Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1526 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 26 luty 2016 - 13:22

Dopłaty 2016

czy mapki na  2016 wyglądają tak samo jak na 2015 i czy na nowe działki należy zwrócić się do arimiru po mapki

Edytowany przez adaammek, 26 luty 2016 - 17:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 19:20
  •  

#22 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 luty 2016 - 10:26

Dopłaty 2016

czy mapki na 2016 wyglądają tak samo jak na 2015 i czy na nowe działki należy zwrócić się do arimiru po mapki

Mapki na 2016 zmieniły, nie da w poziomie tylko w pionie. Do każdej dzialki powinieneś mieć mapkę, albo wystąp do arimr lub wez od osoby która w 2015 składała wniosek.

#23 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 28 luty 2016 - 11:47

Dopłaty 2016

Mapki na 2016 zmieniły, nie da w poziomie tylko w pionie. Do każdej dzialki powinieneś mieć mapkę, albo wystąp do arimr lub wez od osoby która w 2015 składała wniosek.

dzięki za odpowiedz jeszcze wniosku nie otrzymałem  Robert odpowiedz mi na moje pytanie działka połozona N2 i ustanowiony PZO  w informacji z arimr PEG  wyznaczony ( nie dokońcaZ rozumiem potecjalna pow gruntu ornego wyznaczona arimr)  od dawna jest to łaka  w ewidencji gruntówi budynków działka oznaczona jest jako nieużytek  jeżeli wyznaczony jest peg czy oznaczenie N może mieć wpływ na niekwalifikowanie gruntu do JPO przeanalizowałem zasady kwalifikalnosci działki  wegług arimr i nadal mam wątpliwości zmana w ewidencji dopada

PZO jest wyznaczany  do łąk 

jak z programem rolnośrodowiskowym ze strony armiru

na działce są cenne siedliska i ptaki czyli obszar kwalifikuje się do programu

doradca rol-srod  nie wie czy oznaczenie gruntu nieużytek kwalifikuje do prog rol srodowiskowy   

Edytowany przez adaammek, 28 luty 2016 - 11:48.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share trol

trol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:06

Dopłaty 2016

MASZ KRUS DOSTAJESZ DOPŁATY . JESTES VATOWCEM BEDZIESZ PRZEDSIEBIORCA BEDZIESZ NA ZUSIE NIE DOSTANIESZ DOPŁAT DO POLA tak jest w uni i polszji tez tak ma byc tak ma byc uszczelniony VAT takze cza sprzedawac i uciekac na zachod

#25 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:20

Dopłaty 2016

Jeżeli dzierżawie pole od brata bez umowy i biorę na nie dopłatę  ,to teraz muszę spisać umowę w gminie na jakiś okres dzierżawy żeby dostać dopłatę?

#26 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:24

Dopłaty 2016

dzięki za odpowiedz jeszcze wniosku nie otrzymałem Robert odpowiedz mi na moje pytanie działka połozona N2 i ustanowiony PZO w informacji z arimr PEG wyznaczony ( nie dokońcaZ rozumiem potecjalna pow gruntu ornego wyznaczona arimr) od dawna jest to łaka w ewidencji gruntówi budynków działka oznaczona jest jako nieużytek jeżeli wyznaczony jest peg czy oznaczenie N może mieć wpływ na niekwalifikowanie gruntu do JPO przeanalizowałem zasady kwalifikalnosci działki wegług arimr i nadal mam wątpliwości zmana w ewidencji dopada
PZO jest wyznaczany do łąk
doradca rol-srod nie wie czy oznaczenie gruntu nieużytek kwalifikuje do prog rol srodowiskowy

Płatności RŚ to nie moja działka. Odpowiem jak ja to rozumiem. Potencjalna pow.pytasz uwazam ze to jest przypuszczalna powierzchnia gruntu ornego jaki założyła agencja ze mozesz mieć na tej działce. Odnośnie tego lub innych pytań jakie skierowałeś do mnie to musiałbym pytac osób, które na tym znaja. Nie wiem czy te dane im wystarcza aby moc dać dobra odpowiedz.

#27 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 luty 2016 - 13:25

Dopłaty 2016

nie 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#28 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:27

Dopłaty 2016 Pisałeś ze nie masz wniosku na 2016 a skąd wiesz jaki masz peg, Pzo i leży na N ?

#29 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:30

Dopłaty 2016

mój post dotyczył się pytania @robo1980 poprzednie dodaliśmy w tym samym czasie i tak wyszło ;)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#30 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:30

Dopłaty 2016

Dzięki soltys48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:55

Dopłaty 2016

tytuł prawny trzeba mieć do działek należących do ANR

3000 postów

#32 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 28 luty 2016 - 19:54

Dopłaty 2016

Pisałeś ze nie masz wniosku na 2016 a skąd wiesz jaki masz peg, Pzo i leży na N ?

peg i obszary specjalne armir mi udostępnił

Edytowany przez adaammek, 28 luty 2016 - 19:56.

#33 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 luty 2016 - 19:58

Dopłaty 2016

peg i obszary specjalne armir mi udostępnił

jak byles w BP ro nie spytałeś osoby od rs odnośnie swojego problemu? Jak chcesz mogę zapytać ale nie obiecuje czy dostane odpowiedź?

#34 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 28 luty 2016 - 20:04

Dopłaty 2016

jak byles w BP ro nie spytałeś osoby od rs odnośnie swojego problemu? Jak chcesz mogę zapytać ale nie obiecuje czy dostane odpowiedź?

Robert pytałem problem w tym ze nie uzyskuje jednakowej odpowiedzi tzn co osoba to inna historia

uzyskałem tez odpowiedz w 2014 ze jeżeli  działka zgłaszana przez 5 lat  do  jpo  to można ja zgłosić prsk

jeżeli oznaczenie gruntu to n

#35 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 luty 2016 - 20:33

Dopłaty 2016

Robert pytałem problem w tym ze nie uzyskuje jednakowej odpowiedzi tzn co osoba to inna historia
uzyskałem tez odpowiedz w 2014 ze jeżeli działka zgłaszana przez 5 lat do jpo to można ja zgłosić prsk

N2 to oznaczenie ze działka znajduje na terenie Natura 2000. I problem moga mieć osoby które chcą prowadzić jakas działalność gospodarcza Np kopalnia piachu. Ty mozesz prowadzić działalność rolnicza. To ze masz ugór na który nikt nie ubiegal o dopłaty, taka sytuacja nie przeszkadza w ubieganiu o płatność bezpośrednią. Co do prsk to sie nie wypowiem, bo nie wiem. Nie chce wprowadzić ciebie w blad. Pytając mogę dostać odpowiedź ze doradca środowiskowy powinien wiedzieć a BP odniesie do dokumentow które złożysz w BP.

uzyskałem tez odpowiedz w 2014 ze jeżeli działka zgłaszana przez 5 lat do jpo to można ja zgłosić prsk

N2 to oznaczenie ze działka znajduje na terenie Natura 2000. I problem moga mieć osoby które chcą prowadzić jakas działalność gospodarcza Np kopalnia piachu. Ty mozesz prowadzić działalność rolnicza. To ze masz ugór na który nikt nie ubiegal o dopłaty, taka sytuacja nie przeszkadza w ubieganiu o płatność bezpośrednią. Co do prsk to sie nie wypowiem, bo nie wiem. Nie chce wprowadzić ciebie w blad. Pytając mogę dostać odpowiedź ze doradca środowiskowy powinien wiedzieć a BP odniesie do dokumentow które złożysz w BP.

#36 Share Robert80

Robert80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 11:37

Dopłaty 2016

Witam, mam 44 ha do dopłat, a kasy jak nie było tak nie ma. Dzwoniłem do ARiMR to nic nie wiedzą, jak u was z dopłatami?

#37 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 15:52

Dopłaty 2016

dzięki za odpowiedz jeszcze wniosku nie otrzymałem Robert odpowiedz mi na moje pytanie działka połozona N2 i ustanowiony PZO w informacji z arimr PEG wyznaczony ( nie dokońcaZ rozumiem potecjalna pow gruntu ornego wyznaczona arimr) od dawna jest to łaka w ewidencji gruntówi budynków działka oznaczona jest jako nieużytek jeżeli wyznaczony jest peg czy oznaczenie N może mieć wpływ na niekwalifikowanie gruntu do JPO przeanalizowałem zasady kwalifikalnosci działki wegług arimr i nadal mam wątpliwości zmana w ewidencji dopada
PZO jest wyznaczany do łąk
doradca rol-srod nie wie czy oznaczenie gruntu nieużytek kwalifikuje do prog rol srodowiskowy

jeżeli od 2011 byla deklaracja łąka to mozesz składać w rs, doradca moze robić plan. Jeśli byly w okresie 5lat wcześniej zboża to juz nie. N nie ma wpływu. Żeby moc dokładnie odpowiedzieć kolezanka musiała by mieć teryt tej dzialki. Jak chcesz mozesz ten teryt mi wysłać.

#38 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:35

Dopłaty 2016

:)

Edytowany przez Piteriiv, 01 marzec 2016 - 22:40.

#39 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 11:48

Dopłaty 2016

Ciekawe czy dalej będzie dopłata do bydła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share domat1998

domat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 08:54