Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

jaco25    300

Nic o 2015 roku w mojej decyzji nie ma, wszystko dotyczy 2016...

Ciężko pojąc o co dokładnie im chodzi bo do JPO, płatności dodatkowej i zazielenienia mam zastosowany współczynnik korygujący i jakieś tam obcięcia, a na koniec decyzji mam zwrot dyscypliny finansowej za 2016 rok. Tam zabierają potem oddają

 

Roki ile tego zwrotu dyscypliny finansowej dostałeś, do jakiej pow.???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Powierzchnia to 12 ha, przez ten współczynnik korygujący potrącili 25 zł natomiast do zwrotu dyscypliny 26 zł. Normalnie kwoty niczego sobie  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

@ wojtu ale w tym rozporządzeniu nie ma mowy o fakturach sprzedaży wysokobialkowych tylko sa podzielone na grupy roślin to jak mi nie przejdzie na groch konsumpcyjny i sprzedam do mieszalni pasz to nie dostanę wyższej doplaty? a jak groch sprzedam po 30czerwca następnego roku to co wcale mi nie wypłaca?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

czy otrzymujecie wnioski na 2017

w  poprzednich latach o tej porze wysyłka byłą realizowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Byłem dzisiaj w banku opłacić rachunki i ktoś pytał czy przychodzą jakies dopłaty i kobitka powiedziała że w tym roku jeszcze nic nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

u mnie tak samo wniosek przyszedł(ok3ha) a u ojca (ok30ha) jeszcze nie. U mnie i u niego zaliczka tylko, o reszcie dopłat cisza, ONW też  nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie wypłata reszty 30% dopłat i ONW bedzie wypłacane jak przyjdzie raport z mierzenia pól bo w mojej gminie była taka akcja. Chodzili po wszystkich polach i mierzyli GPSem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U mnie wypłata reszty 30% dopłat i ONW bedzie wypłacane jak przyjdzie raport z mierzenia pól bo w mojej gminie była taka akcja. Chodzili po wszystkich polach i mierzyli GPSem

U mnie taka kontrola była 30 czerwca ,raport dostałem w sierpniu ,zaliczkę w grudniu i na razie cisza z resztą i ONW w zeszłym roku decyzję i resztę kasy dostałem 21 stycznia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Czy szanowni koledzy zauważyli ze ARiMR na swoich stronach milczy o wypłacie reszty dopłat - trochę to dziwne bo zawsze się chwalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W listopadzie nie było dnia w agrobiznesie o tym jak sprawnie wypłaca się dopłaty ,teraz fakt jeszcze nic nie słyszałem że stanęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/gospodarstwa-ktore-utraca-onw-beda-mialy-okres-przejsciowy,69256.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

wojtal24 wiem że tam nic nie ma o sprzedaży nasion, ale tam coś pisali o konieczności sprzedaży i jakieś głupstwa o VAT to odpisałem. swoją drogą jak oni chcą sprawdzić czy ta uprawa jest na nasiona czy na np nawóz zielony ??? niewykonalne ... chcą zwiększyć produkcję krajowego białka roślinnego ale marnie to widzę, dopłata miała być jak dobrze pamiętam ok 1000 zł/ha jest mniej niż płowa tego. przy  stawce 1000 zł/ha można by się jeszcze pokusić ( odrazu załatwione EFA) a tak to nie wychodzi. Podobnie z bydłem kłamią w żywe oczy, że zmniejszają liczbę sztuk do płatności, żeby stawki były wyższe a tak naprawdę to zmniejszają żeby pomoc do sztuki utrzymać na obecnym poziomie  i oczywiście jak ktoś ma więcej to znowu stratny ...  zabrać kułakowi heheh.... ja osobiście sądziłem że płatność wprowadzą przy obsadzie przynajmniej 20 szt. no ale cóż .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Zabrać jeśli już to dopłatowcom, bo jeśli już ktoś coś chowa nawet 5 szt to 100x bardziej mu się należy niż takiej gnidzie co bez roboty mu konto puchnie z dotacji


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur19902    0

cieszcie się koledzy z zaliczek... bo w moim przypadku nie było kontroli... i ani widu ani słychu o jakiejkolwiek złotówce dopłaty!!! temat dopłat 2016 to jedno wielkie dno!! porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

W listopadzie nie było dnia w agrobiznesie o tym jak sprawnie wypłaca się dopłaty ,teraz fakt jeszcze nic nie słyszałem że stanęło

A na jakim kanale leci agrobiznes? Już wiadomo czemu tak się chwalili.

Ja dostalem zaliczki 2300 chyba z groszami, do 30ha i od listopada ciszaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

daron64 ten program jest przeznaczony dla biznesu i taką rolę doskonale spełnia jako siewca zamętu na wsi. Czy za poprzednich rządów nie słyszałeś w nim żadnych bzdur ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj