Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    884

W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja jeszcze wniosku niemam wysyłają wszystkim czy tylko tym co dostali kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma reguły. Spersonalizowane wnioski są wysyłane powoli do wszystkich. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

kasy nie mam a nowy wniosek już jest dziś doszedł mój ojca był w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U Mnie kasy nie ma , wniosek jest , u taty odwrotnie ;)

 

 

  W tym roku są w końcu uaktualnione mapki , na "oko" tworzone wiosną tego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

ciekawe ile za motylkowe będą płacić w tym roku jest to gdzieś już napisane?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dostałem wniosek na 2016

i mam taki myk z PEG np:

 

Maksymalny kwalifikowany obszar PEG - 1,0861ha

Maksymalny zwarty obszar PEG-a na działce referencyjnej 1,0840ha

Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 1,09ha

To ile mogę wpisać przez kilka lat pisałem 1,09ha nie miałem kontroli na miejscu, ale zmniejszyli mi na 1,08ha więc kilka lat pisałem 1.08ha

 

inny myk miałem działką która zawsze miała 5,01ha teraz Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 5.10ha

najbardziej odpowiada mi opcja gdzie zawsze miałem 2,59ha teraz PEG 2,6320ha Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 2.63ha

 

Jaką powierzchnie mogę w końcu wpisać????

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

jeżeli sa to czyste pole, nie zaslaniaja zdjec satelitarnych zadne gałęzie itp to na twoim miejscu podawal bym wielkosc jaka agencja zaproponowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A ja mam inne pytanie, jeśli wniosek za 2015 rok został złożony w wersji elektronicznej to teraz na 2016 już nie otrzyma się spersonalizowanego papierowego razem z mapkami?

Jak bym chciał ponownie złożyć w wersji papierowej to mogę do nowego wniosku 2016 dołączyć mapki z 2015 roku które mi pozostały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mam inne pytanie, jeśli wniosek za 2015 rok został złożony w wersji elektronicznej to teraz na 2016 już nie otrzyma się spersonalizowanego papierowego razem z mapkami?

Jak bym chciał ponownie złożyć w wersji papierowej to mogę do nowego wniosku 2016 dołączyć mapki z 2015 roku które mi pozostały?

 

Mapki w 2016 roku zmienil sie w stosunku do 2015, obstawiam ze arimr powie ze nie mozesz dostarczyć z 2015 roku. Dla mnie to zadna roznic. Mapka jest mapka.

Dostałem wniosek na 2016

i mam taki myk z PEG np:

 

Maksymalny kwalifikowany obszar PEG - 1,0861ha

Maksymalny zwarty obszar PEG-a na działce referencyjnej 1,0840ha

Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 1,09ha

To ile mogę wpisać przez kilka lat pisałem 1,09ha nie miałem kontroli na miejscu, ale zmniejszyli mi na 1,08ha więc kilka lat pisałem 1.08ha

 

inny myk miałem działką która zawsze miała 5,01ha teraz Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 5.10ha

najbardziej odpowiada mi opcja gdzie zawsze miałem 2,59ha teraz PEG 2,6320ha Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 2.63ha

 

Jaką powierzchnie mogę w końcu wpisać????

jak działka jest samodzielna(nie masz obok innej swojej) wpisał bym 1.08 ha zamiast 1.09ha. Jeżeli są dwie dzialki i stykaja ze sobą mozesz wpisać 1.09 ha. Bo uzasadnia sobie Blad do dzialki.

Wyjasnienia odnośnie PEG i wypelnania wniosku.

Przyklad 1. Mamy dzialke 2.10 ha. Dla niej peg 2.00 ha, największy spójny obszar 1.93 ha. Na dzialce występuje Np.las, stad taka roznica . Jak wypleniamy wniosek: w części VIII Wniosku, gdzie są dzialki rolne piszemy powierzchnie 1.93 ha. Jak wpiszemy większa to nam zmniejsza powierzchnie do największego spójnego obszaru. Dlaczego zmniejsza bo odgradza nam las.

 

Przyklad 2. Zamiast lasu jest rów o szerokości do 2m. Widać na mapkach ze jest rów i są koraliki na rowie. To mozemy wpisać 2.00ha.

 

Przyklad 3. Jest na tej działce las, ale obok mamy druga dzialke, ktora styka sie z ta pierwsza. Wtedy wpisujemy 2.00ha. Dlaczego? Bo największy obszar styka z tym najmniejszym za pośrednictwem tej drugiej dzialki. Oczywiscie obydwie dzialki ewidencyjne są wpisane pod jedna rolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe ile za motylkowe będą płacić w tym roku jest to gdzieś już napisane?

 

w instrukcji wypleniania wniosku z tamtego roku byla tabelka, a w niej orientacyjne stawki do każdej płatności na caly prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stawki będą określone na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy jak uważacie w temacie wypleniania wniosku będzie latwiej w tym roku czy tez gorzej? Wypełniacie sami czy korzystacie z fachowców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Witam. Mam pytanie z innej beczki ale związane z dopłatami. A chodzi o to czy dostanę dopłaty obszarowe jeśli sieje zboża z przeznaczeniem na kiszonkę GPS? Znajomy twierdzi że raczej nie powinno się dostać dopłat. Pytałem innego znajomego z ARiMR i twierzi że raczej tak bo skoro kukrydze sieją na kiszonkę i ziarno i dostają dopłaty to czemu by na GPS mieli by nie dawać. Pytam więc użytkowników AF by się upewnić. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dostaniesz,nie masz się czym martwić........

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A trzeba zaznaczyć to jakoś we wniosku że to na GPS?

 

dostaniesz dopłaty. A czy masz jakoś zaznaczać ze z przeznaczeniem na GPS. Nie. Inaczej spytam sie Ciebie. Czy jak siales lubin to pisałeś(zaznaczales) ze z przeznaczeniem na ziarno czy na przyoranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Ja łubin sieje tylko na poplon... Lub na kiszonkę z owsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

czy mapki na  2016 wyglądają tak samo jak na 2015 i czy na nowe działki należy zwrócić się do arimiru po mapki

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy mapki na 2016 wyglądają tak samo jak na 2015 i czy na nowe działki należy zwrócić się do arimiru po mapki

Mapki na 2016 zmieniły, nie da w poziomie tylko w pionie. Do każdej dzialki powinieneś mieć mapkę, albo wystąp do arimr lub wez od osoby która w 2015 składała wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Mapki na 2016 zmieniły, nie da w poziomie tylko w pionie. Do każdej dzialki powinieneś mieć mapkę, albo wystąp do arimr lub wez od osoby która w 2015 składała wniosek.

 

dzięki za odpowiedz jeszcze wniosku nie otrzymałem  Robert odpowiedz mi na moje pytanie działka połozona N2 i ustanowiony PZO  w informacji z arimr PEG  wyznaczony ( nie dokońcaZ rozumiem potecjalna pow gruntu ornego wyznaczona arimr)  od dawna jest to łaka  w ewidencji gruntówi budynków działka oznaczona jest jako nieużytek  jeżeli wyznaczony jest peg czy oznaczenie N może mieć wpływ na niekwalifikowanie gruntu do JPO przeanalizowałem zasady kwalifikalnosci działki  wegług arimr i nadal mam wątpliwości zmana w ewidencji dopada

PZO jest wyznaczany  do łąk 

jak z programem rolnośrodowiskowym ze strony armiru

 na działce są cenne siedliska i ptaki czyli obszar kwalifikuje się do programu

doradca rol-srod  nie wie czy oznaczenie gruntu nieużytek kwalifikuje do prog rol srodowiskowy   

 

 

 

 

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trol    2

MASZ KRUS DOSTAJESZ DOPŁATY . JESTES VATOWCEM BEDZIESZ PRZEDSIEBIORCA BEDZIESZ NA ZUSIE NIE DOSTANIESZ DOPŁAT DO POLA tak jest w uni i polszji tez tak ma byc tak ma byc uszczelniony VAT takze cza sprzedawac i uciekac na zachod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jeżeli dzierżawie pole od brata bez umowy i biorę na nie dopłatę  ,to teraz muszę spisać umowę w gminie na jakiś okres dzierżawy żeby dostać dopłatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj