornych ogółem  , w tym czyli łącznie z niezgłoszonymi - skoro nie miałeś(nie deklarowałes ) niezgłoszonych to masz takie same pow. 

 

co do TUZ  to jest to trwały użytek a nie grunt orny i dlatego masz 0 00  w polu 10 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób opisać dwie działki w tabeli

VIII. OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH

 

https://s24.postimg.org/yrpyl8hf9/a.png

a.png

 

 

Schemat działek umieściłem poniżej

 

https://s24.postimg.org/ln0tpyxol/dzialki.png

 

dzialki.png

 

Dziękuje za pomoc.

 

Po mojemu tak

 

A JPO 9,0 1 7,0 onw (jeśli jest) 7,0

                 2 2,0 onw (jeśli jest) 2,0

A1 pszenica ozima/jara 6,0 1 6,0 <- tu nie jestem pewien czy jest poprawnie rozpisane

A2 TUZ 3,0 1 1,0

                   2 2,0

 

Rozumiem że skoro rozpisujesz uprawy to masz ponad 10 ha i odrazu dodam, że jeśli działki leżą obok siebie wówczas możesz je podpisać jedną literą


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jesli ma tylko te 9 ha to nie trzeba rozpisywac upraw wystarczy tylko jpo  i tuz 

można to połączyć albo rospisac dwie działki oddzielnie 

 ja bym to rozpisał jako jedna działka rolna 

A jpo 9 ,0

A1 tuz 3,0    

 

na mapie zaznaczamy opszar tuz a w tabeli nr . działki ewidencyjnej wpisujemy dwa nr . działek ewidencyjnych 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Pytanie kieruję głównie do Lizelotta :) Pierwszy wniosek na dopłaty składałem w roku ubiegłym. Podlegam wymogom dywersyfikacji i w poprzednim roku rozpisałem uprawy. W tym roku przyszedł pierwszy częściowo wypełniony wniosek jednak orne mam rozpisane tylko jako JPO. Jak dobrze rozumiem to ta kartka idzie do kosza i musze ponownie rozpisać te uprawy jak w poprzednim roku ? Z góry dzięki :)

 

Zgadza się w tym roku przychodzą tylko wypełnione wnioski z głównymi działkami ewentualnie podrzędne TUZ-y jeśli są. Ten sposób nie oznacza to, że kartka ta idzie do kosza. Wystarczy, że pod spodem napisze się np:

A JPO

A1 Pszenica ( lub inna uprawa jaka jest na tej działce)

 

Pytanie odnośnie dopłaty do strączkowych.

Czy mogę zasiać wykę z rośliną podporową  (owsem), a potem ściąć to w połowie czerwca na zielonkę?. Po tym zasiać np jakąś trawę jednoroczną?

Można zrobić w ten sposób jeśli chodzi o wykę to albo siewną lub kosmatą z rośliną podporową, ale należy pamiętać, że we wniosku podaje się tą uprawę , która będzie na polu w dniu 15 lipca.

 

Witam i proszę o pomoc. A mianowicie w tabeli VII w polu 10, ARIMR wprowadziło mi powierzchnie gruntów niezgłoszonych do płatności takie same jak w polu 9.  Oprócz jednej działki, gdzie jest TUZ. Co to oznacza?

W kolumnie 9 jest wpisywana cała powierzchnia gruntów ornych natomiast w kolumnie 10 powierzchnia bez TUZ-ów. Jeżeli w kolumnie 9 i 10 jest taka sama powierzchnia to oznacza to, że nie ma na nich TUZ-ów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek40    0

Cześć wszystkim.

Wypełniam wnioski przez internet i mam problem z jedną działką. Ma ona areał 6,7 ha, od lat zgłaszałem do dopłat 6,51 ha ponieważ takie przychodziło PEG no i rzeczywiście było trochę szerokich pasów krzaczorów przy rowach , więc to 6,51 było ok. W tym roku dostałem świeże mapki, a więc pewnie było nowe naliczanie areału. PEG przyszedł mi 6,29 ha  ( znikające pole:) ) , a do tego zostały wycięte te krzaki więc powinna się powiększyć działka a ona się zmniejsza. Moje pytanie , jak to zgłosić we wniosku internetowym?

Dodam że do tej pory na działce był rów o szerokości do 2 m a w tym roku stał się rowem do 6 m (według legendy na mapce) - ja go nie poszerzałem. :)

Podpowiedzcie co robić i czy jest sens się upominać o to znikające pole.

 

Jeszcze jedna sprawa , jak by ktoś mógł spojrzeć czy dobrze rozpisana działka:

post-184915-0-01304800-1460997389_thumb.png

Edytowano przez Darek40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

 

Mam pytanie do Pani Lizelotta albo kogoś kto miał podobny problem. Rodzice przepisują na mnie gospodarstwo bo chce złożyć wniosek na Młodego Rolnika, a w maju chce złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie. Na kilku działkach są pewne niezgodności co do wielkości gruntów ornych, których tata nie prostował na bieżąco a w dodatku ARiMR co roku też uszczuplała do tego stopnia że np. na działce 1,67 ha wg Agencji jest 1,55 ha mimo, że w całości jest uprawiana bez żadnych nieużytków. Czy składając wniosek teraz na siebie mogę zadeklarować pełne wielkości działek wynikające z aktów notarialnych i moich wymierzeń? W razie jak Agencja przyjmie wielkości działek z roku ubiegłego i poujmuje mi znów wielkości to można się jakoś odwołać, żeby np przyjechali i sami pomierzyli pola? Z góry dziękuje za pomoc

Kolego składasz na taka powierzchnie jaka zmierzyłeś lub jestes pewny ze masz. Jak agencja podaje peg mniejszy to złoż mapę z geodezji plus wypis z rejestruje wraz z wnioskiem. Jak byly na działce Np zakrzaczenia i je usuniles to podaj na wniosku datę usunięcia oraz ze usunąłeś te zakrzaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć wszystkim.

Wypełniam wnioski przez internet i mam problem z jedną działką. Ma ona areał 6,7 ha, od lat zgłaszałem do dopłat 6,51 ha ponieważ takie przychodziło PEG no i rzeczywiście było trochę szerokich pasów krzaczorów przy rowach , więc to 6,51 było ok. W tym roku dostałem świeże mapki, a więc pewnie było nowe naliczanie areału. PEG przyszedł mi 6,29 ha ( znikające pole:) ) , a do tego zostały wycięte te krzaki więc powinna się powiększyć działka a ona się zmniejsza. Moje pytanie , jak to zgłosić we wniosku internetowym?

Dodam że do tej pory na działce był rów o szerokości do 2 m a w tym roku stał się rowem do 6 m (według legendy na mapce) - ja go nie poszerzałem. :)

Podpowiedzcie co robić i czy jest sens się upominać o to znikające pole.

 

Jeszcze jedna sprawa , jak by ktoś mógł spojrzeć czy dobrze rozpisana działka:

 

jeśli dobrze zauwazylem(problem z powiększeniem mialem) to dobrze wypelniles wniosek cz.VIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestemnowy    0

Po mojemu tak

 

A JPO 9,0 1 7,0 onw (jeśli jest) 7,0

                 2 2,0 onw (jeśli jest) 2,0

A1 pszenica ozima/jara 6,0 1 6,0 <- tu nie jestem pewien czy jest poprawnie rozpisane

A2 TUZ 3,0 1 1,0

                   2 2,0

 

Rozumiem że skoro rozpisujesz uprawy to masz ponad 10 ha i odrazu dodam, że jeśli działki leżą obok siebie wówczas możesz je podpisać jedną literą

 

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj