Polecane posty

wojtek8244    7

Witam.

 

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.

Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.

Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Uważam, że kondycjonery warte są swojej ceny. Stosowałem tecnophyt 3 lata temu. Później przerzuciłem się na Improve ( podobne trochę mocniejsze). Faktycznie pokrycie liści dużo lepsze przy fungicydach. Glifosat 2,5 l + Improv ścierniska czy desykacje rzepaku i więcej nie trzeba do tego trochę szybciej niż z siarczanemi nie pieni się tak.

 

I na pewno nie ma tam nic z nawozu dolistnego

Edytowano przez Wojteslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Kondycjonery naprawdę działają. Ja od zawsze miałem problem z twardo wodą z wodociągów.  Już w czasie przygotowywania cieczy roboczej różne rzeczy się zdarzały. 

Osobiście stosuje ISOTAK PRO +. I jak by ręką odjął moje problemy.  A te 15 zł które muszę wydać zwraca mi się m.in już na starcie gdy zchodzę z dawki ś.o.r. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Przydały by się niezależne badania ,przydało by się przetestować jak na razie to wywierciłem studnie głębinową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Może jeszcze ktos ma jakieś spostrzeżenia? Ja próbuje w tym sezonie do fungicydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj