Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1513 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Dorka11

Dorka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 maj 2016 - 17:17

Dopłaty 2016

Jak we wniosku o dopłaty wpisać pole obsiane jęczmieniem, które planuje skosić na zielonkę? Jako jęczmień, trawa na gruńcie ornym czy jeszcze inaczej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 04:28
  •  

#362 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 maj 2016 - 18:46

Dopłaty 2016

Kiedy zamierzasz skosić? Uprawę jaka jest wpisana we wniosku(powyżej 10.00ha) ma znajdować na polu do 15 lipca.

#363 Share Dorka11

Dorka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:01

Dopłaty 2016

Skosze na pewno przed 15 lipca. Jest to 1 ha jęczmienia. Na pozostałych gruntach( 15ha) zboża zostają do żniw. Czy w takim razie nie mogę zgłosić tego jęczmienia na zielonkę, bo 15 lipca pole będzie puste?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 maj 2016 - 11:37

Dopłaty 2016 Nikt nie pomoże z tym JPO? Dlaczego dla niektórych działek nie przechodzi kabinacja
A JPO
A1 uprawa ? Tylko w opcji

A
A1 uprawa
Czy mogę tak wysłać bez JPO?
Wniosek przez internet powyżej 10 ha

#365 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 22 maj 2016 - 11:41

Dopłaty 2016

Skosze na pewno przed 15 lipca. Jest to 1 ha jęczmienia. Na pozostałych gruntach( 15ha) zboża zostają do żniw. Czy w takim razie nie mogę zgłosić tego jęczmienia na zielonkę, bo 15 lipca pole będzie puste?

Zgłoś po prostu jako ugór dopłata taka sama i w razie co nie musisz się tłumaczyć

#366 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 maj 2016 - 12:45

Dopłaty 2016

Roślinę jaka wpiszesz powinna być na polu do 15 lipca. Chyba ze przed 15 czerwca skosisz i jakas nowa wsiejesz to ja wpisz we wniosku.

#367 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 maj 2016 - 16:09

Dopłaty 2016 Mozesz tez wpisać ugór, będziesz mial do efa.

#368 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 22 maj 2016 - 16:21

Dopłaty 2016

no ja bym się tak nie rozpędzał z tym ugorem do efa 

a nie może wpisać po  prostu;rośliny zielone na paszę ? 

Grunty ugorowane - w ramach obowiązkowej praktyki utrzymywania obszarów proekologicznych to grunty, na których w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca w danym roku nie jest prowadzona produkcja rolna (po upływie tego terminu rolnik będzie mógł przywrócid grunty do produkcji). Na ugorach uznawanych za obszar proekologiczny (EFA):  obowiązuje zakaz wysiewu i uprawy gatunków roślin na cele produkcyjne, w tym zakaz wypasu i koszenia,  dopuszcza się stosowanie herbicydów w celu przeciwdziałania wkraczaniu niepożądanej roślinności (zgodne z zasadą wzajemnej zgodności),  dopuszcza się wysiew mieszanek nasion roślin polnych w celu zwiększenia korzyści płynących z różnorodności biologicznej, pod warunkiem, iż nie są one wykorzystywane w celach produkcyjnych i do skarmiania zwierząt.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#369 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 maj 2016 - 18:02

Dopłaty 2016

no ja bym się tak nie rozpędzał z tym ugorem do efa
a nie może wpisać po prostu;rośliny zielone na paszę ?

Grunty ugorowane - w ramach obowiązkowej praktyki utrzymywania obszarów proekologicznych to grunty, na których w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca w danym roku nie jest prowadzona produkcja rolna (po upływie tego terminu rolnik będzie mógł przywrócid grunty do produkcji). Na ugorach uznawanych za obszar proekologiczny (EFA):  obowiązuje zakaz wysiewu i uprawy gatunków roślin na cele produkcyjne, w tym zakaz wypasu i koszenia,  dopuszcza się stosowanie herbicydów w celu przeciwdziałania wkraczaniu niepożądanej roślinności (zgodne z zasadą wzajemnej zgodności),  dopuszcza się wysiew mieszanek nasion roślin polnych w celu zwiększenia korzyści płynących z różnorodności biologicznej, pod warunkiem, iż nie są one wykorzystywane w celach produkcyjnych i do skarmiania zwierząt.

Masz racje. Zawsze moze wziąć lubin, będzie do efa i płatność P_WB

#370 Share Dorka11

Dorka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:34

Dopłaty 2016

A co zrobić z gruntem ornym, który w tym roku przeznaczyłem pod wybieg dla zwierząt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 25 maj 2016 - 21:41

Dopłaty 2016

może podać jako pastwisko

#372 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 26 maj 2016 - 12:38

Dopłaty 2016

mam problem, złożyłem wniosek przez internet. Mam w nim błąd. Czy mogę teraz wysłać ponownie zmieniony wniosek?

#373 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 maj 2016 - 13:51

Dopłaty 2016

Cz jutro ( 27 V piątek ) powiatowe biura ARiMR będą czynne ?

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#374 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 26 maj 2016 - 15:07

Dopłaty 2016

a dlaczego mają być zamknięte.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#375 Share agropomiary

agropomiary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 maj 2016 - 19:32

Dopłaty 2016

Co myślicie o powierzchni gruntów niezgłoszonych do płatności - o co konkretnie chodzi? 

Czy np mam działke 10 ha i zgłaszam 5 ha do jednego gospodarstwa i 5 ha do drugiego gospodarstwa, wtedy w rubryke wpisuje, że działka rolna ma 5 ha i kolejne 5 ha nie zgłaszam?

Jak to interpretować?

#376 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 26 maj 2016 - 19:45

Dopłaty 2016

właśnie  jak to z gruntami niezgłoszonymi

np. czy jeżeli mam 1 ha łaki  a 0,10 ha to zadrzewienia to wpisuje  do niezgłoszonych

mp  2 ha zboża w tym 0,30 ha łaki nie użytkowanej nie  utrzymywanej w dobrej kulturze rolnej

co jeśli działke uzytkuja 2 osoby  działka powierzchnia 6  ha jedna osoba uzytkuje 4 druga 2 jak to wpisywać arimr róznie interpretujje  czy wpisujemy działki utrzymywane w dobrej kulturze rolnej ale z pewnych powodów nie chcemy dopła do tej powierzchni  czy również działki nie spełniające dobrej kultury nie użytkowane   wogółe  co jeśli na działce jest duże oczko wodne  o pow 0,15 ha czy wpisujemy jako grunt nie zgłoszony podobnie zakrzaczenia  zadrzewienia grupowe o pow 0,15 ha tez jako niezgłoszony proszę o odpowieddz dla gos do 10 gru ornych i powyżej  pozdrawiam

#377 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 maj 2016 - 19:39

Dopłaty 2016

Co myślicie o powierzchni gruntów niezgłoszonych do płatności - o co konkretnie chodzi?
Czy np mam działke 10 ha i zgłaszam 5 ha do jednego gospodarstwa i 5 ha do drugiego gospodarstwa, wtedy w rubryke wpisuje, że działka rolna ma 5 ha i kolejne 5 ha nie zgłaszam?
Jak to interpretować?

wpisujesz 5 ha w swoim wniosku.obrysowujesz tak jak użytkujesz te 5ha. Nie robisz niezgłoszonych.
drugie 5 ha tak samo robisz w drugim wniosku jak w swoim wniosku.
UWAGA DO NIEZGŁOSZONEJ POWIERZCHNI. Kolezanka Lizelotta (jeśli zrobilem literówkę w nicku, to przepraszam koleżankę)wyjaśnila na przykladzie jak zapisuje takie powierzchnie.

Powierzchnia niezgloszona jest wtedy kiedy grunt rolny spełnia zasady dobrej kultury ale Np na ktoś Np na powierzchni 0.05ha położone beloty.

następny przyklad. Działka ewidencyjna ma powierzchnie Np. 0.07ha i nie powinno jej wykazać do części VIII wniosku, bo nie spełnia definicji dzialki rolnej (0.10ha).

#378 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 30 maj 2016 - 17:32

Dopłaty 2016

Koledzy dostaliście już kase za zazielenienie za 2015 rok?

#379 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 maj 2016 - 20:14

Dopłaty 2016

Witam, mam pytanie odnośnie PRSK, a konkretnie o Rolnictwo Zrównoważone:

Załóżmy, że uprawiam 4 grupy roślin (zboże, wieloletnia mieszanka motylkowatych z trawami, mieszanka strączkowo-zbozowa, trawa w siewie czystym na nasiona no i piąta grupa TUZ). Oczywiście spełniam kryteria 65% grupy dominującej i zbóż oraz minimalnej 10%  powierzchni.

Czy na działkach na których mam wieloletnią mieszankę motylkowatych z trawami muszą przejść 3 grupy roślin w ciągu 5 lat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 maj 2016 - 20:25

Dopłaty 2016

Witam

Ja również mam pytanie o dopłaty. Mam za podwórkiem trawę na terenie której co jakiś czas rośnie sobie drzewo owocowe. Inaczej mówiąc mam sad owocowy. :-) Kwestia interpretacji..

Ale jako że mam gospodarstwo do 10 ha to jak rozumiem nie musze wpisywać gdzie jaka uprawa się znajduje.

Pytanie mam inne. W tej tabelce, która jest załącznikiem do mapek mam wpisane, że ARMiR nie zaliczył mi wyżej opisanego sadu do obszaru PEG. Ale z tego co wyczytałem to trwałe użytki zielone/sady można podać do JPO.

Po pierwsze: czy mogę ten teren podać do JPO (nie mam krów, więc chyba lepiej wpisac jako sad)

Po drugie: jak to zrobić, żeby ARMiR powiększyło mi obszar PEG na tej działce o ten sad?

Edytowany przez Kenu84, 30 maj 2016 - 20:26.