Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z racicami

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 12 luty 2016 - 19:49

Problemy z racicami

Rok temu pozbyłem się dwóch krów z porodu mleka z dużą ilością komórek somatycznych. Też miały takie same objawy jak krowa teraz.  Mam krowę w 4 miesiącu cielności i obcięła z mlekiem i też jest nie dobre . Krowa często się kładzie, jak wstaje to tylko na kilkanaście minut, przednimi nogami stoi w rozkroku a tylnymi przebiera, do tego pomrukuje jak by ją coś bolało i tak od 2 miesięcy. Weterynarz dawał jej antybiotyk i leki na zapalenie. Teraz kolejna krowa kilka dni przed ocieleniem i ma to samo. Co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z racicami Dzisiaj, 15:12
  •  

#2 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:47

Problemy z racicami

Miałem podobnie tylko że z jałówką - na długo przed wycieleniem zaczęła "stękać". Miałem nadzieję że po wycieleniu jej przejdzie ale się nic nie zmieniło. Na początku dawała mleko normalnie, z czasem przestała jeść, "zleciała" z mlekiem. Weterynarz nie stwierdził żadnej choroby tylko przypuszczał że ma ciało obce w układzie pokarmowym, np. gwóźdź. Poszła na rzeź. U Ciebie objawy wyglądają podobnie tylko że za dużo tych przypadków...

#3 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:58

Problemy z racicami

Też tak miałem z bykiem zjadł kawałek deski i przebiło mu żołądek lecz krowy jedzą normalnie nie zauważyłem bu pobierały słabiej od innych które są w podobnym stadium laktacji... Jest możliwe że owe krowy połknęły kawałki drutu. Słyszałem o magnesie którego podaje się do układu pokarmowego, gdzie to można kupić?

Edytowany przez fireseba, 12 luty 2016 - 21:48.

#4 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 12 luty 2016 - 22:05

Problemy z racicami

U mnie normalnie weterynarz posiadał na stanie takie magnesy. Od razu jednej sztuce podał dwa kawałki magnesu i krówka żyje do dziś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 12 luty 2016 - 22:37

Problemy z racicami

To jest taki magnes http://olx.pl/oferta...57-ID9Wn7D.html ? Czy może jakiś lepszy?

#6 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 13 luty 2016 - 19:27

Problemy z racicami

Nie prościej oczyścić kopyto i zobaczyć czy nie ma w podeszwie wrzodów czy ropni. 10 minut pracy i sprawa wyjaśniona. Po co ta kombinacja z magnesami tym bardziej że nie ma pewności że coś tam jest. Delikatnie mówiąc to by było troszkę dziwne że w sumie 4 krowy połknęły ciało obce.

Wydajne masz te sztuki?? Masz dobrze zbilansowaną dawkę?? Masz więcej takich "pobudzonych" sztuk, przebierających nogami?? Może zgrzytają zębami, łzawią im oczy no i mają biegunkę??

Bo u Ciebie to może być notoryczna podkliniczna kwasica...

Edytowany przez rafik256, 13 luty 2016 - 19:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 13 luty 2016 - 19:40

Problemy z racicami

Mnie też sie wydawało że możesz kwasić te krówki.....