Skocz do zawartości

Zdjęcie

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt)

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:17

Na pewno masz rację. Zasobność stanowiska w P, K, Mg,S , pH oraz zawartość materii organicznej i próchnicy są w gruncie rzeczy bardziej istotne niż nawożenie azotem. Tylko problem w tym, iż gleby polski są strasznie zróżnicowane nawet w gminie a co mowa o województwach. Nie wspominam już o degradacji gleb która następowała przez dziesiątki lat zaniedbań. Potencjału produkcyjnego pozwalającego na osiąganie takich wyników nie można odtworzyć od tak se w kilka lat. Dla tego też kwestia takich plonów dla większości z nas jest strefo marzeń którą osiągniemy najprędzej za dekadę przy sporym wysiłku i główkowaniem. 

Bogate życie mikrobiologiczne gleby wiadomo że przyspiesza ten proces i nakręca młyn związany z dostępnością uwstecznionych form składników pokarmowych. Ale nie chcąc w nikogo godzić, muszę stwierdzić, że firmy sprzedające rożnego typu wynalazki bazują właśnie na nieurzeczywistnionym pragnieniu chłopa do osiągnięcia takich rezultatów. Chłop licząc na cud zapomina o fundamentach tego mechanizmu działania to jest : gleboznawstwie, chemii rolnej oraz fizjologi roślin.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt) Dzisiaj, 21:29
  •  

#42 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:22

Potwierdzam Julius 12ton ale nie za bardzo łapała konsumpcje a jeśli chodzi o CCC gospodarswo rolne  w Kietrzu wali 4 litry ze względu na Bramę Morawską czyli silne wiatry i wszystko jest OK.

Przepraszam za pomyłkę gospodarstwo w Charbielinie a nie w Kietrzu.

#43 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 28 luty 2016 - 12:02

poletko pokazowe :) a to wszystko jasne :P ja widziałem kiedyś poletko pokazowe rzepaku - dawki nawozów mineralnych się zgadzały rzepak mega piękny  - tylko nikt nie napisał o 40 tonach obornika na ha i dwóch podlewaniach po 30 litrów na m2   :) - pewnie przez przeoczenie na tabliczkach się nie zmieściło ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:18

Dobre. Podobnie kiedyś oglądałem baraki na poletkach, super czyste, zero chwastu, reklamowali wtedy jakiś Batanal, potem z pracownikami rozmawiałem to mówili że z tydzień przed pokazami z chaczką wszystko przeszli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 10:44

raz na 20/30 lat warunki pogodowe pozwolą w południowej Polsce zbliżyć się do wyników Angielskich bo nigdy nie będzie takiego rozkładu temperatur, opadów i długości wegetacji.Pszenica lubi klimat nadmorski, prędzej koło Pyrzyc można by zaszaleć z wydajnością.

#46 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 22:05

@APT Jakbyś mógł podać jaką obsadę miałeś na polu, że taki wynik otrzymałeś?

U mnie odmiana Desamo sypała na poziomie 12,5 t/ha na jednym polu. Obsada wynosiła 240 roślin/m2, siew 24.09. Tylko tam mam wysoką zawartość w składniki: 58 mg Fosforu, 45 mg Potasu. Przy tym nie stosowałem żadnych nawozów dolistnych i mikroelementów, a nawożenie wyszło 180 kg N. Skracanie było na pierwsze kolanko CCC 1 l/ha i moddus 0,3 l/ha oraz na drugie tylko moddus 0,2 l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share johnyzarizony

johnyzarizony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 maj 2016 - 21:42

A ja powiem tak : sypcie pryskajcie a na koniec smacznego dla was i dla waszych rodzin choćby i 100 ton z ha im więcej w to włożycie tym więcej syfu zjemy my wszyscy