jaroWM

program 500+ dla rodzin rolników

Polecane posty

pawel885    2279

Ale czemu pracującego normalnego człowieka na każdym kroku państwo gnębi coraz to nowymi podatkami a leserom leci z nieba? Komuś trzeba zabrać żeby komuś dać, proste... Znam dziada z którego zrobił się pan, znam też pana z którego zrobił się dziad, więc darujcie sobie teksty o niesprawiedliwym życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

To zazdrościsz komuś takiego życia? Możesz żyć tak jak on skoro uważasz że to takie wygodne ja nie zazdroszczę tylko w Polsce napuszczają jednych na drugich budując na tym kapitał polityczny zobacz jaki socjal mają Niemcy czy taka Norwegia i nie są to biednee kraje ale jeden na drugiego nie naskakuje że żyje z jego podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

"Z socjalistami jest jeden problem , zawsze kończą im sie cudze pieniądze" M. Thatcher 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To zazdrościsz komuś takiego życia? Możesz żyć tak jak on skoro uważasz że to takie wygodne ja nie zazdroszczę tylko w Polsce napuszczają jednych na drugich budując na tym kapitał polityczny zobacz jaki socjal mają Niemcy czy taka Norwegia i nie są to biednee kraje ale jeden na drugiego nie naskakuje że żyje z jego podatków

 

Możesz  też tak żyć?  ty  się słyszysz? gdyby kazdy  tak żył, to kto by płacił podatki? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie zazdroszczę tylko dziwię się że państwo daje pieniądze leserom a przez wysokie podatki rujnuje normalne, pracujące rodziny. Niemcy dają socjal bo jest masa roboli z innych krajów za kilka euro, co niemiec nawet po to by się nie schylił. Obcokrajowcy przywieźli rodziny i się zaczęło, niemcy już nad tym nie panują ale byli zmuszeni - kariera, pieniądze, jedno dziecko albo i wcale, szybko społeczeństwo się zestarzało i okazało się że nie ma komu pracować, szczególnie fizycznie. A przybysze robili za grosze plus trochę na ich rodziny i każdy był zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Panowie tu jest rozporządzenie do ustawy 500+ https://n-5-7.dcs.redcdn.pl/dcs/o2/tvn/web-content/m/p121/f/9597353e41e6957b5e7aa79214fcb256/0fdced9f-c817-4a3d-8231-ff78e6f900ad.pdf

 

Pytanie do was jest takie z jednego ha. przeliczeniowego jest ok 2500 zł. , dodatkowe dochody to np. zasiłek rodziny , zwolnienie chorobowe rodzica  itd. ,a co obniża ten dochód ?- składka na krus ? a może coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nic nie obniża jak i nie podwyższa tyle jest z ha i kropka jedynie przychody opodatkowane np z wynajmu  mieszkania i pracy oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Nic nie obniża, a zasiłek nie wlicza się do dochodu. Ewentualnie zbycie części hektarów  :P .

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Przeczytajcie załącznik nr.2  strona 14  z tego linku co zamieściłem wyżej - moim zdaniem jest napisane wyraźnie że zasiłek chorobowy jest dodatkowym dochodem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang1000    1

Witam,

przy 1 dziecku dochod wyliczany będzie tak jak przy zasiłku rodzinnym?? 

dochód gospodarza = wyliczany z ha przeliczeniowych i kropka? czy do dochodu będą wliczać np. sprzedaż zwierząt, warzyw, zboża itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tego  typu sprzedaż na  pewno  nie , ale np  zwolnienia  płatne , zasiłki  , stypendia , prawdopodobnie  tak 

Pójdziesz  składać  wniosek , to  sie dowiesz dokładnie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

ja to tak myślę że się trzeba dobrze nad wszystkim pozastanawiać - a co jak dam w dzierżawę bratu i tylko zostawie sobie z hektar żeby KRUS płacić? Dajmy na to że w umowie będzie że wydzierżawiam mu to tylko za opłacanie podatków. Myślicie że to przejdzie? Bo z firmy to wiadomo że się robi żeby z krus na zus nie wskoczyć a żona pracuje i wystawia faktury więc każdy wie jakie są dochody. 

 

Nie głosowałem na PiS i jestem przeciwnikiem takiegodziałania ale dla 6 tyś rocznie opłaca się troszkę wysilić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Pewnie że tak ale dopłaty też brat dostanie


"Z socjalistami jest jeden problem , zawsze kończą im sie cudze pieniądze" M. Thatcher 

 

A z kapitalistami jest tak że nigdy im się niekończą cudze bo zawsze mają tyle aby dostosować prawo w ten sposób by zawsze je mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

To dobrze że ktoś wogóle ma pieniadze  bo w socjalizmie najczęściej koniec jest taki ze nikt nie ma a wszyscy zadłużeni. Socjalizm zbankrutował nie raz , kapitalizm nigdy. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Trudno o lepszy przykład


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To w Grecji był socjalizm?

Jak bys niewiedział io od 1945 dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

http://www.agrofoto.pl/finanse/500-plus-dla-rolnika-pozniej,62911.html

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ty chyba masz problem - popatrz na swoje ostatnie posty.

 

ja i tak nie łapię się na pierwsze dziecko, bo mam jeszcze inne źródła dochodu poza rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

ty chyba masz problem - popatrz na swoje ostatnie posty.

 

ja i tak nie łapię się na pierwsze dziecko, bo mam jeszcze inne źródła dochodu poza rolnictwem.

 

No to zrezygnuj z pracy jak Ci się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj