Skocz do zawartości

Zdjęcie

opinie o 3060 [połączone]

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 23:05

opinie o 3060 [połączone] miałem 360 p ten sam silnik co w mf255 i palił mniej niż 5245

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opinie o 3060 [połączone] Dzisiaj, 19:47
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 23:12

miałem 360 p ten sam silnik co w mf255 i palił mniej niż 5245

Ile mniej palił 3p od tego zetorka w lekkich pracach a ile w polu lub ile przeciętnie mniej palił, bo słyszałem że na poziomie 1l/godz zetor pali więcej,

#23 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 23:21

opinie o 3060 [połączone] zetor w lekkich pracach typu opryskiwacz przewracarka brona pali więcej o 1.5 litra do2 litrów natomiast w orce z pługiem 3 skibowym pali tyle samo bo się nie ślizga

#24 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 23:38

opinie o 3060 [połączone] byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mi napisze czy warto zmieniać 5245 na mf 3050 lub 3060 mam 13 ha bardzo rozrzucone i dużo tracę na przejazdy mf jest podobno dużo szybszy

#25 Share mortal82

mortal82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 08:00

opinie o 3060 [połączone] riki- po ponad pół rocznym użytkowaniu mf 3060, mogę Tobie doradzić abyś nie kupił modelu który już swoje zrobił. Moim zdaniem nie ma co kupować zachodnich, zużytych ciągników. Częśći zamienne są bardzo drogie w stosunku do wydanych pieniędzy na ciągnik, jeśli jesteś napalony na tego 3050 lub 3060 to dobrze go sprawdź. Mój 3060 zimą będzie miał kolejną operację, łącznika wału z przednim mechanizmem różnicowym, nie wiem co tam się stało, ale tuleja z frezami która łączy wał z przednim mostem jest zużyta tak, że przedni napęd nie działa. Doładnie nie wiem co będzie trzeba wymienić, ale napewno tuleje i wałek wychodzący z mechanizmu, więć kolejny pewnie dość spory koszt się szykuje. Szczeże nie kupię więcej używanego, zachodniego ciągnika. Pozdrawiam.

#26 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 08:03

riki- po ponad pół rocznym użytkowaniu mf 3060, mogę Tobie doradzić abyś nie kupił modelu który już swoje zrobił. Moim zdaniem nie ma co kupować zachodnich, zużytych ciągników. Częśći zamienne są bardzo drogie w stosunku do wydanych pieniędzy na ciągnik, jeśli jesteś napalony na tego 3050 lub 3060 to dobrze go sprawdź. Mój 3060 zimą będzie miał kolejną operację, łącznika wału z przednim mechanizmem różnicowym, nie wiem co tam się stało, ale tuleja z frezami która łączy wał z przednim mostem jest zużyta tak, że przedni napęd nie działa. Doładnie nie wiem co będzie trzeba wymienić, ale napewno tuleje i wałek wychodzący z mechanizmu, więć kolejny pewnie dość spory koszt się szykuje. Szczeże nie kupię więcej używanego, zachodniego ciągnika. Pozdrawiam.

To co lepszy belarus z przodem na krzyżakach za 70tyś? czy właśnie takim mf za 50 - 55 tyś (dlatego taniej biore mf bo na belarusa można dostać tani kredyt)

ps. poważnie w lekkich pracach duże perkinsy 80 -90km palą po 3,5l/godz?

Riki to ile na godz pali Twój zetor w lekkich pracach i ile w orce?

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 10:06

ps. poważnie w lekkich pracach duże perkinsy 80 -90km palą po 3,5l/godz?

Poważnie to od 5 l/godz perkins turbo 95KM, słabsze wolnossące napewno mniej więc nie neguje tych 3,5 l choć ciężko mi uwierzyć... B)

To co lepszy belarus z przodem na krzyżakach za 70tyś? czy właśnie takim mf za 50 - 55 tyś (dlatego taniej biore mf bo na belarusa można dostać tani kredyt)

Gdybym miał wybierać to MF + pakiet awaryjny B)

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 10:51

opinie o 3060 [połączone] Poważnie to od 5 l/godz perkins turbo 95KM, słabsze wolnossące napewno mniej więc nie neguje tych 3,5 l choć ciężko mi uwierzyć...
Na jakich obrotach pracujesz i co robisz ze pali 5l/mtg.

Moim zdaniem każdy ciągnik 80km może palić 3,5 -4 l/mtg w lekkich pracach ale pod warunkiem ze nie więcej jak 1100 -1200 obr będzie kręcił - wtedy to i paliwożerna proxima tyle spali - ale kto tak naprawde lubi tak jeździć? B) B) -chyba jakiś dziadek po 60tce, kumpel ma DF 100km w 6ciu garach robi nim właściwie to co i c360 ale i ma też sprzęty doniego dopowiednie, to 10 -14l/mtg pali (fakt że jeździ po wsi jak odrzutowcem ale mimo wszystko to bardzo dużo) wcześniej miał mtz to około 7 - 8l/mtg sie mieściła a wcale mniej jej dusił, jak zapewniał dieler df miał palić jak mtz może krople wiecej a siły mieć 2 razy tyle a jest odwrotnie B) . Inny kolega jak brał lambo 110km (4T) miało palić tyle co i 7211 - fakt na biegu jałowym pali tyle co zetor w robocie.
MF są oszczędne, ale coś mi się wydaje ze już te z normami spalin euro 2 już tak mało nie palą

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 11:00

MF są oszczędne, ale coś mi się wydaje ze już te z normami spalin euro 2 już tak mało nie palą

Mój nie ma euro II, a obroty w granicach 1300-1500rpm, przykładowo z turem nie potrzeba większych, tak samo w lekkich pracach, dlatego napisałem od 5 l/h bo w ciężkiej robocie pali ponad 10 l/h

kumpel ma DF 100km w 6ciu garach robi nim właściwie to co i c360 ale i ma też sprzęty doniego dopowiednie, to 10 -14l/mtg pali (fakt że jeździ po wsi jak odrzutowcem ale mimo wszystko to bardzo dużo) wcześniej miał mtz to około 7 - 8l/mtg sie mieściła a wcale mniej jej dusił, jak zapewniał dieler df miał palić jak mtz może krople wiecej a siły mieć 2 razy tyle a jest odwrotnie B) . Inny kolega jak brał lambo 110km (4T) miało palić tyle co i 7211 - fakt na biegu jałowym pali tyle co zetor w robocie.

Policz wydajność przy odpowiednio dobranym sprzęcie a spalanie na wykonaną prace wyjdzie mniejsze. Ile godzin bedziesz orał 10ha Zetorem 7211 a ile Lambo 110KM??

DF 100KM ma 2x mniej siły do MTZ?? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Mam juz dość bajek o MTZ...

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 12:02

Mój nie ma euro II, a obroty w granicach 1300-1500rpm, przykładowo z turem nie potrzeba większych, tak samo w lekkich pracach, dlatego napisałem od 5 l/h bo w ciężkiej robocie pali ponad 10 l/h

Policz wydajność przy odpowiednio dobranym sprzęcie a spalanie na wykonaną prace wyjdzie mniejsze. Ile godzin bedziesz orał 10ha Zetorem 7211 a ile Lambo 110KM??

DF 100KM ma 2x mniej siły do MTZ?? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Mam juz dość bajek o MTZ...

Sorki źle sie wyraziłem chciałem powiedzieć że ten df ma 102 km i właściciel twierdzi że nie bardzo czuć żeby był silniejszy od mtz może dlatego że szerokie koła inne przełożenia szybciej nim jeźdzą ale nie odczuwa sie znacznej różnicy w mocy a pali dużo więcej (dlatego napisałem że jest odwrotnie bo mał być dużo silniejszy a palić tyle co mtz)

Co do wykonanej pracy z odpowiednimy maszynami to oczywiście że spali mniej, tylko jak ktoś ma chodowle to tak zaraz nie zmieni tych maszyn i tak samo z belarką trzeba jeśdzic czy z tymi samymi przyczepami zwozić belki no i turem dużo szybciej belek nie poukładam jak turem np. na mf 255 . Beczkowóz czy rozrzutnik też ten sam, a o zgrabiarce nie wspomnę. Dla chodowców duży ciągnik to bardziej wygoda i gwarancja że nie ugrzęźnie na pół dnia niż większa wydajność a tu już spalanie jest czasami problemem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 12:59

opinie o 3060 [połączone] dzięki mortal82 a cobym miał najbardziej sprawdzić w tych mf zetorka tesz kupiłem od handlarza ,ciągnik był przywieziony z czech jak narazie spisuje się dobrze przy silniku nic nie robiłem poza wymianą oleju i filtrów pali na dotyk nawet w zimie no ale jakoś mnie kusi go zmienić na mf .mój zetorek pali w orce z pługiem 3 skibowym grudziąc 5 litrów na godzine w lżejszych pracach 3 litry

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 13:21

dzięki mortal82 a cobym miał najbardziej sprawdzić w tych mf zetorka tesz kupiłem od handlarza ,ciągnik był przywieziony z czech jak narazie spisuje się dobrze przy silniku nic nie robiłem poza wymianą oleju i filtrów pali na dotyk nawet w zimie no ale jakoś mnie kusi go zmienić na mf .mój zetorek pali w orce z pługiem 3 skibowym grudziąc 5 litrów na godzine w lżejszych pracach 3 litry

Oj riki masz dobry ciągnik a chcesz lepszy żebyś nie przedobrzył, to jak w lżejszych pracach twój zetor pali 3l to ile palił 3p jeśli piszasz ze 2 l mniej? B) . Tym mf nie będziesz ciagał 3skibowca wiec i wymiana sprzętu a jak masz porozrzucane pola to dłużej będziesz jechał jak robił, jak jest w dobrym stanie ten zetor to ja bym chyba nie zmieniał. Kupiłeś od chandlaża dobrego małego zetorka bo pewnie chodził jako pomocniczy a jak kupisz mf-a który był głównym ciągnikiem na dużej farmie to może byc już bardzo wypracowany

#33 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 13:32

opinie o 3060 [połączone] nie lirtrażowałem dokładnie 3p ale w lekkich pracach palił mniej za to w zimie żle zapalał a huk w kabinie tyki że po przejechaniu 10 km mialem wrażenie że jestem głuchy ,musze przemyśleć tą zmiane .pazdrawiam

#34 Share mortal82

mortal82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:28

opinie o 3060 [połączone] Co do komfortu na przykładzie mojego mf3060 to jest o niebo lepiej jak w c360, zreszta za bardzo nie ma co porównywać. W kabinie jest naprawde cicho, wspomaganie działa lżej jak w niejednym aucie, duży skręt, no i EHR (świetna sprawa). Mój mf nie ma klimatyzacji, latem w upalny dzień jest naprawde gorąco, ale idzie wytrzymać.
"riki" przed kupnem sprawdź drążki kierownicze, łożyska, krzyżaki w przednich kołach, dobrze to sprawdzic bo akurat ja to musiałem robić, nie dosyć, że wydatek to jeszcze problemy z demontażem. Sprawdź ramiona od podnośnika, a dokładniej sworznie, luz napewno jakiś będzie byle nie zaduży, zwróc uwage również na śruby które łączą boczną regulacje szerokośći tylnich ramion, przy moim były dwie ściete. Rurka którą przpływa olej do przedniego napędu, jest troche w niefortunnym miejscu bo zaraz pod wałem, u mnie przetarła się ale na szczęście szybko zauważyłem i zaspawałem acetylenem. Pozatym jak będziesz miał możliwość to dobrze było by dobrze rozgrzać, wtedy dużo powie traktorek o swoim życiorysie B) Zdaża się, zę handlarze nie pozwalają wyjechać z placu ciągnikiem, bo nie jest zarejestrowany, ciągnik ma wolną skrzynie, a facet nic o tym nie wspomni, a wierz mi, że jest naprawde wolna (dużo nie brakowało i by mi taki model handlaż wcisnął (też 3060)) Pozatym takie pierdóły jak klamki, szyby, sprężyny gazowe itd. fajnie jak będą sprawne bo kupić potem nowe to nie będzie 100zł B)

#35 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:02

opinie o 3060 [połączone] czy każdy z tego modelu ma szybką skrzynie ? tz. 40 km/h

#36 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:16

opinie o 3060 [połączone] nie każdy. niektóre mają tylko 30km/h

#37 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:36

opinie o 3060 [połączone] te które posiadają 40 km/h są jakoś oznaczone czy trzeba spróbować prżejażdżki i dopiero wyczuwa sie tą prędkość ;) zgóry dzięki. pozdrawiam

#38 Share fulton

fulton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 12:12

opinie o 3060 [połączone] Hej:) a czy ktoś posiada kompa w swoim MF??? Bo ja mam ale nie umiem go ustawic?? prosze o odp pozdrawiam

#39 Share misio602602

misio602602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:56

opinie o 3060 [połączone] Mam pytanie czy waszym zdaniem opłci się kupić massey ferguson 3060 lub 3070. Napiszcie czy często się psują, jaki jest komfort pracy, jakie jest spalanie paliwa na godzinę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:12

opinie o 3060 [połączone] to zalerzy od rocznika ceny i stanu ale jeśli wszystko jest ok to warto kupić taki ciągnik spalanie napewno będzie mniał dobre wiem to po moim 3080 bardzo dobry ciągnik
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!