Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1526 odpowiedzi na ten temat

#101 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 20:12

Dopłaty 2016

Dziekuje panu bardzo za informacje, a agencja mi nie wysle bo po raz pierwszy bede dałaczał ta dzierzawe :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 06:47
  •  

#102 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 marzec 2016 - 19:20

Dopłaty 2016

koledzy czy mogę dołaczyc do wniosku mapke z 2015 roku

Mapki z 2015 roku nie przyjmą, musisz pofatygować się do BP po nową. Teraz są inne mapki...

#103 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 26 marzec 2016 - 20:50

Dopłaty 2016

mam dwie działki do podania jako jpo+onw. jeżeli zrezygnuje np po roku lub dwóch to czy grozi mi jakiś zwrot dopłat? na jedną mam umowę a druga dzierżawa "na gębę". jedna z nich jest 2 lata nie zgłaszana do płatności, druga wogóle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share sparta123321

sparta123321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 21:18

Dopłaty 2016

witam złożyłem już wniosek o dopłaty. jak teraz zmienić we winsoku jedna działkę bo będę musiałem ja przesiać? to jest jako zmian do wniosku czy korekta wniosku? i trzeba znów cały wniosek wypełniać czy wystarczy tylko dana działkę nanieść? i jak jest z materiałem graficznym trzeba nowa mapkę? z góry dzięki za odp :) 

#105 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 21:19

Dopłaty 2016

Zaznaczasz zmianę do wniosku. Wpisujesz tą działkę, której dotyczy ta zmiana.

#106 Share Balian

Balian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 10:15

Dopłaty 2016

Wesołych świąt wszystkim, to po pierwsze.

Mam problem z KRUS przy mojej żonie, bo chce założyć działalność w większym mieście i chciałaby dostać na to dotacje, a jako, że jest żoną rolnika to nici z zarejestrowania jako bezrobotna i nie pomoże rozdzielność majątkowa itd. Tak wiec jedynym sposobem jest darowizna gospodarstwa na brata, ale on nie ma kwalifikacji rolniczych i teraz czy to w jakiś sposób zamyka przed nim dopłaty bezpośrednie? Z tego co czytałem to chyba nie, ale jest teraz ta dopłata prze 5 lat do młodego rolnika i trochę plączą się informacje z programem młody rolnik, w którym na 100% trzeba mieć kwalifikacje a jak jest z dopłatami bezpośrednimi?

Pozdrawiam.

#107 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 28 marzec 2016 - 10:40

Dopłaty 2016

nie jest wymagane kwalifikacje rolnicze

choć nie wyobrażam sobie osobe z miasta która nagle chce zając się polem do trzeba mieć naprawdę olbrzymią wiedze

na chwile obecna o płatności obszarowe wystepuje osoba która zajmuje się grunetem lub nim zarządza  tak wiec kwalifikacje do płatności obszarowych nie sa werefikowane choć już w innych działaniach tak

#108 Share Balian

Balian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 11:27

Dopłaty 2016

Wiesz w moim przypadku, tak samo jak i w przypadku brata chodzi raczej o "papierowe" gospodarzenie... Rodzicie chcieli przejść na pełną emeryturę, nie mieli co zrobić z gospodarstwem to mi je przepisali, no i musiałem przez lata bujać się z Krusem, bo specyfika mojej pracy polega też na tym, że często byłem na umowie o dzieło... No ale już przesada z tym, że przez to żona ma nie dostać dofinansowania i muszę coś z tym rozbić. Zresztą mi w tym roku kończy się ten młody rolnik, wiec niech na brata przychodzi ta dopłata, i tak się tym podzielimy.

#109 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 11:36

Dopłaty 2016

przesadą i to dużą jest Twoje podejście ...takie są przepisy , a takim jak wy to w głowie się poprzewracało od tych dotacji 

co się potem dziwić że rolnika uważają za kombinatora 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#110 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 11:38

Dopłaty 2016

Piszecie tu o dokumentach a dlaczego nikt nie napisze ze strasznie poprzedni rząd się tak podniecał ze wywalczył na rolnictwo dużo kasy i dzięki temu dopłaty będą większe ale ja jakoś nie widzę żeby tak było wręcz przeciwnie jakieś dziwne kombinacje ze dopłaty od 3h do 30h większe a poniżej i powyżej mniejsze .Co to za sprawiedliwość ??? Kolejna sprawa mieli się zając ludzmi którzy biorą dopłaty a nic wspólnego z gospodarstwem nie mają wspólnego . i co z tego wyszło ??? nic dalej biorą jak brali inni im obrabiają pola a oni dopłaty biorą przynajmniej tak u mnie w regionie nagminnie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Balian

Balian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 12:08

Dopłaty 2016

przesadą i to dużą jest Twoje podejście ...takie są przepisy , a takim jak wy to w głowie się poprzewracało od tych dotacji 

co się potem dziwić że rolnika uważają za kombinatora 

Jakby przepisy w KRUS były inne i wystarczyłaby rozdzielność majątkowa jak przy wszystkim innym to nie byłoby sprawy, a tak trzeba kombinować żeby ominąć bzdurne przepisy dot. KRUS, bo człowiek który normalnie pracuje nie może iść na bezrobocie.... płatności to sprawa poboczna, ale skoro brat może je wziąć z młodym rolnikiem to cóż...

Co do postu powyżej to może masz i racje, ale ja pierwszy nie będę się ich zrzekał skoro inni biorą.... a jak zostanie to zakazane to pewnie u mnie w gminie gdzie jest gospodarstwo jest taki "głód ziemi", że dopłaty zostaną dołączone do dzierżawy i przez to ta ostatnia zostanie powiększona, wiec właściciele ziemi i tak dostaną swoje. Zresztą chciałem podpisać umowę o dzierżawę z większą stawką (ale nie o całe dopłaty) a żeby dzierżawca brał sobie dopłaty, bo tak wydawało mi się sensownie ale żaden z dwóch dzierżawców nie chciał, bo według nich lepiej jak ja mam brać te dopłaty...

Edytowany przez Balian, 28 marzec 2016 - 12:10.

#112 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 28 marzec 2016 - 19:31

Dopłaty 2016

należy pamietac ze w dopłatach obszarowych az do 2020 roku będzie zmniejszana pula srodków poczawszy już w tym roku na dopłaty

#113 Share marcin31

marcin31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 12:47

Dopłaty 2016

Witam!

Jak to będzie w części VII Wniosku o dopłaty jeżeli chodzi o grunty znajdujące sie na działce, które nie zostaną zgłoszone do płatności? Czy trzeba faktycznie to uwzględnić, mam działkę której częściowo nie użytkuje ze względu na to ze jest tam strasznie mokro. Czy trzeba tą część wpisać do wniosku jako grunty nie zgłoszone do płatności?

#114 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 13:03

Dopłaty 2016

Witam!

Jak to będzie w części VII Wniosku o dopłaty jeżeli chodzi o grunty znajdujące sie na działce, które nie zostaną zgłoszone do płatności? Czy trzeba faktycznie to uwzględnić, mam działkę której częściowo nie użytkuje ze względu na to ze jest tam strasznie mokro. Czy trzeba tą część wpisać do wniosku jako grunty nie zgłoszone do płatności?

Jeżeli na tej działce pan coś uprawia i zbiera pan z tego plony to taką działkę się uwzględnia we wniosku, ale jeżeli nigdy pan tego nie zgłaszał bo działka nie spełnia wymagań dobrej kultury rolniczej to się jej nie uwzględnia. W takim przypadku taką działkę rysuje pan strzałkę i opisuje ,, Nie spełnia wymagań DKR''

#115 Share johnny6palcow

johnny6palcow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 18:41

Dopłaty 2016 Witam! Chciałbym spytać jak działa opcja wyboru doradcy w aplikacji ewniosek. Czy po wyborze doradcy automatycznie będzie on wiedział, że ma wypełnić mój wniosek czy mam go o tym powiadomić? Czy ja mam utworzyć nowy wniosek czy doradca sam go utworzy? W instrukcji nie jest napisane co dzieje się po wyborze doradcy. Dziękuję za pomoc.

#116 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 22:36

Dopłaty 2016

Na stronie ARiMR nie ma nic na temat?

#117 Share johnny6palcow

johnny6palcow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 09:12

Dopłaty 2016 Ja nic nie znalazłem.

#118 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 11:09

Dopłaty 2016

jest wniosek na 2016, tylko nie ma w nim działki, którą dokładałem kilka dni po złożeniu wniosku w 2015...

byłem dziś po brakującą mapkę - załatwiają od ręki.

#119 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 11:17

Dopłaty 2016 Zależy od BP ☺

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 15:59

Dopłaty 2016

Witam, czy istnieje jeszcze przepis, że dana uprawa może być na tym samym polu max 3 lata z rzędu? Pasuje mi na jednej działce 4 raz pszenica (wcześniej była 3 razy ozima) i nie wiem, czy nie będzie to przeszkadzało do dopłat. Z góry dzięki za info.