Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

mariush19    0

Kolego ja sie zakręciłem. Bo sad jest uprawa trwala a te nie podlegają rozpisywaniu na rosliny, zaliczasz do płatności JPO i jest w porządku. Rozpisujemy tylko uprawy na gruntach ornych, a tam sadu przecież nie ma. Sorki ze wcześniej nie wyjaśniłem dokładnie koledze, jeszce raz przepraszam.

Czyli tak jak wyżej podałem rospiske?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mam pytanie: mam 14ha ornych i około 16 TUZów, zaorałem ponad hektar tuza i tam pójdzie QQ a na 2 ha ornych trawę posiałem, jak to będzie z tym EFA teraz? trzeba siać motylkowe jakieś czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie: mam 14ha ornych i około 16 TUZów, zaorałem ponad hektar tuza i tam pójdzie QQ a na 2 ha ornych trawę posiałem, jak to będzie z tym EFA teraz? trzeba siać motylkowe jakieś czy nie?

 

Jak zaorałeś 1ha tuzu to mozesz zasiać qq, ale jak byl to tuz cenny to powinienes zasiać trawę zamiast qq, ale jak zwykly to moze byc qq.

Jeśli na tych 2 ha będzie trawa na g.o. to musisz rozpisać do EFA, ale jak będzie 2ha TUZ to nie musisz rozpisywać do EFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do płatnosci do bydła, otóż jeden z moich byków 7 maja kończy 24 miesiące, a w instrukcji wypełniania jest napisane "wiek zwierząt w dniu 15 maj roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatnoiści, nie przekracza 24 miesięcy" czyli tego byka nie wpisywać do płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie co do płatnosci do bydła, otóż jeden z moich byków 7 maja kończy 24 miesiące, a w instrukcji wypełniania jest napisane "wiek zwierząt w dniu 15 maj roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatnoiści, nie przekracza 24 miesięcy" czyli tego byka nie wpisywać do płatności?

 

Nie powinieneś go wpisać w oswiadczeniu odnośnie płatności do bydla, z racje ze mieć będzie wiecej niż 24 miesiące na 15 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jak zaorałeś 1ha tuzu to mozesz zasiać qq, ale jak byl to tuz cenny to powinienes zasiać trawę zamiast qq, ale jak zwykly to moze byc qq.

Jeśli na tych 2 ha będzie trawa na g.o. to musisz rozpisać do EFA, ale jak będzie 2ha TUZ to nie musisz rozpisywać do EFA.

Na tych 2 ha jest już trawa z motylkowymi posiana i to bylo posiane na gruntach ornych więc nie wiem jak liczyć te 2 ha teraz jako g. o. czy TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Czy można składać dopłaty na pole, którego nie jesteśmy właścicielem, ale użytkujemy ten grunt orny, a nikt więcej dopłat nie składa na ten obszar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

można dopóki nie znajdzie się chytrus który wie, że nie masz tutułu prawnego do dzialki i też napisze wniosek... a potem obaj sie będziecie tłumaczyć... A jeśli to grunt ANR to zaraz Cie znajdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na tych 2 ha jest już trawa z motylkowymi posiana i to bylo posiane na gruntach ornych więc nie wiem jak liczyć te 2 ha teraz jako g. o. czy TUZ

 

To juz zależy od Ciebie co zadeklarujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

A żeby złożyć wniosek muszę mieć nadany numer identyfikacyjny rolnika. Czy taki numer mogą mi nadać gdy nie posiadam na własność żadnej ziemi, czy muszę posiadać min. 1ha ?

 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jeśli użytkujesz to możesz jak najbardziej składać o taki numer 

nie trzeba być właścicielem wystarczy być posiadaczem samoistnym albo dzierżawcą nawet na gębę 

inaczej jest jeśli to grunt ANR , tu musisz mieć z nimi umowę 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

mam umowę 12ha buraków cukrowych. 10ha kwotowych i 2 ha pozakwotowych. dopłatę P burak cukrowy dostane do 12 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Jeżeli dostaliśmy wstępnie wypełniony wniosek z oznaczeniami np A, B, C, itd a teraz muszę podopisywać A1, B1, C1 to czy mogę zostawić tą część wstępnie wypełniona a dopiero na końcu wniosku tj cz. VIII dopisywać A1, B1 C1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Możesz tak zrobić,lub wykreślić i napisać od początku...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam umowę 12ha buraków cukrowych. 10ha kwotowych i 2 ha pozakwotowych. dopłatę P burak cukrowy dostane do 12 ha?

 

ilość ha z umowy ale nie wiecej niż ha kwotowe.

Jeżeli dostaliśmy wstępnie wypełniony wniosek z oznaczeniami np A, B, C, itd a teraz muszę podopisywać A1, B1, C1 to czy mogę zostawić tą część wstępnie wypełniona a dopiero na końcu wniosku tj cz. VIII dopisywać A1, B1 C1

Zostaw rozpiskę A,B,C itd a po nich jak skończą rozpisz A1,B1,C1 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Szukam kogoś kto w ubiegłym roku zastanawiał się tak jak ja w tym czy zakreślić krzyżyk przy młodym rolniku czy nie.

W instrukcji jest napisane: młody to - osoba, która założyła gospodarstwo w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie JPO

5 lat od czasu złożenia pierwszego wniosku minie 13 maja 2016. Czy jak złoże 12 maja to czy mogę zakreślić młodego. 

Pani w Arimr mówi, że powinno przejść - czy ktoś zna taki przypadek z ubiegłego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Liczy się od kiedy KRUS opłacasz albo właścicielem ziemi zostałeś możesz złożyć najwyżej dostaniesz odmownie innych sankcji nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szukam kogoś kto w ubiegłym roku zastanawiał się tak jak ja w tym czy zakreślić krzyżyk przy młodym rolniku czy nie.

W instrukcji jest napisane: młody to - osoba, która założyła gospodarstwo w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie JPO

5 lat od czasu złożenia pierwszego wniosku minie 13 maja 2016. Czy jak złoże 12 maja to czy mogę zakreślić młodego.

Pani w Arimr mówi, że powinno przejść - czy ktoś zna taki przypadek z ubiegłego roku?

 

Sprawdz jeszcze datę jeśli byly zwierzęta kiedy byly 1 raz zarejestrowane na ciebie i od kiedy płaciłeś krus(jeśli placiles krus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Witam mam pytanie ponieważ sam wypisuję wniosek o płatności i na jednej działce ewidencyjnej mam pszenice i całą uprawę pszenicy dzieli pasek TUZ i nie tworzy zwartego obszaru czy pszenicę Podać osobno jako A1 i A2 a TUZ jako A3 czy pszenica tylko jako A w formie JPO a   TUZ A1.Nie obejmuje mnie ani dywersyfikacja ani obszary proekologiczne. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podaj A-JPO, A1-TUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Czyli na obu kawałkach pszenicy pisać A , a na TUZ podać A1 .Czy po prostu A i A1 na tuzie i wystarczy. Są dwa paski pszenicy a przez środek idzie pas TUZ i Dzieli tą pszenicę na 2 odrębne działki. Lecz wszystko na jednej działce ewidencyjnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

to możesz napisać

A JPO

A1 pszenica

A2TUZ

A3 pszenica

i po problemie...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

po co ? skoro nie podlega nawet dywersyfikacji ? 

pisze tylko A jpo A1 TUZ 

ma obowiązek  oznaczyć tylko  TUZ i ewentualnie trawy na gruntach ornych jeśli posiada 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj