Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, nie wiem czy dobry temat czy coś ale pierwszy raz tutaj jestem.

 

Posiadam Zetor Forterra 9641 z 90 konnym silnikiem. Kiedyś jak zawioziłem ''towar'' pod górke zgasła mi kontrolka pierwszego półbiegu, bo był włączony. I jeździłem tak, były obydwa półbiegi lecz ten pierwszy nie świecił się że jest i były sytuacje że na nim się jechało lub i nie.

 

W końcu rozebrałem ''deske rozdzielczą''  cały ten plastik podniosłem kilka centymetrów i odkreciłem 4 śrubki mocujace cały wyswietlacz z kontrolkami, mogłem go odłaczyć lub nie. Nie odłączałem go ponieważ jakoś dziwnie ma kable połączone, na wcisk pomiedzy drucik który przekazuje volty. Do sedna, rozebrałem z tyłu taki dekielek od tego wyswietlacza i okazały mi się takie małe wielkości żaróweczki koreczki pod którymi są żaróweczki. Przekreciłem i wymieniłem obydwa na nowe, sprawdziłem i tu nastał problem, pierwszy półbieg przestał działać, ani się włącza ani wyłącza tylko jest jeden.

Więc szybciutko wyjąłem podłoge wykładzine, i patrze czy czasem znów nie pękła spręzynka ale nie. I siłownik od pierwszego półbiegu był schowany czyli jest włączony cały bieg, Nie miałem juz czasu bo na nastepny dzień musiał isc do pracy ciagnik, wiec złożyłem to wszystko i nadal na rozgrzanym silniku nie ma pierwszego półbiegu. Też ruszałem tymi siłownikami i tak samo się rusza od pierwszegfo jak i drugiego półbiegu lecz gdy załączam to dopiero drugi włacza sie i przesuwa wajhe.

 

Co może być przyczyną? szukałem przewodów dochodzących do tej deski rozdzielczej od drążka półbiegu ale wszystko całe i dobrze pospinane. Nie wiem co zrobić. Mial ktoś taki problem że półbieg mu się świecił a w rzeczywistosci miał zamiast dwóch jeden półbieg?

I ta kontrolka któa cały czas wyswietla komuinikat   że półbieg 1 jest włączony.

 

Doradzcie coś, jeżeli zły temat bardzo proszę o przeniesienie. Dziękuje i Pozdrawiam

 

 

Wojtek :)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Witam.
Wszystkie bezpieczniki są ok? Nie podłączyłeś niczego odwrotnie? Włączanie zaworu i wyłączanie działa na zasadzie rozerwania, więc złe połączenie może mieć wpływ na nie włączenie się przekaźnika. Słychać stuknięcie przekaźnika pod deską rozdzielczą?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bezpieczniki są ok, żadnych kabli nie ruszałem, nie rozłączałem. stuknięcie przekaźnika słychać dopiero jak włacze ten drugi półbieg,

 

Na desce rozdzielczej przy ''właczaniu'' silnika zawsze kontrolki od półbiegów sie wyłaczały nawet jak półbieg przed zgaszeniem był włączony,

 

A teraz pierwszy się świeci. I żeby włączyc ten drugi to przyciskam raz tak jakby na ślepo a za drugim razem drugi się załącza. 

Próbowałem przyciskać itp. I tak jak pisałem powyżej, pró bowałem  fizycznie przeciagnąć siłowniczek z zaworkiem i tez nie reagował ten 1, Bo podobnie było jak sie spreżyna odbijaca pękła że nie wyłaczałł sie półbieg lub włączał, to zależy w jakiej pozycji została wajha, ale było wtedy słychać te typowe pSSS (uchodzące ciśnienie) /

 

Jakieś jeszcze pomysły? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ponownie, zabrałem się za szukanie przyczyn tegoż nie działania, i znalazłem.   Zepsuł się regulator napięcia ( włącznik i wyłącznik) półbiegów, jest on kwadratowy a znajduje sie za deską rozdzielczą, przy samej szybie, jest tam taka prostokątna obudowa ktora przy to zobaczyc trzeba odkrecić.. l;) 

 

Także do zamknięcia :_)

 

 

A pełna nazwa tego regulatora to --   REGULATOR WZMACNIACZA MOMENTU  :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj