Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

farmervip    78

na działkach oznaczonych literą   e- erozja powinno się utrzymywać okrywę roślinna przez całą zime

Kto ci takich głupot naopowiadał?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Raczej nie. W tej chwili są dosyć precyzyjne urządzenia, dzięki którym ustala się granice działki. 

 

Zgadza się są, tylko jest jedno ale 2/3 lata temu geodeta oddzielał działkę i działał na starym sprzęcie na części punktów gdyż w drzewach nie było sygnału bo niebo było zachmurzone (tak mówił).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Dobrze rozumuję że jednolita płatność obszarowa jest dla całego areału a dodatkowo jeśli jest się młodym rolnikiem to do każdego hektara jest dodatkowo 231,97zł?
a jak jeszcze na przykład posieję roślinę białkową to mam dodatkowo jeszcze  430,49 zł/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

tylko chyba w tym roku te rośliny białkowe zostały trochę "zmodernizowane" na naszą niekorzyść i jest ich mniejsza liczba, koniczyny i lucerny wypadły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podział wusokobialkowych zmienia się w 2017 roku. Będą dzielić się na wysokobiałkowe z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt(koniczyny, lucerna) i na zbiór ziarna. Powierzchnie pełnej stawki płatnosci do 75 ha a powyżej zmniejszenia. Więcej znajdziecie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ciekawe   czy  stawka   do   roślin  wysoko białkowych  będzie  taka sama  jak do  paszowych  czy  inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko pytanie co jeśli uprawa zostanie np zniszczona przez zwierzynę leśną płatność będzie przysługiwać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Jezeli uprawa jest zniszczona np przez dziki trzeba ten fakt zglosic do agencji np razem z protokolem szaxowania strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mannlicher    12

Na stronie agencji nie ma wyszczególnionych stawek dopłat wiec nie wiadomo czy będą dokładnie takie jak podaje np. top agrar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jezeli uprawa jest zniszczona np przez dziki trzeba ten fakt zglosic do agencji np razem z protokolem szaxowania strat.

 

Ale czy dopłata wówczas przysługuje ? I JAK MAM protokół strat przedstawić jak szkody szacuje się tuż przed zbiorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Możesz złożyć prośbę o wydanie decyzji w Twoim BP. Powinni wydać bez problemu, bo mają ją w aktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Copacabana    4

Mam pół hektara górki gdzie rośnie co roku zboże ale plon zerowy w stosunku do nakładów, jedynie dla dopłat opłaca się to siać. Chciałbym tam posadzić Robinię Akacjową jako baza pożytkowa dla pszczół oraz w dalekiej przyszłości opał /akacja = grab/ Jakie dopłaty przysługują do zalesionego terenu?

W dopłaty do lasów nie chce wchodzić bo leśniczy sam wybiera rodzaj drzewa jaki mu odpowiada i kupa zachodu jak na taką małą powierzchnię.


Rolnik nie szuka żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Podlaskie jestem myslicie ze decyzja to juz kasa hahha w tamtym roku decyzja grudzien kasa koniec czerwca wiec to jest g..... prawda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Podlaskie jestem myslicie ze decyzja to juz kasa hahha w tamtym roku decyzja grudzien kasa koniec czerwca wiec to jest g..... prawda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Zaliczki od kiedy mają wypłacać, dostał już ktoś???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

od jutra zaczynają wypłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj