Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland?

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ktomek154

ktomek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:13

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? Witam, jaki pług (chodzi mi o producenta) polecacie do orki pola po kukurydzy na ziarno? Pługi oczywiście nowe. Wybór miedzy lemkenem, a kvernelandem. Proszę o opinie i spostrzeżenia.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:20

A może więcej informacji? Zagonowy ? Obrotowy? Ilo skibowy?  Nowy czy używany?

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share ktomek154

ktomek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:29

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? Obrotowy. 4 skibowy. Nowy tak jak napisałem.

#4 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 10 luty 2016 - 23:20

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? ja bym wybrał Lemkena w okolicy pracuje kilka każdy chwali, a kvernelanda nie polecam jest za lettki i nie wchodzi w ziemię jak jest sucho, polecam tesz Rabe i Gregory besson

#5 Share marco2603

marco2603

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 luty 2016 - 07:15

Ja mam Kvernelanda 150 S i stwierdzenie, że jest za lekki jest lekko nie trafione. On waży 1200 kg. Jest praktycznie niezniszczalny, zabezpieczenie resorowe bardzo bobrze radzi sobie z kamieniami i to naprawdę dużymi. Co do Lemkena to nie mam pojęcia

#6 Share Janek313

Janek313

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 luty 2016 - 08:27

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? ja mam kuhna multi master 123 i nigdy mi sie nie zapchal wedlug mnie bardzo dobry plug ale to tez zalezy od przystawki w jakim jest stanie

#7 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 luty 2016 - 10:47

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? Kazdy pług obrotowy jest za ciężki, jak kukurydza lezy tylko polamana na ziemi to kazdy plugCisie zapcha, no chyba ze kazdy korpus bedzie mial swój krój gladki

#8 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 11 luty 2016 - 15:03

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? i co twierdzisz że 1200 kg to jest ciężki, Unia 4 skiby 1650 kg, Rabe i Gregory 5 skib 2500

#9 Share ktomek154

ktomek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 luty 2016 - 16:52

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? Moze ktoś posiada kvernelanda 150 B i podzieli się opinią?

#10 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2016 - 15:40

ja mam kvernelanda em85, i choć ma rozstaw skiby 85 a nie jak reszta co mają po 100cm to nigdy mi się nie zapchał. idzie aż miło. Gorąco polecam ten pług i stwierdzenie że jest lekki to słabo trafione słowo. Waży on 1260kg i jak jest sucho to idzie w ziemie bez problemowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 14 luty 2016 - 15:54

ja bym wybrał Lemkena w okolicy pracuje kilka każdy chwali, a kvernelanda nie polecam jest za lettki i nie wchodzi w ziemię jak jest sucho, polecam tesz Rabe i Gregory besson

Lemken jeszcze lżejszy od kvernelanda przypuszczam.

Miałem w tamtym roku Rabe na testach obrotowy zabezpieczenia hydrauliczne, śmiem twierdzić że wszystko worze.....

#12 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2016 - 16:02

Dokładnie Lemken jest lżejszy od kvernelanda. Mi osobiście w lemkenie nie podoba się to że kółko jest zrobione na środku a nie z tyłu, przy większej ilości resztek kukurydzianych może się zapychać miedzy skibą a kółkiem.

#13 Share ktomek154

ktomek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 luty 2016 - 16:13

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? Jak jest z kółkiem w kvernelandzie? Można wybrać czy na środku czy na końcu? Jak odorać od miedzy przy kółku na końcu pługa?

#14 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2016 - 16:26

w kvernelandzie masz tylko na końcu kółko, może opcjonalnie można i na środku ale wątpie. Masz kółko i przy kółku masz sworzeń i podnosisz kółko do góry zabezpieczasz sworzniem żeby nie opadło i tyle. 

Edytowany przez Wakis, 14 luty 2016 - 16:27.

#15 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 luty 2016 - 19:36

Jest w opcji kółko na środku w KV, poszukajcie prospekt, jest 6 rodzai kół podporowych.

#16 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2016 - 19:41

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? dla mnie kółko na środku to głupota ponieważ pług wozi się na nim a jak jest z tyłu to jest stabilny a dla tej jednej między można wyjść i podnieść je do góry ☺ Ale nie odbiegając od tematu ja wraz jestem za kvernelandem.

#17 Share ktomek154

ktomek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 luty 2016 - 22:07

Posiada ktoś może Kvernelanda 150 B i chce się podzielić opinią na jego temat?

#18 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 14 luty 2016 - 23:35

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland? muj sąsiad ma właśnie 150B ma go od dwuch lat dwa lata temu orał nim po zbożach i qq a po rzepaku niechciał wejść a w tamtym roku zaorał nim tylko kilka ha bo niechciał wejść kombinowałem z nim jak go ustawić żeby wyszedł ale tylko poskrobał nic więcej nawet serwis rozkładał ręce i muwił że nic nie da się zrobić bo jest lettki i ma lemiesz pod małym kątem a lemken może jest lżejszy ale ma inny kąt lemiesza i dawali radę orać w tamtym roku co prawda tesz ciężko wchodziły ale jakoś po orali

#19 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 15 luty 2016 - 08:26

Ja słyszałem ze w lemkenie głowica obrotowa siada, fakty czy mity???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share puma68

puma68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 luty 2016 - 15:50

dla mnie kółko na środku to głupota ponieważ pług wozi się na nim a jak jest z tyłu to jest stabilny a dla tej jednej między można wyjść i podnieść je do góry ☺ Ale nie odbiegając od tematu ja wraz jestem za kvernelandem.

Pozwolę sobie dorzucić 5 groszy... po pierwsze pług powinien się oprzeć zagłębiając w glebę właśnie na kole i na nim "wozić", po drugie koło zawsze jest za środkiem ciężkości, gdy jest bliżej środka pozwala ostatnią skibą dotrzeć blisko każdej przeszkody czego nie gwarantuje koło w Kvernelandzie, Voglu i GB, a co do wagi to raz jest atutem np w zeszłym roku, a innym razem obciążeniem i tyle

dla mnie kółko na środku to głupota ponieważ pług wozi się na nim a jak jest z tyłu to jest stabilny a dla tej jednej między można wyjść i podnieść je do góry ☺ Ale nie odbiegając od tematu ja wraz jestem za kvernelandem.

Pozwolę sobie dorzucić 5 groszy... po pierwsze pług powinien się oprzeć zagłębiając w glebę właśnie na kole i na nim "wozić", po drugie koło zawsze jest za środkiem ciężkości, gdy jest bliżej środka pozwala ostatnią skibą dotrzeć blisko każdej przeszkody czego nie gwarantuje koło w Kvernelandzie, Voglu i GB, a co do wagi to raz jest atutem np w zeszłym roku, a innym razem obciążeniem i tyle