KrzysztofLewandowski

obsluga bizona bs z110

Polecane posty

kocur666    21

nie kupuj jest za krutki wytrzasacze nie sa za dlugie slabo mluci . a i ma problem z pojechaniem pod gorke kppie sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Jakie wytrząsacze? Może się mylę ale chyba wszystkie BSy mają rotor więc nie pierdziel że ma za krótkie wytrząsacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Jak bedziesz kupował to ci poprzedni wlasciciel niech wyjaśni co i jak sie obsługuje... po za tym bs ma rotor, po drugie kopie sie pod gorke? chyba jak jest piaszczysta, to kazdy sie zakopie nawet jakis claas lexion czy inny na kolach, bs ma wadę z tego co czytalem ze w mokrym jest slaby, oraz na nawrotach jak jest mniej masy to robi straty? znawcy niech mnie poprawia i napisza jak jest. Po za tym dziwię sie ze chcesz bsa.. czesci sa ale jakosc ich niepewna, a na rynku wtórnym kupisz juz cos innego jakiegos deutza, johnnego czy dominatora. Do ktorego czesci nawet jak sa 2-3 razy drozsze ale masz pewnosc ze to pochodzi i nerwow ze bedziesz psuć


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Wszystkie podzespoły załączasz dźwigniami z lewej strony siedzenia ;) Na joystcku jest podnoszenie hedera i nagarniacza, a sam joy służy do jazdy ;) Nic trudnego


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Na forum jest jeden użytkownik co ma, tylko chyba starszego BS-a, na sprzedaż po remoncie robionym dla siebie. Po za tym sporą wiedzę odnośnie nich bezie miał. Musisz poszukać go po galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

do reksia o części łatwiej,

 

bs z okolicznego RSP dawał nieźle po polach, sunął nie wolniej od zachodnich, wada to słoma do prasowania zwłaszcza jęczmienna jest jak z sieczkarni,

 

z kolei znajomy kupił BS-a parę lat do tyłu to więcej stał niż jeździł, psuł się hydrostat, generalnie dużo się psuło, zwolnica, mech różnicowy, ponoć pasuje z jakiegoś Fergusona,  ale musiał być bardzo zaniedbany egzemplarz, sprzedał go chyba po 4 sezonach, teraz nie ma żadnego kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek884    37

Generalnie ci co SŁYSZELI o tym kombajnie mówią że duże straty , zatyka się itp. Ja osobiście spotkałem kilku właścicieli i wszyscy zgodnie chwalą maszyne, nie występuje zatykanie i chętnie kupiliby ten kombajn ponownie. Rocznie koszą ponad 200ha plus kukurydza.

Atutem w tym przypadku jest cena bo rocznik 1996-2000 można kupić za 60-80 tyś a maszyne zachodnią w tych pieniądzach dostanie sie 1985-1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Większych pierdół nie czytałem o zatykaniu, stratach i innych cudownych awariach. Użytkuję BS'a juz kilka ładnych lat i jedynie co mi się poważniejszego stało to awaria mechanizmu różnicowego przez własną głupotę. Po zakupie kazdego BS'a był przeprowadzony 100% remont i kombajny chodzą bezawaryjnie. BS wydajnością jest pomiędzy Megą 204 a 208. Moim zdaniem BS jest bardzo udaną konstrukcją lecz bardziej agresywnie traktuje słomę. Jak słoma jest chorowita czy juz bardziej zgnita to leci sieczka a jak wszystko jest ok to nie ma różnicy pomiedzy klawiszem a rotorem. Tak jak pisze @janek884 to opinie o tym kombajnie piszą tylko Ci którzy WIDZIELI ten kombajn a nie użytkowali go. Kolego bierz BS'a bo to całkiem inna bajka. Wydajność raz taka a może i nawet więcej. Co do części to one są, może i droższe niz do typowego bizonka ale w sumie to inny model. Największą głupotą jest kupna starego zachodniego grata wyciągnietego z pokrzyw z lat 80-90 za cenę 100.000 zł gdzie można kupic ładnego BS'a młodszego o 10-15 lat z poziomem, klimą i sporą wydajnościa. Silniki też tanizna w eksploatacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Mam NH tf 42, a sąsiad BS-a zdarzało się nam razem kosić na jednym polu, to BS nie miał problemów w normalnym zbożu, mieliśmy podobną wydajność (BS ma 5 metów heder,a NH 6). W łubinie bez desykacji, ale samokończącym wręcz mnie objeżdżał, ale w gryce desykowanej gdzie łodyga była jeszcze jakby żywa a ziarno suche, to nie dawał rady kosić zapychał się parę razy aż sobie odpuścił i pojechał do domu. BS to przyzwoity kombajn i nie ma się co go bać, awarie jak w każdym (w porównaniu do mojego NH coś tam więcej ale bez tragedii) jak masz do 150 ha to bez problemu skosisz i jeszcze coś na usługę pojedziesz, ale jak masz sporo gryki to bym się zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

też polecam ten kombajn mam do porównania REKORDA i BSa sa to całkiem różne kombajny BSa polecił bym na gospodarstwa min 100ha bo inaczej bedzie sie nudził słoma po nim jest bardziej pomięta a nie pokruszona przy bolowaniu słomy trzeba sie liczyc z tym ze baloty będą duzo bardziej zagęszczone i cięższe niż po rekordzie dużo lepiej czyści zboże co do strat na uwrociach to jest bujda lub niewiedza uzytkowników w ustawianiu poszczególnych podzespołów z awaryjnością jest tak że jak go przejrzysz przed wyjazdem w pole to nie powinien zaskoczyć żadną awarią a co do awarii hydrauliki to najczęsciej spowodowane jest złą obsługa niejednokrotnie widziałem jak ja użytkownik przeklinał go na czym swiat stoii a okazywało sie ze filtry zapchane lub wrecz rozerwane w srodku bo nie miał kto od kilku lat filtra zmienić a potem awarie hydromotora czy zapowietrzanie układu lub zacinanie sekcji rozdzielacza pdstawa to napiete paski i jakość łańcuchów napędowych

nawiekszym mankamentem jaki zauwazyłem przy nim to są koła zbyt wąskie jak na tak cieżki kombajn szczególnie tylne ja osobiscie na okres żniw zakładam na tył zamiast 12,5/80-18 cali na 550/50-17cali    z przodu przydały by sie conajmniej 28,1R26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek884    37

Czy ma ktoś namiary na filrt hydrauliczny w Bs który znajduje się z lewej strony kombajnu między zbiornikiem oleju a pompą SPV?

Oznaczenie odczytane z katalogu to 627-396-510-397 ale w sklepach nie da się takiego odnaleźć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gabriel
      Witam mam prośbę do użytkowników kombajnu Bizon bs o spisanie ustawień parametrów Komputera chodzi mi dokładnie jakie wartości macie wpisane w Obwód koła, Szerokość robocza, Straty alarm itd. Pytam gdyż poprzedni właściciel namieszał w ustawieniach i teraz nie wiem co mam tam wklepać.
    • Przez Mateusz2415
      Witam poszukuje bizona bs do kupienia
    • Przez masa24
      Witam,
      posiadacie może wiedzę  ile tuleja ma wystawać ponad blok w tym silniku ??
    • Przez Daniel215
      Witam wszystkich. 
      Po kapitalnym remoncie silnika, po odpaleniu BS kopci na bialo plus może lekko niebiesko (dodam że dymu jest od groma) . Po rozgrzaniu stopniowo dym z rury wydechowej maleje, po rozgrzaniu (woda 55 olej 70) dymienie ustaje do zera. 
      Jedynie pompa wtryskowa nie była dotykana oraz wtryskiwacze (gdyż przed remontem było ok). Wtryskiwacze wsadzone na nowych miedzianych podkładkach-niektórzy zalecają montaż wtrysków bez podkładek. 
      Połączenie pompy wtryskowej nie odkręcane do remontu/nie przestawiane, a rozrząd jest na starych znakach. 
      Podejrzewam że problem leży w ustawieniu zaplonu/kata wtrysku, ale jak to sprawdzić?
      Czy jest jakiś mechanik który mógłby pomoc w tej sytuacji? 
    • Przez ZetorPower
      Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj