Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 Czujnik Paliwa / Instalacja

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:34

Rozrusznik jest na 12 v bite ruskie 12B :) 3,5 KW jak dobrze widzę. A masz woltomierz albo amperomierz?

W ciągniku tak jest w zegarach ,ale niestety nie jest podłączony pod alternator ,bo podłączając go tak jak był do oryginalnego alternatora nie wskazywał ładowania (po włączeniu np świateł wskazówka schodzi z 0 na ok -5) . Chyba że chodzi Ci o miernik  to również posiadam.

Wskaźnik jaki posiadam w ciągniku ale nie jest podłączony pod alternator :wskaźnik.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 Czujnik Paliwa / Instalacja Dzisiaj, 06:00
  •  

#22 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:09

Był źle podłączony albo coś dużo prądu Ci bierze. Wyłącznik masy na pewno rozłącza wszystko? A nie masz w sklepie z akumulatorami gdzieś znajomego bo mają taki przyrząd do sprawdzenia aku pod obciążeniem. A dużo latek już ma aku?

#23 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:07

Był źle podłączony albo coś dużo prądu Ci bierze. Wyłącznik masy na pewno rozłącza wszystko? A nie masz w sklepie z akumulatorami gdzieś znajomego bo mają taki przyrząd do sprawdzenia aku pod obciążeniem. A dużo latek już ma aku?

Jak możne być źle podłączony :D ? Masz do podłączenia przewód do ładowania i przewód do pobudzania alternatora tyle :) . WYłącznik odłącza wszystko po to on jest "lewej" masy żadnej od akumulatora niema :) . Elektryk mierzył poziom elektrolitu tylko . Akumulator prawie nowy zakupiony chyba w październiku 2015 .

#24 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 20:15

No może być :) źle się dogadujemy albo ktoś jest w błędzie :) amperomierz podłącza się na przewodzie tym grubym co jest całe zasilanie na instalację. Trzeba go przeciąć i w szereg wpiąć jak na foto. Ze zdjęcia to jest alternator z samochodu i kabel wzbudzany ten cieki idzie do kontroli do wzbudzenia i nie do żadnego wskaźnika. Co do elektrolitu to nie wykaże Ci uszkodzonej komory która może puszczać i aku pada.

84af5f26d41dd6a2

#25 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 01:24

No może być :) źle się dogadujemy albo ktoś jest w błędzie :) amperomierz podłącza się na przewodzie tym grubym co jest całe zasilanie na instalację. Trzeba go przeciąć i w szereg wpiąć jak na foto. Ze zdjęcia to jest alternator z samochodu i kabel wzbudzany ten cieki idzie do kontroli do wzbudzenia i nie do żadnego wskaźnika. Co do elektrolitu to nie wykaże Ci uszkodzonej komory która może puszczać i aku pada.

Nie wiem czemu ale nie ogarniam xD . + od akumulatora ( może być pociągnięty od rozrusznika ?) ma być do - ma amperomierzu tak ?

Przewód ładujący od alternatora idzie na rozrusznik więc w niego mam wpiąć przewód idący do + amperomierza ? A do stacyjki mam wpiąć również + od amperomierza ? Jeśli tak to pod który styk ? U mnie stacyjka wygląda mniej więcej tak :

3083.jpg

#26 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:53

Główny kabel co odchodzi zasilanie instalacji dajesz na – amperomierza a przewód ładujący może być na + amperomierza albo do instalacji aby był za + amperomierza. I wtedy amperomierz pokazuje czy prąd idzie z akumulatora czy ładowania. Nie znam oznaczeń tej stacyjki bo nie podłączałem takiej jeszcze. Ciężko się tłumaczy jak się nie widzi instalacji :) Nie masz jakiego znajomego elektryka :)

#27 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 13:05

Główny kabel co odchodzi zasilanie instalacji dajesz na – amperomierza a przewód ładujący może być na + amperomierza albo do instalacji aby był za + amperomierza. I wtedy amperomierz pokazuje czy prąd idzie z akumulatora czy ładowania. Nie znam oznaczeń tej stacyjki bo nie podłączałem takiej jeszcze. Ciężko się tłumaczy jak się nie widzi instalacji :) Nie masz jakiego znajomego elektryka :)

Podlaczylem tak jak pisałeś i na + nie wskazuje. Zastanawiam się nad wymianą go na voltomierz. Jakies rady jakiej firmy kupić voltomierz i czy opłaca sie kupowac oryginalny albo jakiś dedykowany do mtz? )

#28 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:05

Jak lubisz bajery to można taki uniwersalny led do zabudowy kupić:)

#29 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 00:13

Jak lubisz bajery to można taki uniwersalny led do zabudowy kupić :)

http://allegro.pl/te...5215087549.html

A to by spełniało swoją funkcję jak myślisz ? Stosował ktoś już coś podobnego u siebie ?

#30 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 19:37

Nie wiem jak z dokładnością i trwałością takiego produktu. W ciągniku są gorsze warunki jak w samochodzie a ogólnie to powinno być dobrze. A mierzyłeś może zwykłym miernikiem jak wolty rosną? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 13:13

MTZ 82 Czujnik Paliwa / Instalacja Zakupiony woltomierz z czujnikiem temperatury: ).Powinien dzisiaj juz byc. Ale napotkalem problem z oświetleniem roboczym . Tylna lewa lampa swieci a prawa nie . Sa one ze soba jakos polaczone ? Wie ktos którędy ida przewody do prawej lampy ?

#32 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 19:49

Wrzuć zdjęcie po zamontowaniu i co pokazuje:) U góry w kabinie w rogu można się dostać do kabla za tapicerką jest. Mi się kiedyś tam rozłączył na wsuwce.

#33 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 18:58

Wrzuć zdjęcie po zamontowaniu i co pokazuje:) U góry w kabinie w rogu można się dostać do kabla za tapicerką jest. Mi się kiedyś tam rozłączył na wsuwce.

Oczywiście że wrzucę ale kurier będzie dopiero w poniedziałek -,- .

Kolejna sprawa czy da się jakoś wyeliminować luz na kierownicy ? Chodzi o luz na frezach drążek od kierownicy - serwo . Czy ten wałek oraz to co wchodzi do serwa jest wymienne ?

20160318_163644.jpg 20160318_163649.jpg

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 19:52

Tak.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 23:36

Woltomierz działa bez zarzutu :) . Oczywiście ten zakupiony . Mam też pytanie do czego jest ta regulacja ? Oraz co zmienia wkręcenie tej śruby co jest na serwie od góry (ta z kontrą na klucz 27) ?23.jpg

Pozdrawiam .

#36 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 07:20

Tą górną luz na wale góra dół co trzyma się na nim zaś tym półksiężycem luz koła kierownicy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#37 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 09:47

Tą górną luz na wale góra dół co trzyma się na nim zaś tym półksiężycem luz koła kierownicy.

Ok. Tym półksiężycem wczoraj próbowałem coś wyregulować ten luz na kierownicy ale jak zmieniałem jego położenie to nic nie dawało ;( . Może jest coś już w środku zużyte / wytarte ?

Pojawił się kolejny problem . Nawet podczas małych obciążeń przedni napęd jakby przerywa/strzela . Wydaje mi się że to na tarczkach ,ale dopiero co je mocniej skręcałem ale chyba nic to nie dało . Możliwe że tarczki są wytarte czy coś ? No i od strony przedniej ta tulejka czy wał zawsze jest tłusty od oleju .

Jeszcze jedno pytanie . Mam nowy przerywacz do migaczy ,ale czasami jakby się on zacina i wydaję takie dziwne dźwięki podczas których migacze nie działają . Wada fabryczna czy pechowa sztuka ?

Pozdrawiam .

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 13:47

Dokładnie mimośrodem kasujesz luz pomiędzy ślimakiem a zębatką, tą od góry na listwie zębatej siłownika.

Podpore rozbierz możliwe że starte są tarczki lub wyorały rowki w wieloklinie wałka wewnętrznego.

Przerywacz sprawdź po prostu inny. Trudno powiedzieć.

KPK Kumurun Team

#39 Share Scappy

Scappy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 14:46

Dokładnie mimośrodem kasujesz luz pomiędzy ślimakiem a zębatką, tą od góry na listwie zębatej siłownika.
Podpore rozbierz możliwe że starte są tarczki lub wyorały rowki w wieloklinie wałka wewnętrznego.
Przerywacz sprawdź po prostu inny. Trudno powiedzieć.

Stary przerywacz "pukal " ale żarówki nie migaly. A nowy tak jak pisalem. Wieloklin wałka wewnętrznego znajduje sie w tej podporze co tarczki ?

Pozdrawiam i dziekuje za szybkie odpowiedzi: )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 18:24

tak. Wieloklin wałka jest w podporze. Najlepiej odkręcić od niej oba wały i całą wybebeszyć. Zobaczysz co jest kiepskie i wymienisz.

Co do przerywacza domyślam się że chodzi o mechaniczny.   Poszukaj elektronicznego i będziesz mia spokój.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź