Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawodówka Rolnicza

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BravoTV

BravoTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanizacja Rolnictwa, Fotograf

Napisany 12 luty 2016 - 18:16

Zawodówka Rolnicza jestem teraz w 3 gim i stoję przed trudnym wyborem co wybrac czy rolnika czy jakiś inny zawód lubię rolnictwo znam się na tym tylko ze posiadamy 5ha swojego 7ha dzierżaw i nie wiem czy się to bedzie opłacać technikum żadnego rolniczego w moich okolicach nie ma i nie wiem co robić !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zawodówka Rolnicza Dzisiaj, 23:33
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 12 luty 2016 - 19:51

Zawodówka Rolnicza tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko iść do normalnego technikum napewno nie rolniczego

#3 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:29

Zawodówka Rolnicza później będzie mógł zrobić kursy i rolnictwo traktować jako hobby

#4 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:47

Zawodówka Rolnicza

jak masz pojecie o fizyce to idz w kierunku elektromrchanik 

#5 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:24

Zawodówka Rolnicza albo budowlanka przy 12ha czy ile tam masz no nie ma szans na utrzymanie sb jeśli byś miał np produkcję zboża itp

#6 Share BravoTV

BravoTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 luty 2016 - 22:00

Zawodówka Rolnicza Czyli mówicie żeby zrobić jakiś zawód najlepiej a blacharz lakiernik co o tym sądzicie?

#7 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 luty 2016 - 22:06

Zawodówka Rolnicza

tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko iść do normalnego technikum napewno nie rolniczego

tylko po technikum zostaje tylko papierek z średnim, praktyki żadnej. Moim zdaniem lepiej iść do zawodówki zdobyć konkretny fach, a później jeżeli są chęci i możliwości zawsze można uzupełnić o technikum i wyżej.

Sąsiad po tech. gastronomicznym za chiny nie może znaleźć pracy powód odmowy zawsze ten sam - brak praktycznego przygotowania, rówieśnicy po zawodówkach bezproblemowo znaleźli zatrudnienie.

Do autora tematu, zawodówka z praktyką w dobrym zakładzie, tylko nie zastanawiaj się następne kilka miesięcy bo zostaniesz na lodzie. Mam syna w twoim wieku tzn. 3 gimnazjum, praktyki miał zaklepane już w wrześniu, od listopada regularnie sobotami jeździ  na 4-5godzin do warsztatu w celu zapoznania się z podstawami przyszłego zawodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 12 luty 2016 - 22:30

Zawodówka Rolnicza

za moich czasów, a chyba aż taki stary nie jestem, robiło sie technikum aby mieć średnie z zawodem... Po to chodziłem 2 lata dłużej niż te matołki z zawodówki, żeby dostać jakiś konkretny papier. Praktyki były i tu i tu, a czy ich zakres się różnił to nie wiem... Najwiekszym nieporozumieniem jest liceum.... po tej szkole jesteś nikim a założenie, że rodzice dają komuś na studia jest wręcz żenujące... chwila nieuwagi, wypadek i zapomnij o kasie na studia.... zresztą studia to taka śmieszna moda dzieki której mamy społeczeństwo, które nic nie potrafi. A widziałem tych fascynatów rolnictwa ze mną na roku, którzy krowy nie widzieli

#9 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 luty 2016 - 00:18

Zawodówka Rolnicza Masz rację jestem po szkole która wybrałem z dużym błędem a jeśli robił bym jeszcze raz szkole to konkretnie spawacz każdej kategorii to jest dobry fach !albo coś z budowlanka i techników wybrał bym

#10 Share BravoTV

BravoTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 luty 2016 - 08:10

Zawodówka Rolnicza ale ja cały czas mówie że ze mam już zaklepanego blacharz lakiernik a technikum żadnego fajnego nie ma tylko jakieś geodezi organizacja reklamy same gówna
tylko sie boje czy nie lepiej iść do rolniczego tylko problem w tym ze mało ha

#11 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 luty 2016 - 09:27

Zawodówka Rolnicza albo może tak idź rolnik studia i pracować w doractwie rolniczym albo sprzedawac nawozy czy coś w tym stylu

#12 Share Grezil_3

Grezil_3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 11:51

Zawodówka Rolnicza

Moim zdaniem wybierając technikum mimo wszystko ma się więcej możliwości, a całą resztę możesz później uzupełnić szkoleniami lub stażami. Teraz i tak liczy się doświadczenie oraz smykała. Dzieciak znajomego poszedł do samochodówki, uczyli go na starych sprzętach, ale młody poszedł po rozum do głowy i praktykował (za darmo) u jakiegoś mechanika. Sporo się nauczył i nie miał poroblemów później ze znalezieniem pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share HolmerTerraDos

HolmerTerraDos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,muzyka elektroniczna

Napisany 01 maj 2016 - 10:34

Zawodówka Rolnicza

Ja bym Ci polecił kierunek: Operator Obrabiarek Skrawających sam jestem w 2 klasie w wielozawodówce, praktyki mam prywatnie w firmie, w szkole tylko przedmioty ogólne, a na zawodowe jeżdżę na kursy miesięczne raz w roku przez 3 lata do ośrodka doszkalającego. Zawód bardzo dobrze płatny, jeżeli interesujesz się mechaniką, techniką, i obróbką metali, tylko musisz ogarnąć programowanie CNC. Sam nie posiadam gospodarstwa, ale cały czas pomagam wujowi w gospodarstwie i możliwe, że na mnie je zapisze, dlatego zamierzam zapisać się w tym roku na kwalifikacyjny kurs zawodowy R.3 Prowadzenie produkcji rolniczej, po którym mam papiery rolnicze.