Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1526 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 19:11

Dopłaty 2016

Witam. Mam pytanie bo ostatnio słyszałem ze jesli bede podawala mniejszy areał na doplaty niz jest zasiany tez moze byc jakas samkacja ? mozliwe to ?

Witam

Tak to prawda jeśli jest podany mniejszy areał na dopłaty niż jest zasiany mogą być sankcję finansowe. Wg rozporządzenia o płatnościach bezpośrednich dopuszczane jest 3% pomyłki jeśli chodzi o areał do całej powierzchni gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 09:59
  •  

#142 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 22:39

Dopłaty 2016

Tylko że te 3% tolerancji do tej pory odnosiło się do zawyżenia powierzchni uprawy, ale o karze za zaniżenie jak dotąd nie słyszałem i mam poważne wątpliwości co do Twojego twierdzenia o karze za zaniżenie. To może zaraz zaczną karać za nie wpisywanie działek do dopłat  :lol:

Edytowany przez Pigmei, 07 kwiecień 2016 - 22:53.

#143 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 05:33

Dopłaty 2016 W przypadku kontroli na miejscu, jest mozliwosc stwierdzenia czy rolnik nie podal mniejszej powierzchni we wniosku. Wtedy taka kontrola koduje taki przypadek. I moze wtedy BP naliczyć kare za podanie nie wszystkich gruntów we wniosku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 06:15

Dopłaty 2016

Tylko że te 3% tolerancji do tej pory odnosiło się do zawyżenia powierzchni uprawy, ale o karze za zaniżenie jak dotąd nie słyszałem i mam poważne wątpliwości co do Twojego twierdzenia o karze za zaniżenie. To może zaraz zaczną karać za nie wpisywanie działek do dopłat  :lol:

Przepraszam ma pan rację pomyliłam się.Sprawdziłam to teraz dokładnie w pracy. Dokładnie 3% tolerancji gdy jest zawyżenie powierzchni uprawy

#145 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:22

Dopłaty 2016

dzwoniłem do 2 biur powiatowych i usłyszałem różne  odpowiedzi o działki nie zgłaszane do płatności

jeżeli posiadam łake  np. 1 ha a koszone jest 0,80 następnie 0,20 jest nieużytkowane drzewa chaszcze  na mapach z armiru oznaczone tzw fajkami tj pozostałe tereny wyłązone  to musze to wpisac we wniosku , czy taka sytuacja uzytkuje  czały 1 ha np.  zboże lub łaka ale chce wpisac do dopłat tylko 0,60

w 2015 zgłaszałem   np. 3,00 ha łak do płatności z działki która ma 3,50 nie wpisując niuzykowanego obszaru

jak rozpisać działke  PEG

#146 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:22

Dopłaty 2016

dzwoniłem do 2 biur powiatowych i usłyszałem różne  odpowiedzi o działki nie zgłaszane do płatności

jeżeli posiadam łake  np. 1 ha a koszone jest 0,80 następnie 0,20 jest nieużytkowane drzewa chaszcze  na mapach z armiru oznaczone tzw fajkami tj pozostałe tereny wyłązone  to musze to wpisac we wniosku , czy taka sytuacja uzytkuje  czały 1 ha np.  zboże lub łaka ale chce wpisac do dopłat tylko 0,60

w 2015 zgłaszałem   np. 3,00 ha łak do płatności z działki która ma 3,50 nie wpisując niuzykowanego obszaru

Edytowany przez adaammek, 08 kwiecień 2016 - 10:24.

#147 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 13:16

Dopłaty 2016

W tym roku pana sytuacja będzie wyglądała w następujący sposób:

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) 0,20 ha, które nie jest użytkowane z racji zachwaszczenia i są przez pana nieużytkowane to 0,20 ha rozpisuje pan w kolumnie 11 i 12 jeżeli jest to łąką a jeśli inna uprawa to wpisuje pan 0,20 ha w kolumnie 13 i 14,

- we wniosku sekcja VIII OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH rozpisuje pan 0,80 ha łąki

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) na rok 2016r. jest już częściowo wypełnione danymi jakie podawane były rok temu i odrazu w danej działce w kolumnie 10 jest już odjęta łąka, więc będzie tak wyglądał zapis kolumna 9 - powierzchnia 3,50 kolumna 10 - 3,00 ha

- jeżeli jest 1 ha a chce pan tylko wpisać 0,60 ha jeśli to nie jest łąka a inna uprawa i będzie już wpisane w tym oświadczeniu to skreśla się całą linijkę i wpisać od nowa prawidłowo

- w sprawie łąk agencja w informacji wpisuje sama łąki

#148 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2016 - 16:46

Dopłaty 2016

W przypadku kontroli na miejscu, jest mozliwosc stwierdzenia czy rolnik nie podal mniejszej powierzchni we wniosku. Wtedy taka kontrola koduje taki przypadek. I moze wtedy BP naliczyć kare za podanie nie wszystkich gruntów we wniosku.

pamiętam że wystarczyło odjąć powierzchnię nieużytkowaną od zadeklarowanej i wniosek grał jak ta lala.

Co do podawania wszystkich działek, owszem trzeba podać o ile są to działki rolne bo te z zabudowaniami to niekoniecznie (suma powierzchni ma grać).

No i jeżeli nie mamy kwitów na daną działkę ani umowy ustnej to jej nie podajemy do dopłat ale to chyba oczywiste

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#149 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 19:26

Dopłaty 2016

W tym roku pana sytuacja będzie wyglądała w następujący sposób:

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) 0,20 ha, które nie jest użytkowane z racji zachwaszczenia i są przez pana nieużytkowane to 0,20 ha rozpisuje pan w kolumnie 11 i 12 jeżeli jest to łąką a jeśli inna uprawa to wpisuje pan 0,20 ha w kolumnie 13 i 14,

- we wniosku sekcja VIII OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH rozpisuje pan 0,80 ha łąki

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) na rok 2016r. jest już częściowo wypełnione danymi jakie podawane były rok temu i odrazu w danej działce w kolumnie 10 jest już odjęta łąka, więc będzie tak wyglądał zapis kolumna 9 - powierzchnia 3,50 kolumna 10 - 3,00 ha

- jeżeli jest 1 ha a chce pan tylko wpisać 0,60 ha jeśli to nie jest łąka a inna uprawa i będzie już wpisane w tym oświadczeniu to skreśla się całą linijkę i wpisać od nowa prawidłowo

- w sprawie łąk agencja w informacji wpisuje sama łąki

dziękuje za odpwiedz proszę napisz mi czy jeżeli wcześniej nie podawałem obszaru porosnietego dzewami  te 0,20 to armir może prosić o  z wczesniejszycg lat w kontroli foto 2015 jest ok  . Agencja ten  0,20traktuje jak oddzielna czesc  kikanascie lat cały 1,00 ha  kosiłem natomiast czesc 0,20 to podmokła czesc oddzieliłem linia (2011 ) i napisłem teren nieużytkowany rolniczo armir naniósł ta linie i od tego czasu podaje peg 0,80 zamiast 1,00 ha  czy w takim razie podawanie obszaru 0,20 nie wchodzi w bo  peg wg arimr to 0,80

#150 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:13

Dopłaty 2016

Witam i mam takie dwa pytania  .Jeśli  w tym roku nie spełnię wymogu zazieleniania to czy grożą mi jakieś dodatkowe kary oprócz  utraty kasy za zazielenianie i drugie pytanie czy można złożyć wniosek o dopłaty w którym  rezygnuję z zazieleniania ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 15:44

Dopłaty 2016

Witam i mam takie dwa pytania  .Jeśli  w tym roku nie spełnię wymogu zazieleniania to czy grożą mi jakieś dodatkowe kary oprócz  utraty kasy za zazielenianie i drugie pytanie czy można złożyć wniosek o dopłaty w którym  rezygnuję z zazieleniania ?

Witam

Zazielenienie składa się z trzech praktyk mianowicie:

- dywersyfikacja czyli 10 -30 ha jeśli ma rolnik należy mieć przynajmniej 2 uprawy z czego jedna główna musi zajmować nie więcej niż 75%

powyżej 30 ha gruntów ornych 3 uprawy przy czym 1 główna musi zajmować nie więcej niż 75 % a dwie razem nie więcej niż 99%

- druga praktyka zazielenienia to elementy proekologiczne czyli tzw. EFA jest obowiązkowa gdy rolnik ma więcej niż 15 ha gruntów ornych

- utrzymania trwałych użytków zielonych (TUZ), w tym wyznaczonych jako wartościowe pod względem środowiskowym (TUZ C)

W roku 2015 w przypadku nie spełnienia wymogu zazielenienia nie będzie aby za to kasy ( wyjątkowo ze względu, że zazielenienie jest nowe).

Niestety nie można zrezygnować z zazielenienia, gdyż jest to praktyka obowiązkowa

dziękuje za odpwiedz proszę napisz mi czy jeżeli wcześniej nie podawałem obszaru porosnietego dzewami  te 0,20 to armir może prosić o  z wczesniejszycg lat w kontroli foto 2015 jest ok  . Agencja ten  0,20traktuje jak oddzielna czesc  kikanascie lat cały 1,00 ha  kosiłem natomiast czesc 0,20 to podmokła czesc oddzieliłem linia (2011 ) i napisłem teren nieużytkowany rolniczo armir naniósł ta linie i od tego czasu podaje peg 0,80 zamiast 1,00 ha  czy w takim razie podawanie obszaru 0,20 nie wchodzi w bo  peg wg arimr to 0,8

Dobrze, że napisał pan, że wcześniej te 0,20 arów nie było rozpisywane bo to bardzo istotna informacja jak to ma wyglądać w tym roku a mianowicie:

0,20 arów  nie wypełnia pan we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) 0,20 ha, które nie jest użytkowane z racji zachwaszczenia i są przez pana nieużytkowane  tylko te 0,20 arów odznacza pan linią jak w roku 2011 i piszę pan ,, nie spełnia wymogów DKR'' i ma pan aby 0,80 arów.

Mam nadzieję,że w miarę zrozumiale wyjaśniłam o co chodzi.

#152 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 19:54

Dopłaty 2016

A jak to podać jeśli mam działkę 0,70ha ma ona dwa numery bo kiedyś przedzielała ją droga i tego jednego numeru nigdy nie podawałem do dopłaty bo nie miał 0,10 ha czy teraz muszę to podawać i jeszcze  jedno pytanie mam też taki kawałek na którym wsadziłem las nie na dopłaty i też go nigdy nie podawałem jak to ma być w tym roku ?

#153 Share agropomiary

agropomiary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:56

Dopłaty 2016

Witam: 2 pytania: 

1. Jeśli jestem rolnikiem indywidualnym i sam realizuję EFA to zerkając na 4 stronę wniosku i pole 17 o procentach obszaru proekologicznego - to zgodnie z instrukcją 2016 nie wypełniamy tego pola. W 2015 je wypełnialiśmy. Jak to u Was wygląda? Jak to interpretujecie?

2. Jak deklarujecie mieszankę zbożową - skoro mam posianą mieszankę z 3 zbóż - a mieszanki nie ma w spisie upraw? Może wpisać te dominującą?

#154 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 14:24

Dopłaty 2016

Witam

Zazielenienie składa się z trzech praktyk mianowicie:

- dywersyfikacja czyli 10 -30 ha jeśli ma rolnik należy mieć przynajmniej 2 uprawy z czego jedna główna musi zajmować nie więcej niż 75%

powyżej 30 ha gruntów ornych 3 uprawy przy czym 1 główna musi zajmować nie więcej niż 75 % a dwie razem nie więcej niż 99%

- druga praktyka zazielenienia to elementy proekologiczne czyli tzw. EFA jest obowiązkowa gdy rolnik ma więcej niż 15 ha gruntów ornych

- utrzymania trwałych użytków zielonych (TUZ), w tym wyznaczonych jako wartościowe pod względem środowiskowym (TUZ C)

W roku 2015 w przypadku nie spełnienia wymogu zazielenienia nie będzie aby za to kasy ( wyjątkowo ze względu, że zazielenienie jest nowe).

Niestety nie można zrezygnować z zazielenienia, gdyż jest to praktyka obowiązkowa

Dobrze, że napisał pan, że wcześniej te 0,20 arów nie było rozpisywane bo to bardzo istotna informacja jak to ma wyglądać w tym roku a mianowicie:

0,20 arów  nie wypełnia pan we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) 0,20 ha, które nie jest użytkowane z racji zachwaszczenia i są przez pana nieużytkowane  tylko te 0,20 arów odznacza pan linią jak w roku 2011 i piszę pan ,, nie spełnia wymogów DKR'' i ma pan aby 0,80 arów.

Mam nadzieję,że w miarę zrozumiale wyjaśniłam o co chodzi.

koleżanka Lizelotta nie odpowiedziała na moje pierwsze pytanie a z czego składa się zazielenienie to ja wiem doskonale a za 2015 r to już dostałem kasę

#155 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 06:16

Dopłaty 2016

koleżanka Lizelotta nie odpowiedziała na moje pierwsze pytanie a z czego składa się zazielenienie to ja wiem doskonale a za 2015 r to już dostałem kasę

Nie będę się spierać, ale odpowiedziałam na pierwsze pytanie, ale dla przypomnienia czy raczej utrwalenia odpowiem jeszcze raz:

W roku 2015 w przypadku nie spełnienia wymogu zazielenienia nie będzie aby za to kasy ( wyjątkowo ze względu, że zazielenienie jest nowe).Dodatkowe kary z braku nie spełnienia wymogu zazielenienia za rok 2015 z tego co wiem nie są przewidziane.

Witam: 2 pytania: 

1. Jeśli jestem rolnikiem indywidualnym i sam realizuję EFA to zerkając na 4 stronę wniosku i pole 17 o procentach obszaru proekologicznego - to zgodnie z instrukcją 2016 nie wypełniamy tego pola. W 2015 je wypełnialiśmy. Jak to u Was wygląda? Jak to interpretujecie?

2. Jak deklarujecie mieszankę zbożową - skoro mam posianą mieszankę z 3 zbóż - a mieszanki nie ma w spisie upraw? Może wpisać te dominującą?

Witam

1. Pole 17 na stronie 4 wniosku dotyczące procentów obszaru proekologicznego jest uzupełniane w przypadku wspólnej realizacji EFA w przypadku rolnika indywidualnego w roku 2016 nie jest ono wypełniane.

2. Mieszankę zbożową rozpisuje się mieszanka zbożowa ( r.jęczmień jary z owsem) nie ważne jaki ona ma skład no chyba, że składa się z roślin strączkowych to się wtedy piszę mieszanka zbóż z roślinami strączkowymi (r. jęczmień jary z grochem).

A jak to podać jeśli mam działkę 0,70ha ma ona dwa numery bo kiedyś przedzielała ją droga i tego jednego numeru nigdy nie podawałem do dopłaty bo nie miał 0,10 ha czy teraz muszę to podawać i jeszcze  jedno pytanie mam też taki kawałek na którym wsadziłem las nie na dopłaty i też go nigdy nie podawałem jak to ma być w tym roku ?

Jeżeli na działce co ma 0,70 ha a druga działka ma nie całe 0,10 ha a droga która je przedziela ma mniej niż 2metry szerokości i nie jest utwardzona i na obu działkach jest uprawiana ta sama uprawa to można te dwie działki obrysować jedną linię i zaznaczyć przepust.

Jeżeli las był zasiany w ramach programu zalesianie w nowych wnioskach jest dodatkowa strona związana z zalesianiem i tam wpisujemy las.

#156 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 10:47

Dopłaty 2016

Witam, mam pytanie czy facelia bedzie zaliczana jak zazielenienie jak wyskoko bialkowe ?

#157 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 11:08

Dopłaty 2016

Witam, mam pytanie czy facelia bedzie zaliczana jak zazielenienie jak wyskoko bialkowe ?

Witam

Facelia nie jest zaliczana jako roślina wysokobiałkowa.

#158 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 11:36

Dopłaty 2016 Lizelotta

dzięki za odpowiedz tam niema wcale teraz drogi bo wszyscy zaorali ,ten kawałek lasu wsadziłem sam bez dopłat jakieś 15 lat temu i nigdy tego nie podawałem mam rozumieć że teraz tego też nie podawać ?

#159 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:29

Dopłaty 2016

szanowna koleżanko Lizelotta nie interesuje mnie rok 2015 z powodu który podałem powyżej ,chcę się dowiedzieć czy w roku 2016 oprócz utraty kasy za zazielenianie są jakieś dodatkowe kary 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share agropomiary

agropomiary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:55

Dopłaty 2016

szanowna koleżanko Lizelotta nie interesuje mnie rok 2015 z powodu który podałem powyżej ,chcę się dowiedzieć czy w roku 2016 oprócz utraty kasy za zazielenianie są jakieś dodatkowe kary 

W roku 2016 nie ma innych sankcji jak częściowa lub całościowa utrata dopłaty za zazielenianie.