cinas16

Częsci zapasowe na nowy sezon

Polecane posty

cinas16    2

Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem bizona. Chciałem zapytać w jakie podstawowe części zapasowe wyposażyć się na nowy sezon? Co mi się przyda, co najczęściej się psuje? Oraz jakie narzędzia mi się przydadzą (oczywiście poza zestawem kluczy i młotkiem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

kup drugi silnik bo sa słabe w bizonach i skrzynia by sie też przydała bo lubi sie rozlecieć jak ktoś nie ma wprawy, klepisko, cepy, wytrzasacze, odrzutnik słomy, łańcuch i listwy podajnika ukosnego, łańcuch podajnika zbozowego i klosowego, akumulatory, chłodnice, kosę, bagnety, sita i pasy zapasowe jezdny i do młócarni, połosie, głowne łożyska i wałki, filtry paliwa oleju,a i po jednej oponie i dętce na zapas, a z narzędzi to tawotnice nożna sciagacze do lozysk kompresor do przedmuchiwania i prase do wyciskania łożysk wiertatke szlifierke kątowa pompę do paliwa i teraz sa takie osłony na chłodnice zeby plew nie łapała to też jest dobry pomysł, a tokarke i frezarke to po pierwszym sezonie dokupisz

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie śmiej śmiej się... synek w komunie żyje pod wschodnia granicą i póki koń roboty nie ma to chce 100km do Agromy po części jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

Myślicie, że o takie porady mi chodziło? A z oceną drugiej osoby bym się trochę wstrzymał, bo widzę że wam wszystkim bardzo łatwo to przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

jeśli nie masz daleko do agromy i powiedzmy że przygotujesz go do sezonu a więc powymieniasz ewentualnie porozwalane paski i łożyska to myślę iż towotnica sprężarka i dobry smar ci wystarczy do tego podstawowe spinki do podajników i łańcuchów baniaczek z wodą klucze młotek jakaś breszka jak by co i chyba powinno wystarczyć nie wiem bo mam starego consula ale staram się aby przed sezonem było wszystko wymienione jak nie masz daleko do sklepów z częściami to bez sensu jest kupować nie wiadomo jakie części na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

sprawdzasz przed sezonem  luzy na łożyskach bębna i odrzutnika bo wg mnie to najwięcej roboty przy wymianie... a reszta... cóż wyjdzie w praniu i nie ma czegoś takiego jak lista części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

Myślicie, że o takie porady mi chodziło? A z oceną drugiej osoby bym się trochę wstrzymał, bo widzę że wam wszystkim bardzo łatwo to przychodzi...

 

Kolego jaki temat takie odpowiedzi a czego sie spodziewałes jak nikt maszyny nie widział i nie słyszał to co Ci napisać, czesci ogólnie sa dostepne teraz wiec nie ma sensu kupować na zapas chyba że mieszkasz gdzieś na koncu świata, kup pas jezdny na zapas bo to zawsze sie przyda zeby zjechać z pola a tak weź mechanika przed sezonem który naprawia w bizony w SKR i CI posprawdza co i jak co ewentualnie trzeba wymienić 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

to trzeba było od razu tak odpisać, a nie według Ciebie "zniżać się do takiego poziomu". Pytanie takie, bo wiem, że na forum jest dużo bardziej doświadczonych osób i często służą dobrą radą. Chodziło mi również o podpwiedź tego typu, że jakieś łożysko występuje w kilku punktach i warto je mieć ze sobą, itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Ze dwie główki od targańca (zależy ile kosisz), nożyki do kosy oraz nity, spinki do wszystkich łańcuchów, ściski do przewodów paliwowych oraz kawałek nowych przewodów paliwowych, filtry paliwa jeśli nie wymieniłeś, filr powietrza też może sobie leżeć, ze 20 litry oleju hydraulicznego, ewentualnie paski które słabo wyglądają- więcej to trudno przewidzieć. Czym więcej usterek teraz znajdziesz i usuniesz tym spokojniejsze żniwa będziesz miał. Reszta w praniu wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

witam to zalezy co ty tam kupiles bo praktycznie zepsuc to moze sie wszystko wiec wojtal24 dobra liste zrobil ja bym jeszcze dodal dobra spaware i elektrody , a jak maszyna w super stanie to tylko smar olej i on lub op pozd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ze swojej strony to to co kolega powyżej z elementów które szybko się zużywają (końcówki drążka na targancu conajmniej po jednym w zapasie i dobrze je smaruj bo na sucho to Góra dwa dni i wymiana ) nozyki do kosy i nity oraz odpowiednie dwa młotki aby zakuc zyletke bez demontażu kosy najlepiej spróbuj i będziesz wiedział o co chodzi do tego bagnety ze 2 w zapasie i jeśli masz jakiś syf na polu typu łąka to wymień wszystkie bagnety na Bezstalkowe koszt nieduży a robota calkiem inna i szybko się zwróci bo te zwykłe będą bardzo szybko pękać bo to lipa...
Oleju 20l to musisz mieć na sezon hydraulicznego bo w mało którym sie nie leje...
Co do wyposażenia kombajnu to zabierz ze sobą najlepiej dobrą breszke komplet dobrych kluczy i ze 3 młotki bo to podstawa:) nie zapominajac o przecinaku;D

Przed sezonem sprawdź sobie łożyska na klawiszach z przodu bo wymiana jest bardzo pracochłonna i na odzutniku słomy również(dobrze tam smaruj te dwa koła mlocarnia/odrzutnik) masz tam 4 smarowniczki po 2 na Koło.
Sprawdź go na spokojnie całego bo to sprzet wiekowy i wszystko może być zepsute/zgnite/zuzyte.
Masz jakieś pytania to pisz użytkuje tez tego sprzeciora;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

To kupując biozna, nie było drugiego w komplecie? hahahaha

A tak na poważnie to, jeżeli chcesz mieć części od razu, to kup jakieś bioznka całego na części, postaw i niech stoi. Sam tak zrobiłem, ale z Fortshrittem, miałem E-512 i nadal mam. Kupiłem w zeszlym sezonie E-514. I co mi było potrzebne to przekrecałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem bizona. Chciałem zapytać w jakie podstawowe części zapasowe wyposażyć się na nowy sezon? Co mi się przyda, co najczęściej się psuje? Oraz jakie narzędzia mi się przydadzą (oczywiście poza zestawem kluczy i młotkiem)?

kup z 2 bizony na zapas to mysle ze wystarczy czesci na jeden sezon ;D

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey294s    2

Przynajmniej ze 2 łożyska 1206 i jak zaczynasz przygodę to radzę obejrzeć się za kluczem do młocarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez ceston
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 1014 bo nigdzie nie mogę znaleźć chodzi głównie o schematy hydrauliczne.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Wolodymyr
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 2620, 2640 bo nigdzie nie mogę znaleźćchodzi.
    • Przez erbelka
      Mam do was pytanie, jak czyścicie części maszyn i narzędzia, mniejsze i bardziej złożone? Mój mąż rolnik ciągle narzeka że nie może domyć części czy narzędzi, jak coś naprawia i myślałam, żeby kupić mu myjkę ultradźwiękową. Co sądzicie, dobry pomysł?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj