Skocz do zawartości

Zdjęcie

program 500+ dla rodzin rolników

210 odpowiedzi na ten temat

#61 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:20

Żeby skończyć dobre studia łeb wystarczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
program 500+ dla rodzin rolników Dzisiaj, 09:48
  •  

#62 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:24

Nie przesadzaj. Po dobrych studiach i znajdujących pracę praktycznie od razu jest co najmniej 30-40%. Ja w swojej rodzinie mam dokładnie 5 osób które w ostatnichlatach kończyły uczelnie techniczne i każde z nich pracowało już w trakcie studiów w zawodzie i za dobre pieniądze. W tej chwili niektórzy z nich kilka lat po studiach zarabiają 4 cyfrowe sumy miesięcznie i u 2 z nich pierwszą cyfrą nie jest 1. A więc można.

Świat idzie w tym kierunku że tylko dob edukacja i konkretny fach w ręku będą gwarantować dobre zarobki i spokojne patrzenie w przyszłość.

Coraz więcej prostych prac jest albo bardzo słabo wynagradzanych albo pracę wykonują maszyny , rolnictwo też zmienia się w szybkim tempie. Kilkadziesiąt lat temu mój dziadek obrabiał 5 ha i miał masę pracy , kilkanaście lat temu mój tata obrabiał 20 ha i pracował ale w gospodarzeniu pomagał mu dzidek. W tej chwili ja gospodarzę na blisko 60 ha (czasami tata pojeździ przy jakiejś robocie ciągnikiem) , prowadzę firmę i mam jeszcze dużo wolnego czasu.

Dbać o dzieci to teraz znaczy - dbać o ich wykształcenie.

#63 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:29

nie przesadzam     inzynier mechatronik  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rusza Rodzina 500 plus! zobacz »

•  

#64 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 luty 2016 - 20:32

Masz rację po dobrych studiach ale ilu jest tych studentów 5 % a reszta i tak nie ma pracy

Jakbyś już tą drugą klasę skończył i przeczytał uważnie mój post to Twoje gdybanie było by zbędne

przyganiał kocioł garnkowi  :D czytać  wywody  kogoś , kto  w  poście  typu   zanim  zaczniemy  robić  dzieci -zastanówmy sie czy  jesteśmy w  stanie  je  utrzymać ,   widzi  cos  o  alimentach  dla mężczyzn,  za  jakąś  robotę?  

to  się  mija  z  celem , szukanie sensu w  takich  wypowiedziach  też .

Socjal nie  wystarczy  rząd  się  zmieni to  i te  500 zł  pójdzie  w zapomnienie , a rozwój  gospodarczy tworzenie  warunków do  podniesienia  stopy życiowej  będzie procentować . 

Nakładanie  nowych  podatków  i tworzenie  miejsc pracy   w  administracji  temu nie  służy 

Według profilu  masz  18 lat.. że  zacytuje klasyka  

Co  ty  wiesz ... o ŻYCIU 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#65 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:50

Jakoś przez ostatnie lata rząd nie stworzył tych warunków przedsiębiorcy rozwijali swoje firmy tłumacząc się kryzysem obcinali pensje jednocześnie rozbudowywali swoje biznesy więc tak to nie działa

#66 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:03

Tyle że 500 zł na dziecko nic nie zmieni w temacie rozwoju przedsiębiorczości. A wręcz pójdzie w drugą stronę bo nauczy ludzi lenistwa. Jestem zdania że pomoc powinna być udzielona inaczej i dla wszystkich - darmowe podręczniki,przedszkola, obiady w szkole , darmowa opieka dentystyczna.

I gdyby te działania zostały wprowadzone to jednocześnie powstałoby wiele miejsc pracy , rolnik miałby gdzie sprzedać część swoich produktów , itp,itd. A dając 500 - część przepuści na rzeczy nie związane z dziećmi , część wyda faktycznie na dzieci od razu , część odłoży te pieniądze na studia itp. Czyli tak licząc po łebkach co najmniej połowa zostanie albo zmarnowana albo nie wróci na "rynek". No ale ważne że 7000 urzędniczych darmozjadów dostanie pracę i będzie opłacane za nic nierobienie - oni będą coś tam robić przekładając papierki ale ta robota nie wnosi nic do społeczeństwa. 

#67 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:09

No ale każda pomoc może wywoływać patologię czy PROW czy ine dopłaty tam też jest dużo nadużyć i tym co skorzystali to 500+ najbardziej przeszkadza

#68 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:12

Panowie, nie dyskutujmy ze Staszkiem, bo on mówi że my nie umiemy pisać ani czytać ze zrozumieniem. ;)

Proponuje moderatorowi zamknięcie tematu, bo taka dyskusja zakrawa na coś gorszego niż to co mamy w sejmie. :)

P.S. Staszku mam skończone studia i to na więcej niż jednym kierunku,więc nie oceniaj innych nic o nich nie wiedząc. ;)  

#69 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:15

Aż tak zabolało ? ;)

#70 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:17

No ale każda pomoc może wywoływać patologię czy PROW czy ine dopłaty tam też jest dużo nadużyć i tym co skorzystali to 500+ najbardziej przeszkadza

A nie wolałbyś żeby twoje dzieci miały za darmo to wszystko o czym pisałem a ty miałbyś gdzie sprzedaćmarchewkę/pietruszkę/ziemniaki a twoja żona miałaby szansę na pracę jeżeli nie pracuje?

Bo ktoś musiałby ugotować/wydać obiady , ktoś musiałby być dentystą/pomocą dentystyczną a jeszcze ktoś inny uprawiałby "marchewkę" i dał ludziom przy tym pracę.

I wszystkie dzieci miałyby z tego korzyść bez obawy że rodzice "przepiją" te 500 zł.

Czy to o czym napisałem nie jest lepszym rozwiązaniem niż czekanie na jałmużnę?

No ale do tego to trzeba jeszcze chcieć pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:31

Za godne pieniądze powinieneś dodać taka pomoc o której piszesz właśnie wywołuje patologie pisałem już kiedyś program owoce w szkole gdzie kilka umytych rzotkiewek kosztuje tyle co skrzynka jabłek  kartonik mleka 200 ml tyle co rolnik dostaje za dwa to jest właśnie patologia rolnik sprzedaje tucznika za 4 zł a matka daje dziecku chleb z mielonką gdzie mięsa jest w kg za 40 groszy jak dostanie kasę do ręki to zadecyduje sama na co chce te pieniądze przeznaczyć

http://www.fresh-mar..._w_szkole,p1609

#72 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:40

Jeżeli darmowy dentysta , darmowe obiady i podreczniki według ciebie to większa patologia niż rodzice przpijający tą zapomogę to widzę że dalsza dyskusja z toba nie ma najmniejszego sensu.

Niestety tacy ludzie też mają dzieci i wychowują je na takich malokontentów jakimi są.

#73 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:41

Nie zabolało Staszku ale zdumiało, straszny z ciebie malkontent. Czy jest coś do czego masz radośniejsze podejście i nie szukasz w tym 

tylko złego? Pomijam piwo w ciepły letni dzień,bo to chyba lubią wszyscy na tym forum. :D  :D

Ja nie kocham ani lubię żadnej partii, liczy się to co ktoś robi i efekty ale te długofalowe, bo tylko taka ocena jest sprawiedliwa i pokazuje ogół

korzyści i strat. 

#74 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:46

Mamy już darmową służbę zdrowia ,obiady jak chodziłem do szkoły to na 30 uczniów dwoje płaciło B) więc daruj sobie te uwagi nikt lepiej jak rodzic nie wyda tych pieniędzy nic w życiu nie jest za darmo pewien rolnik za pracę przy ziemniakach chciał płacić tymi ziemniakami a ta osoba spytała czy jak będzie miał jechać jej z dzieckiem do lekarza to może mu dać za to obierki :P

#75 Share Karol28OZE

Karol28OZE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:odnawialne źródła energii (głównie w rolnictwie)

Napisany 12 luty 2016 - 22:10

...

Ja nie kocham ani lubię żadnej partii, liczy się to co ktoś robi i efekty ale te długofalowe, bo tylko taka ocena jest sprawiedliwa i pokazuje ogół

korzyści i strat. 

Dobrze powiedziane, liczy się to co ktoś robi i jakie to przynosi efekty, nie ma znaczenia z jakiej jest partii

#76 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 luty 2016 - 22:16

Mamy już darmową służbę zdrowia ,obiady jak chodziłem do szkoły to na 30 uczniów dwoje płaciło B) więc daruj sobie te uwagi nikt lepiej jak rodzic nie wyda tych pieniędzy nic w życiu nie jest za darmo pewien rolnik za pracę przy ziemniakach chciał płacić tymi ziemniakami a ta osoba spytała czy jak będzie miał jechać jej z dzieckiem do lekarza to może mu dać za to obierki :P

Masz 18 lat a na takiego pasożyta cię rodzice wychowali - szkoda.

Dalsza dyskusja z gimbazą zbędna.

#77 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 luty 2016 - 22:31

W dyskusjach na takie tematy jak ten to na dobrą sprawę powinni brać udział tylko ci,którzy sami są obecnie rodzicami, wiedzą jak to jest i

ta sprawa ich bezpośrednio dotyczy a nie młodociani czy starzy kawalerowie.

Bo to trochę tak jakby poganiacz bydła z Etiopii prawił morały na temat uprawy tulipanów Holendrowi, a nie widział tulipana na oczy. B)

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem. ^^

#78 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 12 luty 2016 - 23:18

Tyle że 500 zł na dziecko nic nie zmieni w temacie rozwoju przedsiębiorczości. A wręcz pójdzie w drugą stronę bo nauczy ludzi lenistwa. Jestem zdania że pomoc powinna być udzielona inaczej i dla wszystkich - darmowe podręczniki,przedszkola, obiady w szkole , darmowa opieka dentystyczna.

Z tego co dziś słuchałem w radiu to przedsiębiorcy liczą że się zmieni bo ludzie będą więcej kupować (aby nie alkoholu i innych tego typu używek), uważacie że ubrania, książki, przybory szkolne itp nie zdrożeją  ?

Ja w całym zamieszaniu 500+ obawiam się jednego że mimo że dostaniemy te pieniądze to ich mieć nie będziemy bo to co dla dzieci i nie tylko zdrożeje, a przedsiębiorcy się na tym wzbogacą bo marże jak i obroty wzrosną.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#79 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 luty 2016 - 01:40

Oczywiscie że zdrożeje. Dopuszczenie pieniędzy do systemu zawsze powoduje wzrost cen. Paradoksalnie z naszych podatków a właściwie za pożyczone pieniadze powstanie socjal który przejjemy kupujac masę zagranicznych produktów w zagranicznych sieciach handlowych. Zaporzyczymy się  po to by w wiekszości napędzać obce gospodarki nie wspominajac o demoralizacji dzieciaków. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tola27

tola27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 luty 2016 - 06:27

program 500+ dla rodzin rolników Wczoraj był wywiad z Marcinkiewiczem nie wiem czy go oglądaliście powiedział że to są pieniądze na kredyt.I ma rację bo dzisiaj dostaną a jak dorosną to będą musieli zapie*ać żeby je oddać.Pewnie super że coś dadzą im masz więcej tym więcej wydajesz a ubrać 3 to już wyzwanie szczególnie jak przychodzi wrzesień.Co do pijących rodziców to taka rodzina ma tych pieniędzy do ręki nie dostawać.Jak mają kuratora albo opiekę na karku,mają mieć na jedzenie,ubranie albo na co innego tylko nie na przelew.