BravoTV

Zawodówka Rolnicza

Polecane posty

BravoTV    2

jestem teraz w 3 gim i stoję przed trudnym wyborem co wybrac czy rolnika czy jakiś inny zawód lubię rolnictwo znam się na tym tylko ze posiadamy 5ha swojego 7ha dzierżaw i nie wiem czy się to bedzie opłacać technikum żadnego rolniczego w moich okolicach nie ma i nie wiem co robić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko iść do normalnego technikum napewno nie rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

jak masz pojecie o fizyce to idz w kierunku elektromrchanik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak135    1

albo budowlanka przy 12ha czy ile tam masz no nie ma szans na utrzymanie sb jeśli byś miał np produkcję zboża itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BravoTV    2

Czyli mówicie żeby zrobić jakiś zawód najlepiej a blacharz lakiernik co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko iść do normalnego technikum napewno nie rolniczego

 

tylko po technikum zostaje tylko papierek z średnim, praktyki żadnej. Moim zdaniem lepiej iść do zawodówki zdobyć konkretny fach, a później jeżeli są chęci i możliwości zawsze można uzupełnić o technikum i wyżej.

Sąsiad po tech. gastronomicznym za chiny nie może znaleźć pracy powód odmowy zawsze ten sam - brak praktycznego przygotowania, rówieśnicy po zawodówkach bezproblemowo znaleźli zatrudnienie.

 

Do autora tematu, zawodówka z praktyką w dobrym zakładzie, tylko nie zastanawiaj się następne kilka miesięcy bo zostaniesz na lodzie. Mam syna w twoim wieku tzn. 3 gimnazjum, praktyki miał zaklepane już w wrześniu, od listopada regularnie sobotami jeździ  na 4-5godzin do warsztatu w celu zapoznania się z podstawami przyszłego zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

za moich czasów, a chyba aż taki stary nie jestem, robiło sie technikum aby mieć średnie z zawodem... Po to chodziłem 2 lata dłużej niż te matołki z zawodówki, żeby dostać jakiś konkretny papier. Praktyki były i tu i tu, a czy ich zakres się różnił to nie wiem... Najwiekszym nieporozumieniem jest liceum.... po tej szkole jesteś nikim a założenie, że rodzice dają komuś na studia jest wręcz żenujące... chwila nieuwagi, wypadek i zapomnij o kasie na studia.... zresztą studia to taka śmieszna moda dzieki której mamy społeczeństwo, które nic nie potrafi. A widziałem tych fascynatów rolnictwa ze mną na roku, którzy krowy nie widzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak135    1

Masz rację jestem po szkole która wybrałem z dużym błędem a jeśli robił bym jeszcze raz szkole to konkretnie spawacz każdej kategorii to jest dobry fach !albo coś z budowlanka i techników wybrał bym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BravoTV    2

ale ja cały czas mówie że ze mam już zaklepanego blacharz lakiernik a technikum żadnego fajnego nie ma tylko jakieś geodezi organizacja reklamy same gówna
tylko sie boje czy nie lepiej iść do rolniczego tylko problem w tym ze mało ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak135    1

albo może tak idź rolnik studia i pracować w doractwie rolniczym albo sprzedawac nawozy czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił kierunek: Operator Obrabiarek Skrawających sam jestem w 2 klasie w wielozawodówce, praktyki mam prywatnie w firmie, w szkole tylko przedmioty ogólne, a na zawodowe jeżdżę na kursy miesięczne raz w roku przez 3 lata do ośrodka doszkalającego. Zawód bardzo dobrze płatny, jeżeli interesujesz się mechaniką, techniką, i obróbką metali, tylko musisz ogarnąć programowanie CNC. Sam nie posiadam gospodarstwa, ale cały czas pomagam wujowi w gospodarstwie i możliwe, że na mnie je zapisze, dlatego zamierzam zapisać się w tym roku na kwalifikacyjny kurs zawodowy R.3 Prowadzenie produkcji rolniczej, po którym mam papiery rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj