Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7245 dymi jak szalony

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 20 marzec 2008 - 21:04

Zetor 7245 dymi jak szalony Ale coś Ty się tak uparł tego rozrządu!! Nie rozumiem ludzi co jak coś nawali to od razu pół motora rozkopują!! Zamiast zacząć od rzeczy małych i najbardziej oczywistych i łatwych do sprawdzenia.
Jeszcze jedno pytanie pali gorzej niż palił czy tak samo odpala?
A na czym polegało Twoje sprawdzenie pompy wtryskowej? W pompie jest takie ustrojstwo co jest odpowiedzialne za dynamiczne przestawianie początku wtrysku oraz wydatek pompy (regulator) może w tym coś się schrzaniło ale to tylko i wyłącznie na stole probierczym sprawdzisz - chyba, że masz dostęp do drugiej pompy aby sprawdzić co będzie się działo z motorem na innej pompie - tak kiedyś wyczaiłem jak mi w c-360 pompa padła a właściwie regulator obrotów (czasami palił od strzału, a czasami można było kręcić i kręcić i nic ani hu, hu i też potrafił fachlować)
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7245 dymi jak szalony Dzisiaj, 09:57
  •  

#22 Share Grzecho7245

Grzecho7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 29 marzec 2008 - 14:29

Zetor 7245 dymi jak szalony Siemka ma nowy motyw do tego tematu wczoraj przywiezlismy z ojcem głowice po wymianie zaworow ktore przepuszczaly i szlifie poskladalismy wszycho odpalil ale zaczal walic dymem na jednej glowicy to wtedy wykrecilem wtryskiwacz i pompe i ojciec zawiozl do pompiarza hehehe ten wymienil koncówke ktora ze niby troche lała i ustawil zeniby pompe i costam mamrotal ze nie bardzo sie juz da ustawic i moze ta pompa pochodzi jeszcze z rok, dwa jak ojciec przywiuzl to poskladalem i troche mniej dymil na jednym oczywiscie patrzylem bez kolektora ale jak poskladalem to ten moj remoncik prawie nic nie dal no moze minimalnie aprpopo pompy to nie wie ktos ile moze kosztowac ?????????? bo mechanik za wymiane sekcji i takich tam zaspiewal 6 stowek i mam jeszcze jedno ale czy moga to byc pierscienie tlokowe bo ojciec juz troche te ciagniki robi i sie zastanawia pompa cze pierscionki bo rozrzad to nie bo moj pali od strzala i zapomnialem ostatno dopisac ze dym pokazuje sie nawet bez obciazenia czym wieksze obroty a i ma taki punkt gdzie prawie wcale nie dymi to jest gdzies tak 1000- 1200 obr. Co o tym sadzicie bo mi juz rence opadaja jak dzis go poskladalemi znow dymil to myslalem ze go pobije :angry: młotkiem hehehe

#23 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 29 marzec 2008 - 17:09

Zetor 7245 dymi jak szalony pompa muże być zrobina tylko u pompiarza a nie u maechnika!! Gdyz ten jej nie ma napewno na cyzm u stawić! To pbardzo precyzyjna robota. koszt około 900zł :) ale nie dawaj do byle kogo:/ wiesz co zmierz ty u mechanika kompresje mu:/ sprawdz kanały powietrzny i paliwowy czy dobrze ze zbiornika paliwo płynie czy sie sączy? sprawdz przedmuch w tym filtrze powietrza olejowym czy tam aby nie jest zakitwany. a zapłon sprawdzałeś kont zapłonu? To się sprawdza w okienku przy sprzegle mechanik będzie umiał:) pozdro

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2008 - 17:32

Zetor 7245 dymi jak szalony 900 zł za zrobienie pompy :) ? Za tyle to można wymienić w pompie wszystkie ruchome części, a remont ogranicza się najczęściej do wymiany sekcji tłoczących i uszczelniaczy. W c 360 taki remont to koszt ok 300 zł, wątpię, żeby części do Zetora były 3x droższe.

#25 Share Grzecho7245

Grzecho7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:12

Zetor 7245 dymi jak szalony Sorki ze nie dopisalem ale zapytowywuje sie ile kosztuje fabrycznie nowa pompa polska lub czeska a swoja ustawialem u pompiarza a nie u mechanika

#26 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 29 marzec 2008 - 21:44

Zetor 7245 dymi jak szalony ja robiłem generalny remont do mojego zetora tej pompy wszystko :/ nawet z regulatorem był padniety:/ Ale teraz ma inny dzwiek :) super się śmiga:D jak chce siedobrze zrobić to treba płacić:) jestem super zadowolony nowa pompa to koszt ok 1300zł chyba:/ 7211 a 7245 pewnie taka sama jest

#27 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 20:25

Zetor 7245 dymi jak szalony koszt pompy po regeneracji to 600 zł w grudniu 2007 roku i zetor jak nowy :P

#28 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:37

Zetor 7245 dymi jak szalony Grzecho7245 - a może po prostu zużyły Ci się pierścienie olejowe w Zetorze? Pozostałe pierścienie mogą być jeszcze ok, a olejaki mogły się zużyć.
No to się narobiło...

#29 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 21:05

Grzecho7245 - a może po prostu zużyły Ci się pierścienie olejowe w Zetorze? Pozostałe pierścienie mogą być jeszcze ok, a olejaki mogły się zużyć.

W pierwszym poście pisze - nie bierze ani grama oleju. Znaczy to, że olejowe są ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Grzecho7245

Grzecho7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 17:38

Zetor 7245 dymi jak szalony Najprawdopodobnie zrobie kapitalke pompy wtryskowej Apropo mial ktos moze taki przypadek ze z powodu zdezelowanej pompy ciagnik dymił chociaz z drugiej strony pierscienie tez moga byc zapieczone ale nie sadze bo jak rozbieralismy glowice to nalelismy z ojcem wd40 wkolo kazdego tloka ze jak by byly zapieczone to by puscily Co o tym myslicie bo wiosna przyszla trza na poe jechac a nie chce sasiadow pozarem straszyc :P B) :P B) :)

#31 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 18:08

W pierwszym poście pisze - nie bierze ani grama oleju. Znaczy to, że olejowe są ok.

Ale mniejsze zetory (do 5211-7745) mają taką wadę, że potrafią sobie produkować olej. Dzieje się to tak, że pompa wtryskowa jest smarowana z magistrali silnika (a nie jak w c-360 że ma swój olej) a zawsze jest tak, że troszkę sekcje przepuszczają więc olej napędowy przedostaje się do oleju silnikowego i wraca wraz z nim do silnika. Zauważyłem że jak takie zetory mało (lekko) pracują (i ON nie zdąży odparować), albo pompa wtryskowa mocno przepuszcza to oleju przybywa. Jeśli jest tak, że "produkcja" oleju równoważy jego zużycie to się wydaje, że wydaje się, że ciągnik nie bierze.
Jednakże według mnie jak by ciągnik brał olej to by dymił na niebiesko.
No to się narobiło...

#32 Share Grzecho7245

Grzecho7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:14

Zetor 7245 dymi jak szalony Moze i sie wczesniej pomylilem bo matrzac w jasne dymi tak na brazowo a patrzac gdy sie jedzie przy lesie kotłuje na niebiesko a i dzis zauwazylem ze z tej rurki z bloku po rozgrzaniu zaczol kapac olej mam nadzieje ze to nic groznego bo kiedys tez pokapywal ale nie tak jak dzis

#33 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:33

Zetor 7245 dymi jak szalony Z tym dymieniem na niebiesko to masz rację, szczególnie widoczne jest przy nienagrzanym silniku. Do właściciela zetora - trzeba było nafty wlać a nie g...WD. Sprawdzanie ciśnienia spręzania wiele nie da, bo olej uszczelnia. Proponuję eksperyment: spuść olej przy zdjętej misie i po wyjeciu wtryskiwaczy wlej po 100ml nafty nad tłok, głowa pod silnik i obserwacja szczelności tłok- tuleja. Jeśli stoją to nafta poleci na dół.

#34 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 22:16

Zetor 7245 dymi jak szalony u mnie też dymił z odmy kapał olej najpierw troche później mocniej na końcu po rozgrzaniu silnika lekki dymek tylko że oleju mi ubywało ale miałem tez taką sytuacje po kupnie zetora sprawdziłem olej był w normie po ok 3 miesiacach wymieniałem olej i z silnika spóściłem 19 litrów przyczyna lejace wtryski a do silnika tej wiosny robiłem remont i na jednym tłoku były zapieczone pierścionki a na dwóch pęknięte w zetorze jeśli silnik nie jest przytarty to wystarczy wymienić same pierścionki w 95% przypadków nie ma podbicia na tulejach

#35 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 14:25

Moze i sie wczesniej pomylilem bo matrzac w jasne dymi tak na brazowo a patrzac gdy sie jedzie przy lesie kotłuje na niebiesko a i dzis zauwazylem ze z tej rurki z bloku po rozgrzaniu zaczol kapac olej mam nadzieje ze to nic groznego bo kiedys tez pokapywal ale nie tak jak dzis

Na moje czucie, jak to wszystko opisujesz to dał bym pompie spokój (i rozrządowi), jak zetor ma 4 tys. mth, to nie ma cudów pierścienie możesz mieć zapieczone, albo pekniete, ew. zuzyte jak juz pisałem, do tego jak masz przedmuch z karteru to tym bardziej nie ma się co zastanawiać.
Jak chcesz przyoszczędzić to jak kolega wczesniej pisał wymień same pierścienie (tylko uważaj na luz na zamkach - tak żebyś miał lekką szczelinę na zamku przy włożonym pierścieniu w najmniej zuzytej części tulei) - max 200 zł.
A najprościej kup komplet tuleja+tłok+pieścionki (w gazetce grene chyba 180 zł (albo mniej) = 4x180=720 zł czyli tyle samo co pompa) i będziesz miał święty spokój, na wszelki wypadek zmień sobie jeszcze panewki i znów zrobisz 4 tys. lub więcej.
To co Ci powiedział ekspert od pomp, że do roku Ci padnie to raczej bujda na resorach, jeśli jeździłeś na czystym paliwie (chodzi mi o śmieci - nie musi to być koniecznie ON, ważne aby zawsze czyste) i pilnowałeś oleju to pompa wytrzyma Ci drugie tyle.

A to co piszesz o rozrządzie, przestawieniu się konta wtrysku, etc. to przy takim układzie napędu rozrządu to na 99,9% niemożliwe.

Powodzenia
No to się narobiło...

#36 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 26 listopad 2016 - 22:00

mam problem z zetorem 7245.kopci na biało przy rozruchu z 2 i 4 cylindra.ciśnienie na cylindrach po 25 na każdym,nowy wałek rozrządu z pom tyczyn,nowe popychacze,wtryski ok.ustawione na 170,pompa wtryskowa po remoncie(nowe sekcje,wałek,łożyska,pompka zasil.)rozrząd nowy,wałek napędzający pompę wtryskową nowy,pompa ustawiona na 19stopni,wtryski równo osadzone w głowicy(tzn.końcówki wystają 0,5cm).dodam że słabo reaguje na przestawianie pompy wtryskowej podczas pracy silnika.co może być przyczyną dymienia?

Edytowany przez rafalfalk1, 27 listopad 2016 - 10:00.

#37 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany Wczoraj, 20:40

Kolego ,napisz jak ustawiałeś kąt wtrysku . Powinno się ustawiać jak listwa pompy wtryskowej jest w połowie swego całkowitego skoku

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share ZaliXon

ZaliXon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów