Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

dzięki za odpowiedz jeszcze wniosku nie otrzymałem Robert odpowiedz mi na moje pytanie działka połozona N2 i ustanowiony PZO w informacji z arimr PEG wyznaczony ( nie dokońcaZ rozumiem potecjalna pow gruntu ornego wyznaczona arimr) od dawna jest to łaka w ewidencji gruntówi budynków działka oznaczona jest jako nieużytek jeżeli wyznaczony jest peg czy oznaczenie N może mieć wpływ na niekwalifikowanie gruntu do JPO przeanalizowałem zasady kwalifikalnosci działki wegług arimr i nadal mam wątpliwości zmana w ewidencji dopada

PZO jest wyznaczany do łąk

jak z programem rolnośrodowiskowym ze strony armiru

na działce są cenne siedliska i ptaki czyli obszar kwalifikuje się do programu

doradca rol-srod nie wie czy oznaczenie gruntu nieużytek kwalifikuje do prog rol srodowiskowy

 

Płatności RŚ to nie moja działka. Odpowiem jak ja to rozumiem. Potencjalna pow.pytasz uwazam ze to jest przypuszczalna powierzchnia gruntu ornego jaki założyła agencja ze mozesz mieć na tej działce. Odnośnie tego lub innych pytań jakie skierowałeś do mnie to musiałbym pytac osób, które na tym znaja. Nie wiem czy te dane im wystarcza aby moc dać dobra odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałeś ze nie masz wniosku na 2016 a skąd wiesz jaki masz peg, Pzo i leży na N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

mój post dotyczył się pytania @robo1980 poprzednie dodaliśmy w tym samym czasie i tak wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Pisałeś ze nie masz wniosku na 2016 a skąd wiesz jaki masz peg, Pzo i leży na N ?

 

peg i obszary specjalne armir mi udostępnił

 

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

peg i obszary specjalne armir mi udostępnił

 

jak byles w BP ro nie spytałeś osoby od rs odnośnie swojego problemu? Jak chcesz mogę zapytać ale nie obiecuje czy dostane odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jak byles w BP ro nie spytałeś osoby od rs odnośnie swojego problemu? Jak chcesz mogę zapytać ale nie obiecuje czy dostane odpowiedź?

 

Robert pytałem problem w tym ze nie uzyskuje jednakowej odpowiedzi tzn co osoba to inna historia

uzyskałem tez odpowiedz w 2014 ze jeżeli  działka zgłaszana przez 5 lat  do  jpo  to można ja zgłosić prsk

jeżeli oznaczenie gruntu to n

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robert pytałem problem w tym ze nie uzyskuje jednakowej odpowiedzi tzn co osoba to inna historia

uzyskałem tez odpowiedz w 2014 ze jeżeli działka zgłaszana przez 5 lat do jpo to można ja zgłosić prsk

jeżeli oznaczenie gruntu to n

 

 

N2 to oznaczenie ze działka znajduje na terenie Natura 2000. I problem moga mieć osoby które chcą prowadzić jakas działalność gospodarcza Np kopalnia piachu. Ty mozesz prowadzić działalność rolnicza. To ze masz ugór na który nikt nie ubiegal o dopłaty, taka sytuacja nie przeszkadza w ubieganiu o płatność bezpośrednią. Co do prsk to sie nie wypowiem, bo nie wiem. Nie chce wprowadzić ciebie w blad. Pytając mogę dostać odpowiedź ze doradca środowiskowy powinien wiedzieć a BP odniesie do dokumentow które złożysz w BP.

Robert pytałem problem w tym ze nie uzyskuje jednakowej odpowiedzi tzn co osoba to inna historia

uzyskałem tez odpowiedz w 2014 ze jeżeli działka zgłaszana przez 5 lat do jpo to można ja zgłosić prsk

jeżeli oznaczenie gruntu to n

 

 

N2 to oznaczenie ze działka znajduje na terenie Natura 2000. I problem moga mieć osoby które chcą prowadzić jakas działalność gospodarcza Np kopalnia piachu. Ty mozesz prowadzić działalność rolnicza. To ze masz ugór na który nikt nie ubiegal o dopłaty, taka sytuacja nie przeszkadza w ubieganiu o płatność bezpośrednią. Co do prsk to sie nie wypowiem, bo nie wiem. Nie chce wprowadzić ciebie w blad. Pytając mogę dostać odpowiedź ze doradca środowiskowy powinien wiedzieć a BP odniesie do dokumentow które złożysz w BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert80    0

Witam, mam 44 ha do dopłat, a kasy jak nie było tak nie ma. Dzwoniłem do ARiMR to nic nie wiedzą, jak u was z dopłatami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki za odpowiedz jeszcze wniosku nie otrzymałem Robert odpowiedz mi na moje pytanie działka połozona N2 i ustanowiony PZO w informacji z arimr PEG wyznaczony ( nie dokońcaZ rozumiem potecjalna pow gruntu ornego wyznaczona arimr) od dawna jest to łaka w ewidencji gruntówi budynków działka oznaczona jest jako nieużytek jeżeli wyznaczony jest peg czy oznaczenie N może mieć wpływ na niekwalifikowanie gruntu do JPO przeanalizowałem zasady kwalifikalnosci działki wegług arimr i nadal mam wątpliwości zmana w ewidencji dopada

PZO jest wyznaczany do łąk

jak z programem rolnośrodowiskowym ze strony armiru

na działce są cenne siedliska i ptaki czyli obszar kwalifikuje się do programu

doradca rol-srod nie wie czy oznaczenie gruntu nieużytek kwalifikuje do prog rol srodowiskowy

 

jeżeli od 2011 byla deklaracja łąka to mozesz składać w rs, doradca moze robić plan. Jeśli byly w okresie 5lat wcześniej zboża to juz nie. N nie ma wpływu. Żeby moc dokładnie odpowiedzieć kolezanka musiała by mieć teryt tej dzialki. Jak chcesz mozesz ten teryt mi wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreklub    0

Chciałem się zapytać jak to jest z młodym Rolnikiem, od kiedy się liczy? Przejąłem gosp.w 2014 akt notarialny, a krus płace od 2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

liczy się akt notarjalny lub złożenie wniosku o dopłaty bezposednie  lub prow

5 lat od momentu   otrzymania gospodarstwo

jeżeli składałeś na dopłaty w 2014  mysle ze do 2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Panowie mam do was pytanie. Mam 1,25  gruntów ornych i 20 arów łąki. O dopłatę składam tylko grunty orne czy łąkę też mogę złożyć w wniosku o dopłatę ? Nigdzie nie mogę znaleźć odp :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Dziękuję za szybką odpowiedź :) I jeszcze jedno, zapewne dla was bezsensowne pytanie. Powinienem udać się do arimr po mapkę, bo tą którą dostałem mam tylko dla gruntu ornego, nie widać na niej działki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Musisz mieć załącznik graficzny. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Ciekawe czy dalej będzie dopłata do bydła?

 

Witam

Będą dopłaty zarówno do bydła jak i do krów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam pierwszy wniosek o dopłaty składałem w 2011 czyli wygląda na to że płatność dla młodych rolników dostane tylko raz, a widzę że nowy wniosek mi przyszedł już ze zaznaczonym krzyżykiem "młody rolnik" co z tym zrobić? poprawić czy zostawić tak jak jest i liczyc na trochę szczęścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Koledzy wyskakuje komuś coś podobnego przy logowaniu do e-wniosek?

Wpisuję login i hasło i wyskakuje coś takiego i jest to już dłuższy czas chyba od stycznia...

d3ca92fc068340a2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj