Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1526 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotreklub

piotreklub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 14:47

Dopłaty 2016

Chciałem się zapytać jak to jest z młodym Rolnikiem, od kiedy się liczy? Przejąłem gosp.w 2014 akt notarialny, a krus płace od 2013?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 11:06
  •  

#42 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 03 marzec 2016 - 20:05

Dopłaty 2016

liczy się akt notarjalny lub złożenie wniosku o dopłaty bezposednie  lub prow

5 lat od momentu   otrzymania gospodarstwo

jeżeli składałeś na dopłaty w 2014  mysle ze do 2018

#43 Share piotreklub

piotreklub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:18

Dopłaty 2016

dzieki @adaammek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share krzysiek96

krzysiek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:07

Dopłaty 2016

Panowie mam do was pytanie. Mam 1,25  gruntów ornych i 20 arów łąki. O dopłatę składam tylko grunty orne czy łąkę też mogę złożyć w wniosku o dopłatę ? Nigdzie nie mogę znaleźć odp :( 

#45 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:09

Dopłaty 2016

Możesz. 

#46 Share krzysiek96

krzysiek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:14

Dopłaty 2016

Dziękuję za szybką odpowiedź :) I jeszcze jedno, zapewne dla was bezsensowne pytanie. Powinienem udać się do arimr po mapkę, bo tą którą dostałem mam tylko dla gruntu ornego, nie widać na niej działki. 

#47 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:15

Dopłaty 2016

Tak. Musisz mieć załącznik graficzny. 

#48 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 13:50

Dopłaty 2016

Ciekawe czy dalej będzie dopłata do bydła?

Witam

Będą dopłaty zarówno do bydła jak i do krów

#49 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 14 marzec 2016 - 21:31

Dopłaty 2016

Witam pierwszy wniosek o dopłaty składałem w 2011 czyli wygląda na to że płatność dla młodych rolników dostane tylko raz, a widzę że nowy wniosek mi przyszedł już ze zaznaczonym krzyżykiem "młody rolnik" co z tym zrobić? poprawić czy zostawić tak jak jest i liczyc na trochę szczęścia?

#50 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 marzec 2016 - 09:03

Dopłaty 2016

Koledzy wyskakuje komuś coś podobnego przy logowaniu do e-wniosek?

Wpisuję login i hasło i wyskakuje coś takiego i jest to już dłuższy czas chyba od stycznia...

d3ca92fc068340a2.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 16:39

Dopłaty 2016

Witam pierwszy wniosek o dopłaty składałem w 2011 czyli wygląda na to że płatność dla młodych rolników dostane tylko raz, a widzę że nowy wniosek mi przyszedł już ze zaznaczonym krzyżykiem "młody rolnik" co z tym zrobić? poprawić czy zostawić tak jak jest i liczyc na trochę szczęścia?

przyszedł z zaznaczonym krzyżykiem bo tak miales zaznaczone we wniosku na 2015. Mozesz zostawic zawsze w najgorszym wypadku odnowią mlodego rolnika.Odmowy moga byc później obsługiwane. Zawsze to twój wybor.

#52 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 07:29

Dopłaty 2016

czy oświadczenie odnośnie ilości sztuk bydła i nr.kolczyków składane na dopłaty  jest takie same jak w 20145 r?

#53 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 07:35

Dopłaty 2016

Chyba tak. Ale tu masz z 2016 http://www.arimr.gov...anie_2016_1.pdf

#54 Share TheByku

TheByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika/Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2016 - 12:27

Dopłaty 2016 Witam mam takie pytanie mam jałówke (krowe) ktora sie ocieliła i ma 20mc. Czy liczy się jeszcze jako jałówka czy już krowa do dopłat ??

Edytowany przez TheByku, 16 marzec 2016 - 12:27.

#55 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 13:37

Dopłaty 2016

Witam mam takie pytanie mam jałówke (krowe) ktora sie ocieliła i ma 20mc. Czy liczy się jeszcze jako jałówka czy już krowa do dopłat ??

Witam

W pana przypadku taką jałówkę dopisujemy jako bydło a nie krowa.

Wg agencji bydło nie ważne czy samica czy samiec, która na dzień 15 maja ma nie ukończone 24 m-ce. W tym przypadku jałówka ma 20m-cy jest liczona jako bydło nie krowa do dopłat

czy oświadczenie odnośnie ilości sztuk bydła i nr.kolczyków składane na dopłaty  jest takie same jak w 20145 r?

Wzór oświadczenie trochę się zmienił. Jak teraz wygląda w załączniku oraz jest dostępne na stronie agencji

Załącznik

Załączony plik  O_6_zwierzeta_przyznanie_2016_1.pdf   443,8KB   14 pobrań

Witam

W takim przypadku jeśli wniosek będzie sprawdzany przez agencję oni sami się skapną,że minął okres 5 lat. Żadnych konsekwencji z tego nie będzie tylko tyle, że nie wypłacą za młodego rolnika ewentualnie w celu skreślenia w check boxie będą wzywać.

Jak zostawi się tak jak jest to nic nie szkodzi

Chciałem się zapytać jak to jest z młodym Rolnikiem, od kiedy się liczy? Przejąłem gosp.w 2014 akt notarialny, a krus płace od 2013?

Witam

Wg rozporządzenia o dopłatach bezpośrednich młody rolnik jest liczony od najwcześniejszej daty związanej z prowadzeniem gospodarstwa czy ubezpieczeniem rolnika. W tym przypadku rok 2013 tak więc 2018 roku

#56 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 13:54

Dopłaty 2016

Witam dostalem dezyzje o odmowie doplat do Mlodego rolnika  i tu sie zastanawiam dlaczego? w uzasadnieniu agencja napisla ze KRUS  jako rolnik oplacalem od 2006r( bo tak  jest).Sprawa wyglada tak ze ojlalem gosp. w 2013 roku i od tego momentu skladalem na siebie doplaty i myslalem ze doplata sie nalezy jescze 2 lata a tu zonk , nadmienie ze po spadku mialem czesc ziemi od podstawowki ale prowadzila je mama.Czy odwolywac sie od dezyzji czy Agencja ma racje?

#57 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 14:45

Dopłaty 2016

Witam dostalem dezyzje o odmowie doplat do Mlodego rolnika  i tu sie zastanawiam dlaczego? w uzasadnieniu agencja napisla ze KRUS  jako rolnik oplacalem od 2006r( bo tak  jest).Sprawa wyglada tak ze ojlalem gosp. w 2013 roku i od tego momentu skladalem na siebie doplaty i myslalem ze doplata sie nalezy jescze 2 lata a tu zonk , nadmienie ze po spadku mialem czesc ziemi od podstawowki ale prowadzila je mama.Czy odwolywac sie od dezyzji czy Agencja ma racje?

Witam

Niestety odwołanie w tym przypadku nie ma sensu - agencja ma rację, gdyż wg rozporządzenia o dopłatach bezpośrednich młody rolnik jest liczony od najwcześniejszej daty związanej z prowadzeniem gospodarstwa czy ubezpieczeniem rolnika. W pana przypadku najwcześniejszą datą jest rok 2006 czyli od kiedy był opłacany KRUS więc 5 lat minęło

#58 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 15:08

Dopłaty 2016

I po co dzielić rolników tymi dopłatami na lepszych i gorszych? Powinna być jedna stawka do ha i żadnej modernizacji każdy kupowałby sprzęt jaki potrzebuje a tak mamy to co mamy

#59 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 16:19

Dopłaty 2016

Jak nie mineło 14 dni od dnia otrzymania decyzji, możesz się odwołac do Dyrektora za pośrednictwem Kierownika swego BP. Odwołanie nie wsztrzymuje przelewania kasy jaka została tobie przyznana w decyzji. Najwyżej nie dopłacą tobie kasy z młodego rolnika. Uwazam że decyzja została prawidłowo wydana i kasa za młodego rolnika sie tobie nie nalezy.

Jak jest liczona data dla młodego rolnika:

Data rozpoczęcia działalności rolniczej, na podstawie daty nadania numeru REGON.
Data wpisu do CEIDG.
Data złożenia wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności w ramach PROW, pomocy w ramach programu SAPARD i innych programów pomocowych dla rolników.
Data objęcia w posiadanie zwierząt, które objęte są obowiązkiem ewidencyjnym.
Data objęcia ubezpieczeniem KRUS.

Na podstawie tych danych wybierana jest najwcześniejsza data od ktorej liczy się okres 5 lat dla młodego rolnika.

Płatność przyznawana jest na okres 5 lat, licząc od dnia założenia gospodarstwa i do maksymalnej powierzchni 50 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share TheByku

TheByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika/Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2016 - 17:19

Dopłaty 2016 [quote name="Lizelotta" post="1762543" timestamp="1458131822"]

Witam
W pana przypadku taką jałówkę dopisujemy jako bydło a nie krowa.
Wg agencji bydło nie ważne czy samica czy samiec, która na dzień 15 maja ma nie ukończone 24 m-ce. W tym przypadku jałówka ma 20m-cy jest liczona jako bydło nie krowa do dopłat

Dziękuje