farmer330mazowieckie

problem z podłączeniem dojarki do krowy

Polecane posty

Przez ostatnie kilka dni od momentu zmiany przewodów strzykowych w dojarce na nowe mam problem z podłączeniem dojarki do krowy.

W momencie gdy podejde z bańką do krowy i wcisne guzik aby podłączyć pod krowe dojarke to z ledwością jak mi sie uda to zdarze załozyc tylko na dwa cycki i ciśnienie spada a wraz z nim spadaja z cycków te szklanki co sa na cyckach podczas dojenia.

Wcześniej przed zmienieniem na nowe gumy strzykowe nie bylo takiego problemu.

Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Twarde gumy. Załkładaj sobie zaślepki na 2 jak nie odcina Ci powietrza w dolnej pozycji i jak podłączysz juz dobrze 2 wtedy po kolei zejmuj zaslepki i zakladaj kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie będe sie bawił z zaślepkami. Wszystko było ok do puki nie zmieniłem na nowe gumy strzykowe, wczesniej jak wymieniałem jakieś 8 miesiecy temu gumy strzykowe to bylo wszystko ok, a teraz jak zmieniłem 2 dni temu to stał sie ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tym zegarze jest takie jak było zawsze, w tych dujkach jak sie wcisnie ten guzik zeby podlaczyc pod krowe to zawsze tak slychac jak syczy glosno a teraz jest o połowe ciszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Kurek stanowiskowy się nie przytkał? przy bańce ten grzybek w deklu luźno chodzi? Pewne jest że jak zakładasz pierwszy kubek to pozostałe muszą byc załamane przy króćcu kolektora i w ten sposób zatkane... innej opcji nie ma. Jak się pare lat temu przechodziło na większe kolektory, z większym przepływem to tez były problemy z zakładaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

Gumy strzykowe raczej nic nie mają do rzeczy w tym przypadku. Tak jak kolega wyżej napisał przytkany kurek stanowiskowy - najbardziej prawdopodobna przyczyna. Może być również przytkany wąż od podciśnienia, przytkany rurociąg itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak miały na tych gumach jak je kopiłem to były takie czerwone osłonki gumowe które miał zabezpieczać np przed zrobieniem dziury gdy krowa nadepnie na nie, zdjąłem je i na razie odpukać ale jest wszystko ok tak jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez fagri
      Witam mam pytanie wymieniłem lewe łożysko na pompie gdyż świstało i szumiało skręciłem wszystko zakręciłem ręką pompa obraca się lekko choć przed wymianą obracała się jakby lżej.Po uruchomieniu cisnienie na wakuometrze prawidłowe 0,5 doij dobrze ale zauważyłem że olej który się zbiera z tylu w tej rurce jest teraz bardziej ciemniejszy zawsze był jasny (przezroczysty).Dlatego mam pytanie do posiadaczy jaki jest u was kolor oleju w tej rurce i co morze być przyczyną że teraz jest ciemniejszy z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez tomek5747
      Siemka.Mam zamiar zrobić dojarkę na silnik spalinowy. Posiadam dojarkę konwiową i chcę dokupić silnik spalinowy. Jakiej mocy silnik wybrać na 2 konwie? I czy da się to ze sobą połączyć aby śmigało?
    • Przez kalwas
      Witam, z jakiego materiału należy dać rury stanowiskowe do dojarki? Tzn. metal czy można plastik zgrzewany? Dopiero teraz zakładam dojarkę i nie miałem z tym do czynienia. Dojarka jest już kupiona, sprawdzona, od znajomego, który by mnie nie oszukał. Jest brak pulsatora, orientuje się ktoś może ile kosztowałby nowy pulsator do dojarki alfa laval, lub regeneracja starego?
    • Przez Michadore
      W razie zainteresowania proszę o kontakt pod numerem 692818596 jest możliwość obejrzenia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj