Skocz do zawartości

Zdjęcie

program 500+ dla rodzin rolników

210 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 luty 2016 - 18:24

Moim zdaniem te 500 zl to niezbyt trafiony pomysl. Mam 2 dzieci i z doswiadczenia wiem ze lepiej byloby "obnizyc koszty" posiadania dzieci tzn obnizyc VAT na ubranka jedzenie i wyprawke. Wprowadzic wkoncu takie same podreczniki moze nie w calej Polsce a w danej szkole zeby rodzice nie musieli kupowac co roku nowych zestawow. Ja uczylem sie z podrecznikow, ktore byly starsze odemnie. Tansze bilety miesieczne i leki. Szkoda tylko tych co maja 1 dziecko dla mnie da oni poprostu oszukani.Watpie zeby yen program sprawil iz wiecej mlodych zdecyduje sie na dziecko. Najwiecej skorzstaja Ci co sie lenia i co miesiac chodza po zasilek. Jezeli ktos ma juz pare pociech i prace to jakos sobie poradzi. A jak jest mlode malzenstwo z kredytem to duzo czasu minie nim sie zdecyduja na potomka i to wlasnie te mlode malzenstwa powinno sie wspomagac aby zdecydowaly sie na dzieci. Kiedys w rodzinach bylo po 4-5 dzieci a teraz...Ludzie boja sie tego ze nie dadza rady utrzymac dzieci

Z prawie całym postem się zgadzam poza ostatnim zdaniem.

Może w części przypadków tak jest gdyż dziś utrzymanie dziecka to nie tylko ubranie (powinno być markowe) i jedzenie ale multum dodatkowych zajęć jak i gadżetów (czy każdy z nas miał tyle zabawek co dziś mają nasze dzieci, odpowiem za siebie że nie miałem tyle zabawek), czy ktoś z nas chodził/był wożony na zajęcia dodatkowe dziś niejedno dziecko nie spotyka się z rówieśnikami bo z jednych zajęć na drugie.

Jest też taka część społeczeństwa których dzieci ograniczają nie dają komfortu swobody, bo dziecku trzeba poświęcić czas na wychowanie a kolejne dziecko to kolejne ograniczenia.

Każdy twierdzi że jest źle (dobrze nie jest) ale skąd biorą się ludzie w markowych sklepach z pełnymi torbami oraz dobrymi samochodami, chrzciny, komunie imieniny , urodziny itp w lokalach, kiedyś nie było mody jak coś było dobre to się w tym chodziło dziś już coś może być dobre ale jest nie modne i dziecko nie chce tego założyć właśnie takie rzeczy jak moda/nowe zwyczaje też nam rodzicom drenują portfel i tym sposobem staje się ciężej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
program 500+ dla rodzin rolników Dzisiaj, 10:21
  •  

#122 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 13 luty 2016 - 18:27

Jak to skąd? Zastaw się a nie daj się.

#123 Share AgnieszkaBrzozowska

AgnieszkaBrzozowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 luty 2016 - 20:35

To jak wytłumaczysz mi to, że mógł mi dać minimalną krajową a jednak płaci mi 1800? Znaczy płaci 3000 a mi zostaje 1800.

Bo za minimalną to byś tyłka z domu nie ruszył, a wie że z 1800 zł się będziesz mocno cieszył i go chwalił, że on dobry pracodawca :-D 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 luty 2016 - 23:42

Ale Ty ograniczony jesteś ,a ten co nie pracuje to podatków nie płaci?Może żywności nie kupuje leków itp z tego właśnie płacone są podatki jakbyś nie wiedział myślenie nie boli

A jeszcze jak już tej patologi się uczepiłeś to oni płacą najwyższe podatki bo alkohol i papierosy to podatek stanowi bodajże 80% ceny ;)

Niech będzie że patologia wydaje 1000 Pln miesięcznie. Połowe przepija czyli dostarcza do budzetu 400 Pln skoro jest tam 80 % podatków. Resztę czyli 500 Pln wydaje ze stawka 23% czyli odprowadza ok 95 Pln podatku. W sumie zasila budzet kwota prawie 500 Pln. Jeśli ma 2 dzieci dostanie 1000 Pln czyli 500 PLn uczciwie pracujacy muszą dołożyć. Dlaczego wytłumacz mi prosżę bo jestem ograniczony?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#125 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 luty 2016 - 05:08

program 500+ dla rodzin rolników O i najważniejsze żeby żadnej złotówki nie zgermanizować. Z kraju przyszła i w kraju zostanie i każdy zadowolony i strat nie ma. Ja tam wolę by moje podatki przepili polską wódką niż kupili dżondyra z germańskiej fabryki. Ja z programu 500+ żadnej nie wyprowadzę poza granice.

#126 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 luty 2016 - 07:40

hehe , dobry jesteś , szczególnie z tym germańskim dżondyrem ;)  - to najlepiej za te 500 kupić polskiego owsa dla swojego polskiego konia. 

#127 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 14 luty 2016 - 08:32

Niech będzie że patologia wydaje 1000 Pln miesięcznie. Połowe przepija czyli dostarcza do budzetu 400 Pln skoro jest tam 80 % podatków. Resztę czyli 500 Pln wydaje ze stawka 23% czyli odprowadza ok 95 Pln podatku. W sumie zasila budzet kwota prawie 500 Pln. Jeśli ma 2 dzieci dostanie 1000 Pln czyli 500 PLn uczciwie pracujacy muszą dołożyć. Dlaczego wytłumacz mi prosżę bo jestem ograniczony?

A dlaczego rolnik który kupuje ciągnik za 200 tysięcy bez dotacji musi dołożyć 50 tyś dla tego co kupił z dotacją przez to że kasy nie starczyło dla wszystkich uważasz że to jest uczciwe?

A w czym te dzieci z patologicznej Twoim zdaniem rodziny zawiniły że ich rodzice tacy są ? To wina państwa bo nie stworzyło warunków do godnego życia są  często bezsilni w walce z systemem

Ciekawie ludzi oceniasz że jak nie mają pracy to są nieuczciwi a kto pracuje to już uczciwie ;)

Edytowany przez staszek131415, 14 luty 2016 - 10:23.

#128 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 luty 2016 - 08:37

program 500+ dla rodzin rolników Ja tam na system nie narzekam. Dopłaty do ziemi, dopłaty do paliwa, zasiłek rodzinny, dopłata do książek, dopłata do obiadów w szkole, stypendium i jeszcze teraz 500+. Raj na ziemi, nie trzeba się martwić czy za miesiąc będzie co jeść bo będzie. I jak tu wspierać germańskie po prostu grzech.

#129 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 14 luty 2016 - 09:08

O i najważniejsze żeby żadnej złotówki nie zgermanizować. Z kraju przyszła i w kraju zostanie i każdy zadowolony i strat nie ma. Ja tam wolę by moje podatki przepili polską wódką niż kupili dżondyra z germańskiej fabryki. Ja z programu 500+ żadnej nie wyprowadzę poza granice.

Wyprowadzisz, wyprowadzisz tylko o tym nie wiesz, nie wszystko co ma zagraniczną nazwę jest zagraniczne i nie wszystko co ma polską jest polskie.... Nie wiem czy kupisz dziecku polski długopis do szkoły czy młodszemu polskie pieluchy... Jest sporo polskich marek ale w 80% zajmują się importem, co najwyżej składają w kraju 

#130 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 14 luty 2016 - 09:32

A dlaczego rolnik który kupuje ciągnik za 200 tysięcy bez dotacji musi dołożyć 50 tyś dla tego co kupił z dotacją przez to że kasy nie starczyło dla wszystkich uważasz że to jest uczciwe?

A w czym te dzieci z patologicznej Twoim zdaniem rodziny zawiniły że ich rodzice tacy są ? To wina państwa bo nie stworzyło warunków do godnego życia są  często bezsilni w walce z systemem

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie. Prosta zasada: padło proste pytanie, odpowiadasz równie prosto. Pytanie potem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 14 luty 2016 - 09:48

Nie prawda dochód dzieli się na wszystkich członków rodziny nawet na dorosłe o ile się uczą do 24 lat bodajże

Przy ustalaniu zasiłku rodzinnego tak ale już w rodzina 500+ nie, dziecko powyżej 18 roku zycia nie istnieje,po prostu go nie ma

Edytowany przez slonju77, 14 luty 2016 - 09:48.

#132 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:09

Ok podaj żródło tych informacji

#133 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:17

Przy ustalaniu zasiłku rodzinnego tak ale już w rodzina 500+ nie, dziecko powyżej 18 roku zycia nie istnieje,po prostu go nie ma

I  tu się  mylisz  -do dochodu  liczeni są   wszyscy członkowie  rodziny  do 25  roku życia-,  

#134 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 14 luty 2016 - 10:27

O i najważniejsze żeby żadnej złotówki nie zgermanizować. Z kraju przyszła i w kraju zostanie i każdy zadowolony i strat nie ma. Ja tam wolę by moje podatki przepili polską wódką niż kupili dżondyra z germańskiej fabryki. Ja z programu 500+ żadnej nie wyprowadzę poza granice.

To podaj jakie są te polskie wódki? Mały test bez zaglądania do google - które z tych marek wódki są polskie? Bols, Żytnia, Żołądkowa gorzka, Absolwent , Smirnoff, Żubrówka, Chopin, Wyborowa? Sprawdź się i podaj bez sprawdzania które twoim zdaniem mają obecnie polskiego właściciela

#135 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:33

Według dzisiejszych zachowań rynku Polska wódka to każda zagraniczna z naklejką "WESELNA"  :D zapakowano w Polsce i wystarczy

#136 Share Zetor10

Zetor10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:49

To jak to będzie jeżeli jedno z dzieci jest pełnoletnie to na drugie nie będzie 500 ?

#137 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:52

Jeśli dochód na osobę nie przekracza 800 zł to będzie ;)

#138 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:54

Tyle  się  mówi w  tym programie 500+  że  kasa  pójdzie  na patologię ,  tylko  co  to jest ta patologia jak  np.  lekarz czy adwokat ma 1 dziecko który  pije jest ok.  ale gdy rodzina robotnicza lub chłopska ma 5 dzieci  to już  patologia ! ? chociaż  nie nadużywa alkoholu....   I  powiedzcie  co wyrośnie  z  tych   jedynaków  chowanych  bezstresowo wokół których  kręci się  cały świat,    a  co  z  dzieci  z rodzin wielodzietnych.

#139 Share Zetor10

Zetor10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:57

Beata mnie oszukała bo w kampanii nic nie wspomniała o takich kryteriach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:00

Bierz się za robotę to jeszcze do końca roku możesz się załapać + Kosiniakowe B)