Skocz do zawartości

Zdjęcie

program 500+ dla rodzin rolników

210 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 12 luty 2016 - 12:15

Zabolało? Jak ma być dobrze jak każdy tylko bierze a nic nie daje... Idziesz do urzędu coś załatwić a tu masa bezrobotnych krzykaczy zbulwersowanych że zasiłek taki mały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
program 500+ dla rodzin rolników Dzisiaj, 09:36
  •  

#42 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 12:59

Jak nic nie daje mało ludzi w sklepach pełne kosze każdy pcha więc podatki są odprowadzane no chyba że emigrują za granicę

#43 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 luty 2016 - 13:29

Pienicie się bez potrzeby jak wściekłe psy, a sytuacja u każdego w okolicy może być inna, inni ludzie i problemy. 

Przypadki szczególne tak samo. Jak to jest że Polaków wszystko dzieli a mało co łączy ( a w tym widze siłę niejednego narodu).

tyle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:18

To nie o to chodzi, na wszystko brakuje pieniędzy, czemu emeryt musi wybierać pod koniec miesiąca czy kupić leki czy chleb a obok patologiczna matka co nazbierała sobie 5 dzieci dostaje nie małe pieniądze za nic? Komuna przyzwyczaiła ludzi do sztucznego dobrobytu i tego prędko już nie zmienisz, tak jak pgr-y upadły po zaprzestaniu ich dotowania tak i te rodziny umarły by z głodu po odcięciu pomocy socjalnej. Ale do czego to prowadzi? Ta 5 dzieci będzie miała też piątkę dzieci bo zobaczą że to sposób na życie, nie będą brudzić rąk pracą bo za najniższą krajową poziom życia będzie taki sam jak nie niższy, trzeba się ubrać do pracy, kupić bilet/zatankować auto, kupić jedzenie, węgiel a tak to mają to za free

#45 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:40

program 500+ dla rodzin rolników Panowie dlatego te kryteria dochodowe oraz płacenie od drugiego dziecka bo w tym programie chodzi o to żeby zamożny nie dostał 500 zł na jedno jedyne dziecko ale ten program ma zachęcić ludzi by chcieli mieć więcej dzieci niż jedno lub 2 bo jest niż demograficzny. Program ma zachęcać do dzietnosci a nie sprawiedliwie dzielić pieniądze. Ot co.

#46 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:58

To nie o to chodzi, na wszystko brakuje pieniędzy, czemu emeryt musi wybierać pod koniec miesiąca czy kupić leki czy chleb a obok patologiczna matka co nazbierała sobie 5 dzieci dostaje nie małe pieniądze za nic? Komuna przyzwyczaiła ludzi do sztucznego dobrobytu i tego prędko już nie zmienisz, tak jak pgr-y upadły po zaprzestaniu ich dotowania tak i te rodziny umarły by z głodu po odcięciu pomocy socjalnej. Ale do czego to prowadzi? Ta 5 dzieci będzie miała też piątkę dzieci bo zobaczą że to sposób na życie, nie będą brudzić rąk pracą bo za najniższą krajową poziom życia będzie taki sam jak nie niższy, trzeba się ubrać do pracy, kupić bilet/zatankować auto, kupić jedzenie, węgiel a tak to mają to za free

A co te dzieci zawiniły? Emeryt całe życie pracował mógł sobie odłożyć na stare lata ,a dziecko ma PO śmietnikach jedzenia i ubrań szukać? Jak ktoś z piątką dzieci to dla Ciebie patologia to wspólczuję

Weż wychowaj 5 dzieci za 2500 to Ci się oczy otworzą , jeszcze pewnie napiszesz że 0,5 codziennie wypije i paczkę fajek

#47 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 luty 2016 - 15:08

program 500+ dla rodzin rolników A wiecie czy las tez bedzie brany pod uwage przy wyliczaniu dochodu ?

#48 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 luty 2016 - 15:12

jak emeryt całe życie pracował na roli, to mógł odłożyć wielkie G. Babcia żony ma najniższą emeryturę rolniczą i gdyby nie mieszkała z córką (żony ciocia), to cienko pierdziałaby...

spokojni tylko emeryci mundurowi.

#49 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 12 luty 2016 - 15:22

Staszek znam dobrze 2 takie rodziny. To są dobrzy, uczciwi ludzie tyle że nie zaradni życiowo. Historia się powtarza, większość wielodzietnych rodzin kontynuuje tradycję wielodzietności i jak klepali biedę tak będą to robić dalej, dziecko niczemu nie jest winne ale chyba widziało co się działo w domu, że na wszystko brakowało, i zakładając własną rodzinę powinno mieć to na uwadze... Wiedząc że nikt nie zapewni finansowego startu biorą się za rodzenie dzieci...Zamiast brać się za robotę to kupują nowe telewizory i siedzą przed nimi popalalając fajki a dzieci chodzą obdarte zazdroszcząc wszystkiego rówieśnikom.

#50 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 luty 2016 - 15:59

A co te dzieci zawiniły? Emeryt całe życie pracował mógł sobie odłożyć na stare lata ,a dziecko ma PO śmietnikach jedzenia i ubrań szukać? Jak ktoś z piątką dzieci to dla Ciebie patologia to wspólczuję

Weż wychowaj 5 dzieci za 2500 to Ci się oczy otworzą , jeszcze pewnie napiszesz że 0,5 codziennie wypije i paczkę fajek

Kolego  tylko że  dzieci  powinno sie  robić  z głową  , a nie  tylko z  gołą  d*pą . :P

Człowiek jest istota myslącą  podobno  i powinien się  zastanowic  czy  zdoła  utrzymac  np  5  dzieci , zanim  sie  zdecyduje  na prokreację 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:10

dokładnie, mamy z żoną 2 dzieci, ona pracuje, ja mam trochę ziemi po rodzicach i jak mogę to łapię fuchy ale żadne z nas nie pracuje za kwoty

choćby zbliżone do średniej krajowej. Dla niektórych co więcej plotkują niż paprają sobie ręce robotą to pewnie uchodzę za krezusa, bo mam odnowiony

dom, trochę sprzętu, utwardzony częściowo plac tylko to nie znaczy że stać mnie wszystko i wydanie kilku tys. to żaden problem.

I nie raz się zastanawiam czy jak dzieci pójdą na studia to na wszystko starczy, na wczasach choćby tygodniowych jeszcze nigdy razem nie 

byliśmy bo wszystko co uciułam ładuje w dom(też spadkowy) czy inne rzeczy. W każdej chwili możemy mieć kolejną pociechę bo na szczęście

nie jest to problem tylko co potem. A jak bym dostał 1000zł na 2 i 3 dziecko co miesiąc to byłby naprawdę konkretny argument(np. odkładam na przyszłość). 

Może niejedna młoda rodzina widzi w tym jakąś szanse.

#52 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:27

Kolego  tylko że  dzieci  powinno sie  robić  z głową  , a nie  tylko z  gołą  d*pą . :P

Człowiek jest istota myslącą  podobno  i powinien się  zastanowic  czy  zdoła  utrzymac  np  5  dzieci , zanim  sie  zdecyduje  na prokreację 

A to ciekawych rzeczy się tu dowiaduję że dzieci się robi ;)  hm to idąc Twoim tokiem myślenia kobieta nie powinna chcieć od mężczyzny alimentów tylko na odwrót bo za robotę to się płaci :P widzisz to n ie do końca tak bo jeśli ktoś ma dużo kasy to powinien mieć dużo dzieci a jednak Ci mają jedno lub dwoje więc trzeba wspierać Tych którzy chcą mieć czy mają więcej bo po to wsparcie istnieje B)

dokładnie, mamy z żoną 2 dzieci, ona pracuje, ja mam trochę ziemi po rodzicach i jak mogę to łapię fuchy ale żadne z nas nie pracuje za kwoty

choćby zbliżone do średniej krajowej. Dla niektórych co więcej plotkują niż paprają sobie ręce robotą to pewnie uchodzę za krezusa, bo mam odnowiony

dom, trochę sprzętu, utwardzony częściowo plac tylko to nie znaczy że stać mnie wszystko i wydanie kilku tys. to żaden problem.

I nie raz się zastanawiam czy jak dzieci pójdą na studia to na wszystko starczy, na wczasach choćby tygodniowych jeszcze nigdy razem nie 

byliśmy bo wszystko co uciułam ładuje w dom(też spadkowy) czy inne rzeczy. W każdej chwili możemy mieć kolejną pociechę bo na szczęście

nie jest to problem tylko co potem. A jak bym dostał 1000zł na 2 i 3 dziecko co miesiąc to byłby naprawdę konkretny argument(np. odkładam na przyszłość). 

Może niejedna młoda rodzina widzi w tym jakąś szanse.

A dlaczego niby mają iść na studia? Bo Ty nie poszedłeś?Brakuje fachowców niekoniecznie po studiach i często zarabiają oni więcej niż niejeden po studiach

#53 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:27

Jak nic nie daje mało ludzi w sklepach pełne kosze każdy pcha więc podatki są odprowadzane no chyba że emigrują za granicę

tak idą za granicę bo kupujesz w zagranicznych sklepach

#54 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:59

Jak każdy nie chodzi o to gdzie kto kupuje bo tam również pracują Polacy tylko o podatki przez nie odprowadzane PiS wprowadził ten podatek aby wyrównać szanse naszego handlu

#55 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 12 luty 2016 - 18:07

program 500+ dla rodzin rolników a czy panowie i panie wiedzą ile nas będzie kosztował ten program podobno na to ma iść 50 mil zl rocznie do obsługi tego socjalu ma być zatrudnienie 7000 urzędników policzyć nie problem 3000 * 7000*12 i ciekawe gdzie pójdzie kasa ??

#56 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 luty 2016 - 18:50

A dlaczego niby mają iść na studia? Bo Ty nie poszedłeś?Brakuje fachowców niekoniecznie po studiach i często zarabiają oni więcej niż niejeden po studiach

A dlatego że po dobrych studiach jest szansa na dobrą, dobrze płatną pracę. Nie każdy chce studiować, nie każdy może ale jak ktoś ma zdolności i rodzice chcą pomóc głupotą byłoby nie studiować. 

Mówię oczywiście o kierunkach technicznych lub naukach ścisłych bo akurat fachowców od zarządzania i filozofii to w Polce akurat nadmiar.

Ja co miesiąc staram się odkładać jakąś kwotę z myślą o przyszłości mojego dziecka. Mam jedno i na całe szczęście zarabiamy z żoną tyle że się nie załapiemy ale jakby się pojawiło 2 dziecko to na pewno starałbym się te 500zł odłożyć na przyszłe kształcenie dzieci.

Ja chciałbym żeby moje dziecko skończyło dobre studia i nie musiało zostawać na wsi z musu a mogło ewentualnie z wyboru.

Ale każdy ma prawo planować inaczej.

#57 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 luty 2016 - 19:04

A to ciekawych rzeczy się tu dowiaduję że dzieci się robi ;)  hm to idąc Twoim tokiem myślenia kobieta nie powinna chcieć od mężczyzny alimentów tylko na odwrót bo za robotę to się płaci :P widzisz to n ie do końca tak bo jeśli ktoś ma dużo kasy to powinien mieć dużo dzieci a jednak Ci mają jedno lub dwoje więc trzeba wspierać Tych którzy chcą mieć czy mają więcej bo po to wsparcie istnieje B)

Jaki  zwiazek ma  twoja odpowiedź, z  moim postem?

Ja  pisze  o  rozsądnym podejmowaniu  decyzji  o  dzieciach  - a ty  o  alimentach  dla  mężczyzny  :wacko:

ty  jestes w rozwoju  na  poziomie  2  klasy podstawówki,  a  nawet  wcześniej  - bo chyba  właśnie w tej klasie , jest  nauka  czytania  ze  zrozumieniem .... a ty tej sztuki nie opanowałeś :P  :D

Bodziec  finansowy  taki jak  chwilowa  zapomoga socjalna ,  nie  skłoni  odpowiedzialnego człowieka  , do  masowej produkcji  dzieci ,

A  skrajny element społeczeństwa  i owszem , bo im  własnie brakuje  tej świadomości i odpowiedzialności .

Trzeba dać wędkę  , a nie  rybę  

Rząd powinien  stawiać na  rozwój gospodarczy ,  powinien stworzyć   warunki do tworzenia  miejsc pracy i  zarabiania godnych pieniędzy , a nie  skupia sie na  wprowadzaniu nowych podatków, żeby spełnić swoje  chore  obietnice  wyborcze .

Przez  te nieszczęsne 500 l  jak juz ktoś pisał - też przybędzie miejsc pracy  , ale to nie ma  nic wspólnego  z  rozwojem , wręcz przeciwnie 

Edytowany przez mariuszd93, 12 luty 2016 - 19:19.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#58 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 luty 2016 - 19:30

a czy panowie i panie wiedzą ile nas będzie kosztował ten program podobno na to ma iść 50 mil zl rocznie do obsługi tego socjalu ma być zatrudnienie 7000 urzędników policzyć nie problem 3000 * 7000*12 i ciekawe gdzie pójdzie kasa ??

A glupie niepotrzebne referendum kosztowalo 100 baniek pln. Pieniadze z 500+ trafia do polskich rodzin wiec beda lepiej spozytkowane u germancow tez maja kindergeld od x lat wiec cieszyc sie ze chociaz te 500 zlotych wkoncu dostaniemy

#59 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:15

A dlatego że po dobrych studiach jest szansa na dobrą, dobrze płatną pracę. Nie każdy chce studiować, nie każdy może ale jak ktoś ma zdolności i rodzice chcą pomóc głupotą byłoby nie studiować. 

Mówię oczywiście o kierunkach technicznych lub naukach ścisłych bo akurat fachowców od zarządzania i filozofii to w Polce akurat nadmiar.

Ja co miesiąc staram się odkładać jakąś kwotę z myślą o przyszłości mojego dziecka. Mam jedno i na całe szczęście zarabiamy z żoną tyle że się nie załapiemy ale jakby się pojawiło 2 dziecko to na pewno starałbym się te 500zł odłożyć na przyszłe kształcenie dzieci.

Ja chciałbym żeby moje dziecko skończyło dobre studia i nie musiało zostawać na wsi z musu a mogło ewentualnie z wyboru.

Ale każdy ma prawo planować inaczej.

Masz rację po dobrych studiach ale ilu jest tych studentów 5 % a reszta i tak nie ma pracy

Jaki  zwiazek ma  twoja odpowiedź, z  moim postem?

Ja  pisze  o  rozsądnym podejmowaniu  decyzji  o  dzieciach  - a ty  o  alimentach  dla  mężczyzny  :wacko:

ty  jestes w rozwoju  na  poziomie  2  klasy podstawówki,  a  nawet  wcześniej  - bo chyba  właśnie w tej klasie , jest  nauka  czytania  ze  zrozumieniem .... a ty tej sztuki nie opanowałeś :P  :D

Bodziec  finansowy  taki jak  chwilowa  zapomoga socjalna ,  nie  skłoni  odpowiedzialnego człowieka  , do  masowej produkcji  dzieci ,

A  skrajny element społeczeństwa  i owszem , bo im  własnie brakuje  tej świadomości i odpowiedzialności .

Trzeba dać wędkę  , a nie  rybę  

Rząd powinien  stawiać na  rozwój gospodarczy ,  powinien stworzyć   warunki do tworzenia  miejsc pracy i  zarabiania godnych pieniędzy , a nie  skupia sie na  wprowadzaniu nowych podatków, żeby spełnić swoje  chore  obietnice  wyborcze .

Przez  te nieszczęsne 500 l  jak juz ktoś pisał - też przybędzie miejsc pracy  , ale to nie ma  nic wspólnego  z  rozwojem , wręcz przeciwnie 

Jakbyś już tą drugą klasę skończył i przeczytał uważnie mój post to Twoje gdybanie było by zbędne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 12 luty 2016 - 20:19

Żeby skończyć dobre studia trzeba mieć i pieniądze i łeb, żeby skończyć studia trzeba mieć tylko pieniądze... Żeby dostać dobrą pracę trzeba mieć dobre studia albo dobre znajomości, Lekarze po ciężkich studiach zarabiają grubą kasę, prezesi spółek po znajomości też, więc jak nie masz jednego z tych atutów to lepiej zrobić kurs spawacza albo prawko C+E bo na te zawody jest olbrzymie zapotrzebowanie