Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wątpliwości co do kupna Renault 120.54

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 luty 2016 - 12:50

Witam .Właśnie  stoję przed zakupem ciągnika Renault 120.54 i mam kilka pytań dotyczących skrzyni tractoshift .Jak ta skrzynia się sprawuję i na jakiej zasadzie działają półbiegi ,w jaki sposób się je zmienia ,ile jest ich na danym biegu ? Może coś powiecie dokładniej o tej wersji ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wątpliwości co do kupna Renault 120.54 Dzisiaj, 00:52
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 14 luty 2016 - 14:40

skrzynia 24/8

sama skrzynia zwykle działa bez problemów, ale cały układ sterujący czasem trzeba ogarnąć

3 półbiegi, zmieniasz przyciskiem w gałce biegów

Edytowany przez izydor6280, 14 luty 2016 - 14:40.

Polska B

#3 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 luty 2016 - 15:10

Dzięki wielki .Dzisiaj  testowaliśmy podobny sprzęt i pobawiłem się trochę tymi półbiegami i zaniepokoiło mnie to ,że czasem zmiana była płynna, rewelka po prostu ale raz mi się zdarzyło ,że nie mogłem zmienić na pierwszy ani na trzeci półbieg tylko ciągle było na drugim a gdy nacisnełem przycisk od zmiany to kontrolka zapałała się ale za chwile gasła i nadal zostawało na tym drugim półbiegu .Może wiesz czego jest to przyczyna i czy to poważna awaria ? A może po prostu gdzieś jakiś kabelek nie łączy ?  :)

Edytowany przez Aprilars125, 14 luty 2016 - 15:11.

#4 Share luki13133

luki13133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:04

Nie radził bym Ci kupować Renault z półbiegami i EHR .. ;) Sam jestem posiadaczem 3 takich ciągników i wszystkie są mechaniczne.. Polecam skrzynie mechaniczną ponieważ ostatnio robiłem przy jednej skrzynie i jeśli chodzi o naprawe to tragicznie to nie wygląda ;) a gdyby to już były półbiegi to wiadomo że większe koszty.. ;) Ale rób jak uważasz :)

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:10

Używałeś kolego Renie z elektro-hydrauliką że tak mówisz? Ja osobiście posiadam 4 sztuki poczwszy od modelu 110.54 skończywszy na 180.94 oczywiście w tej mówimy o zupełnie innej skrzyni ale nie o to chodzi. Osobiście bym nie zamienił ich na wersje mechaniczne ze względu na wygodę pracy, a jeśli dużo czasu spędza się w ciągniku jest to bardzo odczuwalne, ciągłe naciskanie sprzęgła czy też praca z EHR co znacznie ułatwia pracę.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share luki13133

luki13133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:38

Mój kolega który fachowo zajmuję się naprawą ciągników Renault powiedział że mam sobie dać spokój z kupnem Renault z Półbiegami i EHR bo jak się zacznie psuć to potem jest płacz..

Wiadomo przecież że jeśli chodzi o wygodę to pó-biegi i EHR są bardzo fajne ale mi tylko chodziło o koszty naprawy a nie o komfort jazdy.. ;) Powiedz mi kolego jak Ci się sprawuję tam 180-94 ? ile masz mtg ? który rok ? jakieś najmniejsze awarie miałeś ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:56

Powiem jak jak się dba to raczej się tak nie psuje. Co do napraw tych skrzyń rożnie jest jeśli chodzi o kwoty. Kiedyś sam z ojcem naprawiałem sprzęt ale za duże już tego trzeba było znaleźć kogoś kto się zna mam takiego mechanika i mówił rzucając kwotami ile takie ewentualne naprawy kosztują. Co do 180.94 mam ja nie długo bo od lipca 2015 więc jeszcze nie za wiele. Ma 6100mth jest z 96r. jak na razie z awarii miałem problem z alternatorem i pęknięty przewód od zbiornika paliwa. Tak więc nic strasznego.

#8 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 luty 2016 - 08:56

Jak źle trafisz, to nawet mechaniczną będziesz przeklinał. Bo po roku coś w silniku klęknie, jakieś sprzęgło padnie, a to synchronizator poleci a takich rzeczy w 20 letnim ciągniku nie przewidzisz. Więc nie wszystko od dbania zależy.

#9 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 16 luty 2016 - 10:53

Wątpliwości co do kupna Renault 120.54 Takich spraw nie przewidzisz czy to nowy czy stary. Stare psują się ze starości nowe z delikatności. Tak więc nie ma co przewidywać bo nie przewodzi.

#10 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:05

Mariusz ZDUN, pisał swojego czasu, ze renie na 3 półbiegach kiepsko sie sprawują.

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:24

nie chodzi o samą skrzynię, bo ta jest tak samo wytrzymała jak mechaniczne, ale właśnie o elektrykę, a widząc ciągniki u handlarza z otwartą kabiną przez cały rok można sobie odpowiedzieć dlaczego później robi się choinka

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 luty 2016 - 14:12

Z tego co osobiście wiem i co czytam po waszych wypowiedziach na tym sprzęcie powinno się wygodnie pracować.Elektronika jak to elektronika czasem mały kabelek nie będzie łączył i już cały ciągnik stoi .Pytanie tylko o główne podzespoły silnik,skrzynia czy są aż tak bardzo awaryjne jak nie którzy mówią ? Czy po prostu to małe wyjątki gdzie się skrzynia rozsypała w dobry mak .Czy ten sprzęt się sprawdzi i nie będzie stał w pokrzywach tylko będzie pracował na arealne 40 ha .Powiem tyle,że ten ciągnik co mamy go na uwadze pochodzi od znajomego co sprowadza maszyny za granicy i pracuję nimi też na swoim gospodarstwie .Mieliśmy ten ciągnik Renault 120.54 u siebie na kilka dni na testach i pracowało się na nim bardzo dobrze .Jedyny problem co mi się przydarzył to,że półbieg się nie chciał przełączyć ale domyślamy się ,że po prostu coś gdzieś nie łączyło i tylko trzeba sprawdzić wszystkie kable i po dokręcać