Skocz do zawartości

Zdjęcie

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt)

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lotnik993

lotnik993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:23

firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt) Dzisiaj, 05:55
  •  

#2 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:39

W TopAgrar niedawno był artykuł o pszenicy plonującej na poziomie 15,6t/ha. Mnie osobiście ciężko w to uwierzyć ale jak to mówią "impossible is nothing"

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 luty 2016 - 21:52

biorąc pod uwagę ze ja jako przeciętny rolnik, ale ambitny, w warunkach polowych w tym sezonie uzyskałem 12t na polskiej odmianie Arkadia, to myślę że w Wielkiej Brytani w poletkach objetych super nadzorem firm nawozow/chemicznych jest to jak najbardziej realne.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 12 luty 2016 - 21:55

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt) niektóre odmiany mają w genach powyżej 24 ton więc kto wie

#5 Share Jurus556

Jurus556

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 luty 2016 - 07:55

Można wiedzieć na jakieś klasie gleby Arkadia dała 12t?

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 13 luty 2016 - 09:07

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt) Jacek ma gleby 3a.b a 16 w Polsce raczej tylko na poletkach

#7 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 luty 2016 - 10:26

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt) w polsce nie realne na dużą skalę ale na mała jak najbardziej wystarczy dobrać idealna odmianę idealnie trafic w pogodę idealnie nawozic i dbac żeby niczego jej nie brakowało . ale kto jest w stanie spełnic te wszystkie warunki ?
jesli pomoglem kliknij fajne

#8 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 luty 2016 - 10:30

Yacenty mógłbyś opisać agrotechnike przy tej arkadi?? 12 t na polskie warunki to naprawde super wynik. bądz jesli nie tu to daj link gdzie to jest opisane

#9 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 luty 2016 - 10:49

Uważam, że to nie realne ze względu na wyleganie, wątpie aby źdźbła wytrzymały taki ciężar kłosa

#10 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 13 luty 2016 - 10:51

w sumie to 12 ton przy wczesnej odmianie na podgórskim albo zacienionym polu to nie problem był w tym roku - problem zaczał się na początku lipca od pieczenia zbóż mi zbielało wszystko co nie było w cieniu w 3 dni mimo zapasu wody, dopiero poźniej była susza . a zapowiadało się na dobrze ponad 12 ton. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 13 luty 2016 - 10:57

Uważam, że to nie realne ze względu na wyleganie, wątpie aby źdźbła wytrzymały taki ciężar kłosa

Uprawiałeś kiedyś "dno rzeki"? Zapewnie nie, także uważać to sobie możesz. 

#12 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 13 luty 2016 - 12:08

skoro osiągacie takie wyniki to pewnie z żyta macie 10 ton :) Wiec wystarcza wam dobre 4 hektary i żyjecie jak PANY . Moim zdaniem przy zeszłorocznej suszy to jakieś mało realne wyniki chyba że naprawdę wasz region nie omijały opady . Bo mimo wszystkich zabiegów bez wody plonu nie ma.

#13 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 13 luty 2016 - 12:37

to żaden mit już jakiś czas temu podawali ten rekord wcześniej był w australii ale na wielkim areale na jednym kawałku 8h zebrał 15,6t/h ale później znowu podali rekord 16,5t/h i przy mniejszym nawożeniu niż ten z australii.

#14 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 luty 2016 - 13:28

16,5t jedno, ciekawe jak przychód na czysto z takiego hektara np.

#15 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 13 luty 2016 - 13:39

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt) tylko ze nawozenie na poziomie 350/400czystego N na ha. po za tym w wielkiej brytanii opady to nie problem i zimy tez inne. Mam kuzyna ktory z bratem prowadzi farmę w anglii. i u nich co roku plony takie od niechcenia to maja na poziomie 9/10t. ale jak przyjdzie zima, ktora przychodzi raz na jakis czas to wszystko do orki. Oni nie sieje pszenic czy jeczmieni z duza zimotrwaloscia. Po za tym dopłaty jakie tam dostają w funtach naprawdę im umilaja życie. Oni nie posiadaja np. sprzętu, na 60ha, zamawiaja usluge na caly rok, w zniwa wpadaja 1 lub 2 lexiony 770lub 780 maxymalnie 2 dni i po zniwach. Zboze odwozi firma, i nie kantuja. Inna polityka z ziemia jest.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 luty 2016 - 13:56

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt) Tak wiem obiecałem wam ta agritechnike arkadii, niestety to wymaga ode mnie spotkania się z ojcem który ma notatki a teraz nie wiem kiedy będę na gospodarstwie bo muszę siedzieć w domu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#17 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 13 luty 2016 - 13:56

Nie ważne, może nawet kosić samolotem, ale fakt jest faktem.

#18 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 13 luty 2016 - 15:55

jestem sadownikiem i trochę przez przypadek zasiałem zasiałem jesienią 2014 1,1ha linusa, po sprzedaży okazało się że sypnął 8,5t przy niskiej/średniej agrotechnice, więc przy b. wysokiej agrotechnice na 1-2klasie ziemi jest jak najbardziej realne, przecież 20-30 lat temu nikt nie myślał o plonach 10t/ha. Myślę że tak jak w ogrodnictwie tak i w rolnictwie wydajności będą cały czas rosły.

#19 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 luty 2016 - 17:40

16,5 t/ha jak najbardziej prawda. W Wielkiej Brytanii jest dla chcących bić rekordy w produkcji specjalny program YEN (tutaj link: http://www.yen.adas.co.uk/About.aspx ) tam potencjalne plony w Walii są określone na poziomie 24t/ha. Obecny rekord  z zeszłego roku w produkcji (nie doświadczeniach) to włąsnie 16,5 tony. Tutaj jest artykuł po angielsku o farmerze który to osiągnął i jaka jest jego technologia dla ciekawych i znających język. ;) http://www.fwi.co.uk...incolnshire.htm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 13 luty 2016 - 18:05

Rekord wynosi dokładnie 16,52 ...obsada 330 ziaren na ciężkiej ziemi po grochu siana 22 wrzesnia. Podane po 300 kg soli oraz fosforanu, 310 N w czterech dawkach...dane z top agrar. Podane było też ze nadwyżka bezposrednia wyniosła 6,1 tyś zł z hektara.

Ważna jest dokładność iż jest to 16,52 bo czytałem gdzies w necie ze pare dni przed osiagnieciem tego rekordu inny rolnik w anglii uzyskał 16,50 jednak rekordem cieszył sie nie długo bo pare dni później pobił go inny anglik o te 20 kg/hektar.

Jak nie bedzie jakiegos kataklizmu i pszenica bedzie wyglądała zadowalająco mimo trudnosci tej zimy to też mam jedną działke na której planuje zrobić "rekord", może nie 16,52 ale realnie 12 t chciałbym spróbować osiągnąć.