Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1524 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 marzec 2016 - 22:30

Dopłaty 2016

Pytanie które nasunęło się po "szkoleniu".

W 2015 miałem spełnione EFA poprzez koniczynę białą (0,58ha) i koniczynę czerwoną (1ha) i coś tam jeszcze.

Koniczyna oczywiście dała dopłatę do rolnośrodowiskowych.

Czy w tym roku mogę na tych samych działkach zadeklarować znów tę samą koniczynę?

Jeżeli nie to czy mogę w tym roku na tym 1ha zadeklarować trawę na gruncie ornym i za rok dać znów koniczynę? Nic innego nie wchodzi w rachubę bo trawę zbierze sąsiad a koniczyna jest pod dopłatę ST, nic innego tam nie dam rady posiać.

Na 0,58 myślę o facelii z nostrzykiem dwuletnim to za rok będzie nostrzyk.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 17:21
  •  

#122 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 06:31

Dopłaty 2016

Witam, czy istnieje jeszcze przepis, że dana uprawa może być na tym samym polu max 3 lata z rzędu? Pasuje mi na jednej działce 4 raz pszenica (wcześniej była 3 razy ozima) i nie wiem, czy nie będzie to przeszkadzało do dopłat. Z góry dzięki za info.

Witam

Od roku 2015r. nie ma już takiego przepisu, że dana uprawa na tym samym polu ma być 3 lata z rzędu - nie obowiązuje już płodozmian więc spokojnie może pan siać 4 raz pszenicę

Pytanie które nasunęło się po "szkoleniu".

W 2015 miałem spełnione EFA poprzez koniczynę białą (0,58ha) i koniczynę czerwoną (1ha) i coś tam jeszcze.

Koniczyna oczywiście dała dopłatę do rolnośrodowiskowych.

Czy w tym roku mogę na tych samych działkach zadeklarować znów tę samą koniczynę?

Jeżeli nie to czy mogę w tym roku na tym 1ha zadeklarować trawę na gruncie ornym i za rok dać znów koniczynę? Nic innego nie wchodzi w rachubę bo trawę zbierze sąsiad a koniczyna jest pod dopłatę ST, nic innego tam nie dam rady posiać.

Na 0,58 myślę o facelii z nostrzykiem dwuletnim to za rok będzie nostrzyk.

Może pan spokojnie na tych samych działkach zadeklarować znowu tą samą koniczynę. W drugim przypadku niestety takiej mieszanki nie może pan zasiać, gdyż roślina uprawiana w mieszance nie może być uprawiana na drugi rok w plonie głównym. Dotyczy to zwłaszcza międzyplonów ścierniskowych, który zbiera się do 1 października.

#123 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 kwiecień 2016 - 11:39

Dopłaty 2016

....

Może pan spokojnie na tych samych działkach zadeklarować znowu tą samą koniczynę.

....

W drugim przypadku niestety takiej mieszanki nie może pan zasiać, gdyż roślina uprawiana w mieszance nie może być uprawiana na drugi rok w plonie głównym. Dotyczy to zwłaszcza międzyplonów ścierniskowych, który zbiera się do 1 października.

Co do koniczyny - info 100%?

Bo chodzi o spełnienie EFA i o dostanie płatności ST. Podobno EFA nie przejdzie na tej samej działce.

Co do drugiego przypadku, mieszanki nie będzie widać, zgłoszona będzie facelia a nostrzyk będzie bardzo niziutki prawie jak chwast bo jest to roślina dwuletnia i dopiero rok później przerośnie facelię (i wtedy EFA+ST).

Siew facelii wraz z nostrzykiem będzie do końca kwietnia z plonem głównym facelii.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 13:49

Dopłaty 2016 Witam, nadal nie otrzymałem ani wniosku ani mapek ( dopłat za rok ubiegły także nie - tylko zaliczke jesienią). Gdzie ewentualnie mógłbym zadzwonić aby o to zapytać?

#125 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 14:25

Dopłaty 2016

Co do koniczyny - info 100%?

Bo chodzi o spełnienie EFA i o dostanie płatności ST. Podobno EFA nie przejdzie na tej samej działce.

Co do drugiego przypadku, mieszanki nie będzie widać, zgłoszona będzie facelia a nostrzyk będzie bardzo niziutki prawie jak chwast bo jest to roślina dwuletnia i dopiero rok później przerośnie facelię (i wtedy EFA+ST).

Siew facelii wraz z nostrzykiem będzie do końca kwietnia z plonem głównym facelii.

Tak co do koniczny info pewne na 100%

Co drugiego przypadku w dopłatach wpisuje się taką uprawę jaką pan będzie miał na polu do 15 lipca w razie kontroli. W rozporządzeniu o płatnościach bezpośrednich w przypadku EFY roślina, która jest w międzyplonach nie może być roślina, która na drugi rok będzie w plonie głównym siana

Witam, nadal nie otrzymałem ani wniosku ani mapek ( dopłat za rok ubiegły także nie - tylko zaliczke jesienią). Gdzie ewentualnie mógłbym zadzwonić aby o to zapytać?

Witam,

W takim przypadku jeśli nie otrzymał pan ani wniosku ani mapek na rok 2016 najlepiej będzie zadzwonić do Centrali Agencji w Warszawie bo w BP niewiele panu powiedzą albo odeślą właśnie do centrali. Co do dopłat za rok 2015r. to niestety nie wiele się pan dowie tylko pewnie tyle, że proszę czekać Agencja ma czas do 30 czerwca na wypłacenie kasy.

#126 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 15:51

Dopłaty 2016 Dzięki za odpowiedź zapewne tak zrobię :)

#127 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 17:00

Dopłaty 2016 Potwierdzam kolezanka bardzo dobrze koledze doradziła.

#128 Share klek79

klek79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 12:39

Dopłaty 2016

Witam. Do dzisiejszego dnia nie mam udostępnionego na platformie internetowej Agencji wniosku o dopłaty za 2016. gdzie zadzwonić aby udostępnili.

#129 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 13:51

Dopłaty 2016

Witam. Do dzisiejszego dnia nie mam udostępnionego na platformie internetowej Agencji wniosku o dopłaty za 2016. gdzie zadzwonić aby udostępnili.

Witam

Radziłam bym panu zadzwonić do Centrali Agencji do Warszawy bo wątpię by pana biuro powiatowe coś konkretnie w tym temacie panu pomogli

#130 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 19:07

Dopłaty 2016

Witam, mam nastepujacy problem; moj wujek sprzedał 7 maja 2 ha łąk, pozostalo mu 7 ha. Zlozyl wniosek o doplaty za 2015 na 9 ha, jednak kupujący także złozyl wniosek o 2 ha które kupił od wujka. Agencja dopatrzyla sie krzyzowki i powstal problem, ewidentnie doplata przysluguje kupujacemu, wujek oswiadczyl ze zaszla pomylka. Agencja jednak cofnela wujkowi doplaty twierdzac ze areal ktory zostal blednie wpisany (czyli te 2 ha łąk) jest wiekszy niz 20% ogolnej powierzchni gospodarstwa(czyli tych 7 ha co mu zostalo). Czy miał ktoś podobna sytuacje, czy jest jeszcze szansa na odzyskanie tych pieniedzy ? Prosze o pomoc 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 05 kwiecień 2016 - 22:31

Dopłaty 2016

kiedy nastąpiła sprzedaż data

czesc dopłat armir wypłaci    ( nie przekroczyło 50 % )

#132 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 01:23

Dopłaty 2016

sprzedaz nastapila 7 maja 2015 roku, mi w agencji mowili ze jezeli przekroczy 20% to zabieraja cala doplate

#133 Share Rafalr2

Rafalr2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 06:16

Dopłaty 2016

Mam pytanie ile kasy dostawało się za 1ha za uprawę kukurydzy i uprawę szkółki drzew owocowych ?

#134 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 05:50

Dopłaty 2016

Witam, mam nastepujacy problem; moj wujek sprzedał 7 maja 2 ha łąk, pozostalo mu 7 ha. Zlozyl wniosek o doplaty za 2015 na 9 ha, jednak kupujący także złozyl wniosek o 2 ha które kupił od wujka. Agencja dopatrzyla sie krzyzowki i powstal problem, ewidentnie doplata przysluguje kupujacemu, wujek oswiadczyl ze zaszla pomylka. Agencja jednak cofnela wujkowi doplaty twierdzac ze areal ktory zostal blednie wpisany (czyli te 2 ha łąk) jest wiekszy niz 20% ogolnej powierzchni gospodarstwa(czyli tych 7 ha co mu zostalo). Czy miał ktoś podobna sytuacje, czy jest jeszcze szansa na odzyskanie tych pieniedzy ? Prosze o pomoc

W 2015 roku jeśli sprzedaz nastąpiła po 1 lipca doplata należała sprzedającemu, natomiast jak sprzedaż nastąpiła przed 1 lipca dopłata przysługuje kupującemu.
Mając zadeklarowane laki w 2 wnioskach musiala wystapic krzyżówka. Dla twego wuja kasa sie nie należała za te laki.
2 ha laki dzieli przez 7ha i*100% wyjdzie wynik przedeklarowania powierzchni. Wychodzi 28% przedeklarowania. W takim przypadku jest odmowa do płatności. Odmowa jest w przypadku miedzy 20% a 50% przedeklarowania.
Jedyna szansa kupujący musial by wyliczyć % przedeklarowania i wyszlo by mu do 20% a najlepiej do 3%. To wtedy jak by chcial kupujący pujsc twojemu wujowi na reke powiedział ze on nie użytkuje. To wuja dostal by cala kase. Oczywiscie zwrócil by kupującemu dopłaty za te laki plus cos jeszce. Kwestia dobrej checi i dogadania. Innego sposobu nie ma.
Oczywiscie jak w obu sprawach nie są wydane decyzje. Musial byś z kupującym pogadać. Jak sie zgodzi zrobić tak 2ha podzielić przez jego powierzchnie(minus te laki) pomnożyć 100% i otrzymasz wynik. Jak wyjdzie do 3% to super. Jak wyjdzie powyżej 3% a do 20% to powierzchnie przedeklarowania 2 ha laki mnoży razy 2 , wyjdzie 4ha. Te od powierzchni stwierdzonej kupującego odejmujesz 4 ha i na tyle dostanie kasy kupujący. Najwyzej wujo zwróci mu kase za ta roznice. Wszytko zależy od kupującego i statusu spraw i czy pracownik będzie chcial tak zrobić.pozdrawiam

#135 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 08:59

Dopłaty 2016

Mam pytanie ile kasy dostawało się za 1ha za uprawę kukurydzy i uprawę szkółki drzew owocowych ?

Zarówno do uprawy kukurydzy i szkółki drzew owocowych była ta sama dopłata czyli JPO w wysokości 453,70 zł na ha,

#136 Share Ela1971

Ela1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 11:02

Dopłaty 2016

Witam mam takie pytanie ,znajomy twierdzi że za mieszankę wieloletnią traw z motylkowymi drobnonasiennymi jest większa dopata ?

#137 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:03

Dopłaty 2016

Mieszanki z trawami dyskwalifikują do dopłat do wysokobiałkowych, poczytaj instrukcję wypełniania wniosków na ten rok, strona 4

#138 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:19

Dopłaty 2016

Witam mam takie pytanie ,znajomy twierdzi że za mieszankę wieloletnią traw z motylkowymi drobnonasiennymi jest większa dopata ?

Witam

Pani znajomy źle twierdzi. Mieszanka wieloletnia traw z motylkowatymi podlega płatności podstawowej. Większa byłaby dopłata w przypadku roślin wyskobiałkowych( stara nazwa grupa roślin motylkowatych) sianej jako oddzielna roślina np: łubin, koniczyna, lucerna itp

Edytowany przez Lizelotta, 07 kwiecień 2016 - 13:21.

#139 Share Ela1971

Ela1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:32

Dopłaty 2016 Dziękuję za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 17:06

Dopłaty 2016

Witam. Mam pytanie bo ostatnio słyszałem ze jesli bede podawala mniejszy areał na doplaty niz jest zasiany tez moze byc jakas samkacja ? mozliwe to ?