Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1503 odpowiedzi na ten temat

#201 Share miszcz1234

miszcz1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:20

Dopłaty 2016

Witam. Jestem tu nowy. Posiadam 3ha w jednym kawałku. Grunt przez kilka lat był odłogowany. 2ha z tego leżą na w miarę prostym terenie tak, że mógłbym to skosić i brać dopłatę na ugór. Pytanie dotyczy tego pozostałego 1ha. Jest to teren zadrzewiony/zakrzewiony (kilkuletnie samosiejki) położony na stromym stoku lessowym narażonym na erozję wodną i ciągnikiem tam na pewno nie wjadę (ciężko podejść nawet na piechotę). Chciałbym ten 1ha zostawić w obecnym stanie. Pytanie brzmi, czy mogę podać całą działkę 3ha do dopłat jako ugór? W wymaganiach dobrej kultury rolnej znalazłem zapis, że:

Grunty rolne, na których prowadzona jest uprawa lub grunty te są ugorowane, nie powinny być porośnięte drzewami i krzewami z wyjątkiem:

1. drzew i krzewów: - mających znaczenie dla ochrony wód i gleb.
Czy ten zapis dotyczy mojego przypadku? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowany przez miszcz1234, 19 kwiecień 2016 - 19:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 15:07
  •  

#202 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:30

Dopłaty 2016

Witam. Jestem tu nowy. Posiadam 3ha w jednym kawałku. Grunt przez kilka lat był odłogowany. 2ha z tego leżą na w miarę prostym terenie tak, że mógłbym to skosić i brać dopłatę na ugór. Pytanie dotyczy tego pozostałego 1ha. Jest to teren zadrzewiony/zakrzewiony (kilkuletnie samosiejki) położony na stromym stoku lessowym narażonym na erozję wodną i ciągnikiem tam na pewno nie wjadę (ciężko podejść nawet na piechotę). Chciałbym ten 1ha zostawić w obecnym stanie. Pytanie brzmi, czy mogę podać całą działkę 3ha do dopłat jako ugór? W wymaganiach dobrej kultury rolnej znalazłem zapis, że:
Grunty rolne, na których prowadzona jest uprawa lub grunty te są ugorowane, nie powinny być porośnięte drzewami i krzewami z wyjątkiem:
1. drzew i krzewów: - mających znaczenie dla ochrony wód i gleb.
Czy ten zapis dotyczy mojego przypadku? Z góry dziękuję za pomoc.

ugor mozesz zglosic do doplat. Jest termin w którym mozesz wejść i dokonać zabiegów. Od 1 stycznia do końca czerwca(lipca) -nie pamietam dokładnie, nie mozna wejść na ugor i wykaszać.

#203 Share miszcz1234

miszcz1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:37

Dopłaty 2016

ugor mozesz zglosic do doplat. Jest termin w którym mozesz wejść i dokonać zabiegów. Od 1 stycznia do końca czerwca(lipca) -nie pamietam dokładnie, nie mozna wejść na ugor i wykaszać.

ale zgłosić razem z tym zadrzewionym kawałkiem 1ha?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 kwiecień 2016 - 08:02

Dopłaty 2016 Dziś złożony wniosek. Na bieżąco bez kolejki. Pusto w agencji.

#205 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:05

Dopłaty 2016

Mam posianą mieszanke zbożową(owies, jęczmień, pszenica).Co wpisuje w rubryke <uprawa> we wniosku.Z góry dziękuje za odpowiedz

#206 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:43

Dopłaty 2016

ale zgłosić razem z tym zadrzewionym kawałkiem 1ha?

zgłaszasz tylko ugór bez tereny zadrzewionego (1ha)

Mam posianą mieszanke zbożową(owies, jęczmień, pszenica).Co wpisuje w rubryke <uprawa> we wniosku.Z góry dziękuje za odpowiedz

wpisujesz uprawa mieszana

#207 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:08

Dopłaty 2016

Prosze o informacje czy można wycofać złożony wniosek na dopłaty bezpośrednie?

Znajoma się pospieszyła a chciał bym jej działki wpisać we własny wniosek.

#208 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:39

Dopłaty 2016

Patrząc na wniosek są takie możliwości .

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#209 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 11:05

Dopłaty 2016

Potrzebuje mapkę do nową działek - dzierżawa? Nigdy nie było składane na tą działkę na dopłaty. Ta działka leży w sąsiedniej miejscowości ale to już inny powiat. Gdzie udać się po tą mapkę- do swojego odziału powiatowego czy do właściwego względem położenia tej działki?

#210 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 13:41

Dopłaty 2016

Potrzebuje mapkę do nową działek - dzierżawa? Nigdy nie było składane na tą działkę na dopłaty. Ta działka leży w sąsiedniej miejscowości ale to już inny powiat. Gdzie udać się po tą mapkę- do swojego odziału powiatowego czy do właściwego względem położenia tej działki?

Można udać się do swojego biura powiatowego ale trzeba się liczyć z tym, że mogę nie wydać od ręki lub można sobie mapkę ściągnąć samemu z GEO-PORTALU http://www.geoportal.gov.pl/. Trzeba przy tym pamiętać aby dobrze zlokalizować daną działkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 13:43

Dopłaty 2016

Mapki w agencji nie wydadzą od razu od reki wiem o tym bo w tamtym roku też składałem na nowe działki i musiałem czekać z tydzień. To taka mapka z geoportalu też przejdzie? 

#212 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 13:45

Dopłaty 2016

Oczywiście, że można poprzez zaznaczenie na wniosku albo wycofanie części wniosku lub wycofanie całego wniosku

Mapki w agencji nie wydadzą od razu od reki wiem o tym bo w tamtym roku też składałem na nowe działki i musiałem czekać z tydzień. To taka mapka z geoportalu też przejdzie? 

Mapki z geoportalu przechodzą

Edytowany przez Lizelotta, 21 kwiecień 2016 - 13:45.

#213 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 21 kwiecień 2016 - 14:41

Dopłaty 2016

w tym roku będę  zgłaszać nowe działki wiem ze PEG nie jest wyznaczony czy arimr ma obowiązek podania rolnikowi powierzchni PEG lub wydruk z systemu o powierzchniach danej działki

czy majac  trawe na gruntach rolnych( JPO   trawa na gruntach rolnych  )  pow 13 ha podlegam dywersyfikacji czy mogę podac TUZ

#214 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 17:37

Dopłaty 2016

Powinieneś zlozyc wycofanie części wniosku. Na 1 stronie zaznaczasz taki checbox. W części VII wpisujesz dane dzialki/dzialek ewidencyjnej/-nych . W części VIII wniosku wypisujesz dzialke czy tez dzialki jak we wniosku i w odpowiedniej kolumnie wycofujesz ta powierzchnie z tej lub tych dzialek, jak jest onw to również płatność onw.
do tej pory nie wprowadzają wnioskow to moze pozwolą wykreślić dane z wniosku z odpowiednia data.

#215 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 17:39

Dopłaty 2016

"Rolnicy, którzy otrzymali po raz pierwszy płatność ONW po dniu 1 stycznia 2010 r., z wyłączeniem rolników, którym po raz pierwszy przyznano płatność ONW na podstawie wniosku złożonego w roku 2014 lub roku 2015, są zobowiązani do prowadzenia działalności rolniczej na powierzchni nie mniejszej od tej, za którą otrzymali w pierwszym roku pomoc finansową z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), przez okres 5 lat od dnia otrzymania tej pomocy."

Czy dobrze rozumiem że nie dotyczy mnie zobowiazanie utrzymania powierzchni ONW jeśli 1 wniosek złożyłem w 2015 roku tak? 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#216 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 17:44

Dopłaty 2016

w tym roku będę zgłaszać nowe działki wiem ze PEG nie jest wyznaczony czy arimr ma obowiązek podania rolnikowi powierzchni PEG lub wydruk z systemu o powierzchniach danej działki

czy majac trawe na gruntach rolnych( JPO trawa na gruntach rolnych ) pow 13 ha podlegam dywersyfikacji czy mogę podac TUZ

Jak masz powierzchnię gruntów ornych powyżej 10.00ha musisz wykazać kazda roślinę jaka uprawiasz, tez trawy na gruntach ornych, tylko tej powierzchni nie odliczasz w części VII wniosku. Trawa na g
o. Liczy % do zazielenienia.

"Rolnicy, którzy otrzymali po raz pierwszy płatność ONW po dniu 1 stycznia 2010 r., z wyłączeniem rolników, którym po raz pierwszy przyznano płatność ONW na podstawie wniosku złożonego w roku 2014 lub roku 2015, są zobowiązani do prowadzenia działalności rolniczej na powierzchni nie mniejszej od tej, za którą otrzymali w pierwszym roku pomoc finansową z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), przez okres 5 lat od dnia otrzymania tej pomocy."

Czy dobrze rozumiem że nie dotyczy mnie zobowiazanie utrzymania powierzchni ONW jeśli 1 wniosek złożyłem w 2015 roku tak?

jeśli miales zobowiązanie onw i sie skonczyl okres 5 lat, nowe sie nie zawiązuje.

w tym roku będę zgłaszać nowe działki wiem ze PEG nie jest wyznaczony czy arimr ma obowiązek podania rolnikowi powierzchni PEG lub wydruk z systemu o powierzchniach danej działki

czy majac trawe na gruntach rolnych( JPO trawa na gruntach rolnych ) pow 13 ha podlegam dywersyfikacji czy mogę podac TUZ

Lepiej jak podasz trawę na g.o. Zawsze mozesz ja zlikwidować bez problemu.

#217 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 18:06

Dopłaty 2016

jeśli miales zobowiązanie onw i sie skonczyl okres 5 lat, nowe sie nie zawiązuje.

Nie miałem bo złożyłęm wniosek pierwszy raz w 2015 roku. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#218 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 19:21

Dopłaty 2016

Nie miałem bo złożyłęm wniosek pierwszy raz w 2015 roku.

Z tego co napisales wyżej wynika ze dobrze rozumujesz, tez tak uwazam. Jak dostałeś decyzje onw to powinien byc fragment ze zawiazalo tobie zobowiązanie id takiej daty na okres 5 lat na taka a taka powierzchnie. W 2014 to nie bylo zawiązywania zobowiązań, chyba ze mi umknęła ta wiadomość. Ale na 99.99% pewny ze nie bylo zobowiązań w 2014 r. Analogicznie nie powinno być w 2015r.

#219 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 19:34

Dopłaty 2016

Czy w tym roku  wniosek o dopłaty bezpośrednie wypełniamy w ten sam sposób co w 2015 ? np.cebule wpisujemy jako czosnek ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 19:46

Dopłaty 2016

cebule wpisujesz jako czosnek. Pod tym względem nic nie zmienilo w stosunku do roku 2015.