ursus-5314

prasa Pronar z500k

Polecane posty

ursus-5314    74

Witam. zastanawiam się nad kupnem prasy, budżet to ok 50 tyś. zł na nową oraz 25-30 tyś. na używaną, byłem dzisiaj u dilera pronara, i bardzo zainteresowała mnie ich oferta.
proszę użytkowników tych pras o opinię, i co lepiej wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Kup zachodnia używaną i daruj sobie ten szrot za 50k...
Do jakiego ciągnika szukasz i do czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

do ursusa 5314 z turbo, a myślę że na ok. 300 słomy, i 300 siana i sianokiszonki, a jaką polecacie prasę w okolicach 30tyś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Walcowe sobie odpuść jakaś pasowa lub łańcuchowa szukaj na stan a będziesz zadowolony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

To trzeba obejrzeć stan ogólny zebatek/lancuchow itd bo na foto jest ładna a w rzeczywistości to może być kapeć i tyle;)
Ten model akurat podobno jest ok i nie potrzebny jest do niej duży koń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja walcowke bym skreslil na saamym poczatku ze względu na to że mają problemy z suchą słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

kup pan krone i bedziesz pan zadowolony, za 30 tys kupisz juz malinke, czesci dostepne, budowa prosta, u mnie 2 sezony lata to tylko pazurki w podbieraku wymienilem i ze 2 lozyska zapobiegawczo na tych listwach. Olej polskie sprzety, za 20 tys co Ci zostanie to co innego dokupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Kup coś markowego bo później mogą być cyrki...
Za 30.000 kupisz piękna uzywke tylko muszisz kilka sztuk obejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Widzę że dużo suchego materiału. Do tego mniejszy ursus więc coś z pasówek albo łańcuchowych. Chyba że masz w planach się rozwijać to może Claas rolland 250 z mps. W tych już słoma o której kolega wyżej wspomniał tak nie staje w komorze.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

ursus ma 83 km, prasa jest walcowo łańcuchowa, myślę że sobie poradzi, a prasa ogólnie bardzo ciekawa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak ta prasa mascar, mam blisko i cena ciekawa

 

mój wujek ma taką i klnie,tez sie rozglądam za prasa,dzis byłem pronara oglądać i nawet nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Pronara ma mój kolega może 3-4 letnią od nowości. Drugi raz by jej nie kupił , a jak ją pracuje to łańcuchy tak brazgoczą że nie idzie z boku ustać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

plotki mówią ze Pronar rozkręcił i skopiował krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

to nie plotki pronar robi je na dokumentacji starych krone tylko materiał na prasy jest do d*py ale koncepcja jest dobra parę poprawek lepszy materiał i by była dobra prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ktoś ma tak naprawdę pronara czy tylko słyszał od sąsiada/znajomego/szwagra? Ja mam warfamę 10 sezon, ponad 40 tysięcy nakulane na oryginalnych łańcuchach zwijających bez smarowania. Dałem za nią coś koło 40 000zł z szerokimi oponami i aparatem na siatkę który okazał się niewypałem. Daje to koszt amortyzacji ponizej 1zł/sztuka-rewelacja. Zaczęła pękać rama w miejscu gdzie jest skrzynia przekłądniowa i łańcuchy powycierały blachę od komory prawie na wylot już. więc nie ma sensu tego spawać i łatać.A ile się naczytałem o warfamach jakie to gó..na itp. Pojechałem do dealera popytać o prasy to za łańcuchówkę case chce koło 70 tys. wg niego wytrzyma 20 tys do kapitalnego remontu. Teraz szukam nowej i mam do wyboru pronara, matalfacha i ursusa bo tanie i proste. Niech mi wytrzymają też z 8-10 sezonów. Konstrukcyjnie ciekawa jest pronara ale nie ma za dużo opini o nich, Metalfach niby w porządku ale boje się stawania słomy i siana. Są jacyś nowi użytkownicy pronara?

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Chciałbym to zobaczyć:D
Pozostaje jeszcze kwestia tego że balot z tej a z innej zachodniej waży jeszcze raz tyle...
Poza tym po co ci zmieniać model jak ten zapewne znasz na wylot i jest to tak udana prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Przyjedź i zobacz. Warfama ma baloty cięższe niż walcowo-łańcuchowy famarol. Ważone transporty na wadze w brykieciarni więc wiem co piszę. W pronarze mam lepszą cenę bo za 50 brutto mam siatkę, szerokie koła, smarowanie. Do warfamy jak to dołoże wychodzi koło 55 a w pronarze podoba mi się podwójny sznurek  że owija dwoma na raz z dwóch końców. W warfamie podwójny sznurek nic nie daje bo i tak aparat idzie jeden. Ciekawie wygląda też metalfach pasowy na podajniku widłowym ale to już dużo drożej. Porządne pasówki z rotorami są duże i ciężkie i potrzebują mocnego ciągnika a takie coś nie wchodzi w grę bo robimy na usługach u "ekologów" i na bagna musi być lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

No tak tak jak u mnie w variancie 125 km ma co robić i mniejszy ciągnik to spadek wydajności ale też wydajność jest inna niż warfamy bo w tegiej slomie jadę 13km/h a warfama w tym samym pokosie połowę wolniej nie wspominając o czasie owiniecia i jakości owiniecia i wyrzutu belki.


Moim zdaniem zastanów się nad używana bo jest ich sporo za pół ceny z małym przebiegiem

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Był jeden krone variopakiem z valtrą 140 km to wydajność 3x warfama ale jak wleciał w błoto to cały dzień go wyciągaliśmy jak zawiesił się na mostach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem użytkownikiem prasy pronar mam ją od 2011 roku i tyle awarii co w tej prasie to nie miałem w żadnej innej maszynie 2 razy o mało nie spłonęła tylko brat zachował zimna krew i moja rada jest taka nie kupować tego szajsu sam chce się jej pozbyć kup Krone będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj