Polecane posty

kondziu123    3

Witam , planuję zmianę obecnego ciągnika ( JD 6920S) i mam do wyboru Fendt-a 716 Vario 2001r. w pełnej opcji be  tylko bez przedniego wom , opony prawie nówki cena ok 150 tys oraz Renault Ares 836 RZ 2003r. przednia oś amortyzowana skrzynia quadractiv oponki ok 60 -70% cena ok 100 . Pytanie głównie do użytkowników tych sprzętów jak sprawują się w polu oraz jakieś poważniejsze awarie wiem że fendt to wyższa półka jeżeli chodzi o jakość ale czy warto aż tyle dopłacać? Jeżeli chodzi o same skrzynie no to vario na pewno jest dużo przyjemniejsza przede wszystkim dlatego że mamy płynną regulację prędkości. Czekam na wasze opinie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Yyy co to ma za sens? Chcesz zmienić na coś takiego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Hmm  w Jd do wymiany są wszystkie 4 opony koszt min 10tysi , jest trochę za lekki mimo już do końca załadowanego przodu no i te spalanie, ares mimo swojej mocy nie będzie palił więcej niż ten jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JD najlepszy a ty chcesz zmiany kupić nowe opony to tak jak zatankować lub wymiana klocków hamulcowych czy oleju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

No z oponami to może przesadzam ale po prostu jak dla mnie jd odpada głównie ze względu na to że ma lekki przód a obciążenia jest już max, może gdyby był tuz to wyglądało by to inaczej. Ale tak jak napisałem chodzi mi głównie o opinie użytkowników dwóch ciągników o których pisałem bo decyzja odnośnie jd praktycznie zapadła.

Edytowano przez kondziu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

A pracowałeś takim fendtem? Mówię że jd jest za lekki jak dla mnie a wozić 1,5 tony na przodzie to żadna filozofia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Hmm  w Jd do wymiany są wszystkie 4 opony koszt min 10tysi , jest trochę za lekki mimo już do końca załadowanego przodu no i te spalanie, ares mimo swojej mocy nie będzie palił więcej niż ten jd

 

A po czym stwierdziłeś że Ares nie będzie więcej palił? zapewne jest tam śilnik JD który lubi sobie łyknąć :)  sam mam Aresa tyle że 696 145km i powiem ci że bardzo fajny traktor przede wszystkim ciężki bo waży  7200kg a tobie widze oto chodzi, jeśli za starego fenda miał bym dać 50tyś więcej to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał renówkę 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Jeśli jest TMS i ciągnik niech sprawdzi jakiś mechanik co robi fendty będzie wiedział co robić. To tylko fendta. Pozdrawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Fendt jest od znajomego i ponoć był sprawdzany e serwisie we Francji. Center a jak sprawdzić czy jest tms? Co do aresa no to waży faktycznie nie mało a dodatkowo ma fabryczne obciążenia z przodu ponad 1150kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko weź pod uwagę, że wszystkie ciągniki ściągane z zachodu mają liczniki cofnięte o połowę i ich stan bywa bardzo różny.

Jak masz ciągnik w dobrym stanie to lepiej wymień mu opony na nowe i dalej ciesz się dobrym ciągnikiem bo przy zakupie innego tez będziesz musiał parę tyś dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez Rybson5
      Witam wszystkich!
      Drodzy forumowicze potrzebuje pomocy. 
      Podczas wymiany uszczelki pod głowicą okazało się że gniazda płynu w kolektorze są wyżarte i kolektor nie nadaje się do ponownego zamontowania. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem i doradzi co w takiej sytucji zrobić? Myślałem o nalaniu wżerwów tigiem ale nie wiadomo co to jest za stop metalu i jak będzie reagować.. Bardzo ciężko znaleźć coś używanego na rynku a cena nowego to 6500 zł... 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj