Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka WOM w MTZ82

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 luty 2016 - 19:01

Przeróbka WOM w MTZ82 Witam, słyszałem że można przerobić WOM w mtz tak żeby skończyły się problemy ze slizgajacymi się opaskami a co za tym idzie poślizgiem wałka. Można przerobić to tak żeby dać opaskę jedną szerszą? Lub jakoś inaczej to przerobić.? Mam dość podciągania opasek i ciągłych problemów z tym przekaźnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka WOM w MTZ82 Dzisiaj, 00:03
  •  

#2 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2016 - 21:18

Przeróbka WOM w MTZ82 mój znajomy właśnie założył szersza taśmę napędzają a hamującel wogóle nie zakładał .nie pytałem się co i jak . lecz gdzieś czytałem że bez hamujące cały czas będzie się wałek kręcił bo do końca go nie wysprzegla. jeśli mylę się proszę mnie poprawić
jesli pomoglem kliknij fajne

#3 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:34

Przeróbka WOM w MTZ82 Moim zdaniem nic na tym nie zyskał że nie założył taśmy hamujacej a wręcz przeciwnie utrudnił sobie życie bo np nie wyobrażam sobie pracować bez możliwości wyłączenia WOM lub agregatowac maszynę i za każdym razem gasic ciagnik. Ja pare lat temu zmienilem WOM na szeroka tasme troche pomoglo ale do pelni szczescia jeszcze wiele brakuje. Moj MTZ pracuje z wozem paszowym to tak srednio raz na 3 miesiące muszę zmienić tasme. Dużo zależy od jakości taśmy niektóre wytrzymują dłużej inne krócej. Zauważyłem że taśmy z taką kostką są słabsze od tych jednolitych. Również chciałbym poznać patent żebym chociaż na rok miał spokój.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 10 luty 2016 - 07:42

Przeróbka WOM w MTZ82

On nie założył hamującej. Wom wyłączy normalnie tylko będzie się kręcił z jakimś tam oporem jakim mechanizm "skleja" olej w moście.

Hamująca załóż zawsze możesz ją popuścić.

KPK Kumurun Team

#5 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 luty 2016 - 08:28

Przeróbka WOM w MTZ82 Panowie ale co da założenie szerszej taśmy skoro bęben jest wąski, nic to nie da. Trzeba by było założyć szerszy bęben i taśmę na wlaczaniu a węższym bęben i taśmę na hamowaniu wałka ale czy to się da i czy od jakiego modelu mtz by to pasowało?

#6 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 luty 2016 - 12:23

Przeróbka WOM w MTZ82 Jak zakładasz szeroką taśmę to bęben musisz zmienić to oczywiste przecież jest jak 2+2=4 :)

#7 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 luty 2016 - 17:58

Przeróbka WOM w MTZ82 No nie wiem czy takie oczywiste! Od nowszego modelu pasują te bębny? Bo jeśli tak to by trzeba zmienić dwa bębny. Może niech wypowie się ktoś kto to robił.

#8 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 luty 2016 - 18:19

Przeróbka WOM w MTZ82

A może źle wyregulowany jest ten pas?

U mnie zaduszę na zwykłych pasach silnik.

#9 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 10 luty 2016 - 19:41

Przeróbka WOM w MTZ82

Mój ciągnik sprowadzony z Niemiec, pracował kilka lat w paszowozie i dawał radę. Na WOM nie narzekam, z glebogryzarką pracuje bez zająknięcia. W sumie w cięższych pracach go nie próbowałem, bo prasy nie mam.

#10 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:18

Przeróbka WOM w MTZ82

ja tam przy sk 82 nie narzekam dopiero po prawie 5 latach podciagałem pasy i to jeszcze ta eska chodzi na 1000 obr co powinna na 540 obr. i traktorowi się nic nie dzieje i tej esce fakt mam jeszcze fabryczne te taśmy bo ich nigdy nie wymieniałem, a jak cos sie psuje to mam dostawce co zawsze mi z rosji albo z ukrainy albo jak sie poszeczesci to jeszcze pisze na pudełkach ussr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 luty 2016 - 08:08

Przeróbka WOM w MTZ82

A może źle wyregulowany jest ten pas?
U mnie zaduszę na zwykłych pasach silnik.

napewno zadusisz silnika na znamionowych obrotach bo tyle powinien przenieść ten napęd według instrukcji a rzadko się to zdążą
jesli pomoglem kliknij fajne

#12 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 luty 2016 - 09:12

Przeróbka WOM w MTZ82 kris148a mówię że robiłem to tylko mam starszego MTZ chyba 85 rok. Oryginalnie była wąska taśma żeby założyć szeroka musiałem zmienić bęben. Nie wiem jak chcesz założyć szeroką taśmę na wąski bęben? Fizycznie jest to nie możliwe. Oryginalne taśmy są bardzo wytrzymale i chodzą długo ale zamienniki to jak się trafi.

#13 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 luty 2016 - 12:05

Przeróbka WOM w MTZ82 Źle mnie zrozumiałeś robi. Rozumie że trzeba zmienić bęben. A wydaje mi się że jeśli zmieniasz jeden to i drugi na wąski. Moje pytanie brzmiało czy to będzie pasować? Bo wtedy nowszych modelach co jest taśma szeroka i wąska może być już coś zmienione. Oto mi chodziło. Ale jeśli kolega mówi ze pasuje to ok. Czyli musze kupić 2 nowe bębny wąski i szeroki i 2 opaski i będzie git?
Sorry to było do marek1mazury

#14 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 luty 2016 - 14:00

Przeróbka WOM w MTZ82

No tak nie zrozumieliśmy się. Ja ta przeróbkę robiłem jakieś 8 lat temu przez ten czas robiłem WOM wiele razy i juz nie pamiętam dokładnie ale  wydaje mi się, że zmieniłem tylko jeden bęben.  Jeżeli masz wątpliwości to zadzwoń do jakiejś firmy z allegro która sprowadza częsci do MTZ to Ci powiedzą na 100% jak to jest.    

#15 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 11 luty 2016 - 15:46

Przeróbka WOM w MTZ82

Powiedzą ze trzeba dwa wymienić bo inaczej nie będzie grało bla bla bla... jak człowiek nie ryzykuje tylko sie boi wziasc ta 17 czy 19 i nie spróbuje to lepiej żeby w ogóle nie patrzył sie na to, u nas to sie zawsze robiło metodami prób i błedów i jakos nigdy mnie maszyny nie zaskakuja czy to podczas zniw czy przez cały rok. Zawsze w zimie jest przeglad maszyn i po problemie a nie mówie po czasem sie zdazy ze pierdólka wyleci podczas roboty ale nie az tak zeby cala robota siadała w miejscu  a dla handlarzyn czesci zamiennych mało kiedy powiem dobre słowo bo jak sie chce człowiek czegos dowiedziec konkretnego to by by wnet wszystko kazaliby wymieniac

#16 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 luty 2016 - 17:08

Przeróbka WOM w MTZ82 Jak powie że trzeba wymienić ,,bo tak" to olać takiego sprzedawcę ale jak rzeczowo wytłumaczy co nie będzie pasowało to można to zweryfikować u innego sprzedawcy.

#17 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 luty 2016 - 19:55

Przeróbka WOM w MTZ82 Ja już zastanawiam się nad wymianą całego tego WOM, dzwoniłem do sklepu to ten nowszy typ (czyli szeroka i wąska opaska) kosztuje ok 900zl i aby wkładam w ciągnik i przykrecam a jak zacznę to stare rozbierać to i wszystko łożyska , a i gwint od mocowania zaczepu rolniczego mam uszkodzony w tej pokrywie ze suma wyjdzie podobna jak dam za nowe. A powiedzcie czy te wieniec w który wdzodza satelity ten co jest w środku ciągnika da się wymienić przez to okno co wkładam WOM kompletny?

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 12 luty 2016 - 08:35

Przeróbka WOM w MTZ82

Zewnętrzny wieniec w którym krążą satelity wychodzi jako jedna całość z mechanizmem załączania womu. 

KPK Kumurun Team

#19 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 12 luty 2016 - 09:27

Przeróbka WOM w MTZ82

http://agrotrade.hom...ahent.php?g=473

Chodzi  o koło nr35? Jeżeli tak, to blokuje ją śruba z nakrętką 36, 37 wkręcona w korpus tylnego mostu za tymże kołem. Koło wychodzi z wałkiem 38, może stawiać nieznaczny opór na zadziorach spowodowanych wybiciem frezów, ale musi wyjść. Wszystko robisz przez otwór po wyjęciu mechanizmu WOM.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 luty 2016 - 12:41

Przeróbka WOM w MTZ82 Tak właśnie o to koło 35 mi chodzi. Musze je wymienić bo te mniejsze ząbki już są bardzo wyjechane. Ostatnio za to koło szarpalem bo wydawało mi się że nic je tam nie trzyma a jednak nie zeszło.

Dodaj odpowiedź