stachu1991

Wynalazki w waszym t25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hrycu    2

No to ja was koledzy teraz zaskoczę czymś nowym i powiem, że mam zrobione hamulce tarczowe na przód :P

W terenach leśnych nie ma góry z której bym nie zjechał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Dodam ale tak za 2 tygodnie bo ciągnik w szopie a przed nim stoi bal siana. Siano rozrzucone po kątach i wogół ciągnika by się nie grzało. Jak tylko skarmię bala to wrzucę. Ja osobiście tych hamulcy nie robiłem tylko kupiłem ciągnik i już były.

 

No i są obiecane zdjęcia wątpliwej jakości, ale nie cierpliwych powinny uspokoić

post-98728-0-86952500-1386010927_thumb.jpg

post-98728-0-80236600-1386010947_thumb.jpg

post-98728-0-10290100-1386010971_thumb.jpg

Edytowano przez Hrycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, powiem że pomysłowo, jak widać na fotce to zblocze wygląda że jest od poloneza ,pąmpę masz też pod pedałami hamulców tylnych podłączoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jaki rozmiar opon?

U nas rusek ma zrobiony zderzak z przodu, wymieniony drążek kierowniczy na <<ursus C 360>> zaczep dolny, ciegna TUZ, skrócone schodki

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Zaciski hamulcowe są od poloneza. Pompę mam też od poloneza i jest ona przykręcona z tyłu ciągnika na wysokości hamulca ręcznego. Od dźwigni idzie bolec do tyłu do pompy. Zbiorniczek wyrównawczy mam w skrzynce na błotniku. Jadę gdzieś z dużej góry pod obciążeniem zaciągam ręczny na 3 ząbki a jak jeszcze pcha ciągnik to juz normalnie noga steruję pedałem hamulca. Nie mam hamulców z przodu podłączonych razem z tyłem bo to by nie równo hamowało.

 

Opony mam dębicy rozmiar 6.00-16. Niedawno kupiłem nowe gdyż stare nie miały wogóle bierznika.

Edytowano przez Hrycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

U mnie w tym miejscu są obciążniki kół.

Wykorzystano sposób sterowania i podłączania hamulca przyczepy.

Czyli przodem hamujesz tylko i wyłącznie za pomocą ręcznego? A w momencie zaciągnięcia ręcznego trzyma tył i przód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Tak przodem hamuję tylko za pomocą dźwigni hamulca ręcznego. Gdy zaciągnę ręczny to tylko przód hamuje. Tył mam odłączony od dźwigni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin567    0

Ja w swoim t25 mam założoną mniejszą szajbę na wentylatorze. Dzięki temu władek nie grzeje się nawet przy największych upałach w ciężkiej pracy :) . Na większych obrotach wętylator wydaję dzwięki jak samlot odrzutowy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Mógł by ktoś napisać coś więcej o tej pompie wtryskowej z 330, a szczególnie czy to coś zmieniło (spalanie, moc może odgłos?) :P No i oczywiście montaż.

Zdjęcia też mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Moim zdaniem trochę zbędny wydatek. Na nowej oryginalniej pompie też nie chodzi jakoś wybitnie źle. Po wymianie ze zużytej na nową i tak poczujesz różnicę, czy to ruska czy polska.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasek2011    0

Kolego mógłbyś wysłać parę zdjęć w jakim miejscu jest to zamocowane, dlatego że chcę zamontować w swoim t25a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Ja w swoim wołodii nic nie ulepszałem bo kopiłem go z solidnymi zaczepami pneumatyką i hamulcami tarczowymi dużo lepsze od bębnowych jeżeli

ktoś ma zamiar wymieniać plecam tarczowe :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tarczowe we Władku? Masz może jakieś zdjęcia jak to wygląda? Da się przerobić z bębnowych na tarczowe? W moim Władku hamulce się już "skończyły" czeka mnie wymiana taśm, więc może warto przerobić na tarczówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Fotel Grammer w moim T25A Teraz jazda to przyjemność. B)

post-21487-0-21285400-1403032523_thumb.jpg


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Nie uderzasz głową w dach ? Pytam bo będę przedłużał kolumnę kierowniczą o 10cm i siedzenie będę musiał umieścić na mniej więcej takiej samem wysokości jak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Nie nie uderzam w dach - musiałbym po niezłych wertepach jechać. No chyba że masz 190 cm wzrostu. Ty chcesz wydłużać kolumnę?? ona i tak jest wysoka, ja miałem zamiar ją skrócić o 10 cm, ale teraz mam fotel ciut wyższy i się zastanawiam.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Я добавлю, но так за 2 недели, потому что трактор в сарае, а перед ним стоит бал сена. Сено, разбросанные по углам и wogół трактора, чтобы не грело. Как только skarmię бала это бросить. Я лично этих hamulcy не делал, только купил трактор и уже были.

 

Ну и обещанные фотографии сомнительного качества, но не терпеливых должны успокоить

attachicon.gifIMG_0654.JPG

attachicon.gifIMG_0656.JPG

attachicon.gifIMG_0657.JPG

Istnieją filmy z hamulcami? Chciałbym spojrzeć. Dzięki z góry!  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj