Skocz do zawartości

Zdjęcie

pługi

626 odpowiedzi na ten temat

#161 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 09:07

pługi Ja do takiego traktora sprzedalem kuhna mastera 102 i facet jest zadowolony,wiec tego moge polecic. Lekko idzie w ziemi,ladnie kryje i sam w sobie jest lekki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pługi Dzisiaj, 05:11
  •  

#162 Share Carlos4ever

Carlos4ever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:59

pługi Mam Kvernelanda 5 skib półzawieszany to tej pory ciągany Zetro 12245 a w tej chwili Puma 195 i szukam też Kvernelanda sześcioskibowego zagonowego bo piątka to za mału. Jeszcze przed kvernelandem był polski Atlas czteroskibowy. Tylko że Zetor miał ciężej z 4 skibami niż z pięcioma. Maszyna bez awaryjna, dobrze kryje i lekko idzie w ziemi. Polecam Kvernelanda:)

#163 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 21 styczeń 2010 - 16:28

pługi Ja mam Bometa 4*35 i ciągne go MTZ Belarusem. Śmiga aż miło
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#164 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:00

pługi kto wie jak to jest z pługami Uni? Sciągnąłem z netu katalog 2010. Są tam pługi obracalne M/MS/MH, L/LS/LH i reszta bez zmian xxl itp. Konkretnie chodzi mi o LS 2010 rok. Do tej pory we wszystkich broszurach bylo ze jego szerokośc pracy to 32-36-42 (teraz tak szeroko bierze pług serii M) cm na jeden kopus, a teraz w tym nowym katalogu podaja 35-40-45, czy cos zmienili w tych pługach czy poprostu jest to jakis błąd w druku?

#165 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:57

pługi Czym różnią sie pługi Kvernelanda ES i EG. Oba to pługi z płynną regulacją szerokości orki Variomat od 30-50cm na korpus.
Narazie wiem tylko tyle że ES ma głowicę 200 i wagę 4obracanej 1340, a EG głowice 300 i wagę 1550.

#166 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 10:20

pługi Witam jestem tu nowy i nie wiem za bardzo gdzie umieścić to pytanie więc umieszczam je tu czy wie ktoś może coś na temat pługu steeno albo stino jest to produkcja belgijska.Jak jest z dostępnością częsci i jak one się sprawują?

#167 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:44

pługi Steeno to u nas wynalazek jak go jeszcze nie kupiłeś to wybierz inny ,nieraz mogłem taki kupić w belgii, ale u nas oryginalnych części nikt nie sprzedaje tylko w unirolu mogą dorobić wszystko na zamówienie.Sprawdzałem w katalogu Granitu ale oni nie prowadzą tego.Napisz co konkretnie potrzeba to zobaczę co pasuje, może od innych pługów.

#168 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 14:37

pługi Jeszcze nie kupiłem ale się przymierzam chodzi mi te części które się zużywają lemiesze itd.pasują od jakiegoś innego pługa i ile dorobienie kosztuje orientujesz się w tych sprawach.Wiem własnie tego steeno za 6tys obrotowy 4.Niewiem czy warto ale szukam coś w tych cenach i 4 skibowego lemkenów w tych cenach niestety niema :rolleyes:

#169 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:46

pługi Jeżeli chodzi tylko o lemiesz to nie ma problemu zawsze znajdziesz podobny który pasuje na przynajmniej dwie dziury, aostatecznie można otwory przewiercić w korpusach i będzie na zawsze.Co innego z odkładnicami ,tylko dorobienie na wymiar.Koszt lemieszy 100-150zł,dłuto 15-30zł odkładnica 350-500zł w UNIROL u kowala 120zł.No cena pługa dobra ale z częściami bedzie mały problem ,poprostu nie będzie ich od ręki tylko np. za kilka dni.Tak jest z maszynami mniej u nas popularnymi,dlatego ja nie przywożę takich chociaż też mogę kupić tanio to wcale nie znaczy że steeno to zły pług tylko zawsze jest go trudniej sprzedać .Mam teraz VOGEL&NOOTA do sprzedania ale cena drugie tyle.

#170 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:10

pługi A jakiś adres tej strony co to dorabiają można prosić.I mam jeszcze takie pytani czy bendzie mi taki pług podnosił przód? ciągnik ma około 6ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:48

pługi Jak jest to ciągnik z przednim napędem i jakimś obciążnikiem to będzie ok. sprzedawałem pługi 4-skibowe obrotowe do mtz i innych 80-90KM i każdy sobie chwalił.Musisz szukać pługa poniżej 1t np.OVERUM "4" waży 870kg.Częsci znajdziesz wpisując w goglach unirol pokaże ci się GRUPA UNIROL BOREK WIELKOPOLSKI .Jak zmierzysz lemiesz,odległości otworów to zadzwon tam i coś znajdą.Kupuję u nich od 4lat i nigdy nie ma problemu,jak zamówię części przed godz. 14 to na drugi dzień są u mnie.Zremontowałem tak już ponad 20 pługów.

#172 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:14

pługi Kupie raczej tego steeno a są jakieś belgiskie sklepy w internecie gdzie można kupić części a pan z tego co widze przywozi pługi to moze części tez by pan przywiozł jak bym zamowił u pana :rolleyes:

#173 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:18

pługi Części raczej się nie opłaca z belgii, poza tym teraz jeżdżę do niemiec, to trochę bliżej.Pługi przywożę ,a części do nich kupuję tak jak pisałem w UNIROLU .Robią je ze szwedzkiej blachy także dziury w nich nie wywierci już łatwiej w korpusie pługa.

#174 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 08:57

pługi w Niemczech kupi się jakiegoś lemkena w dobrrym stanie do 6tys najlepiej 4skibowy obrotowy albo w układzie 3+1?I mam jeszcze jedno pytanie pług 4skibowy obrotowy który ma okładnie 40cm jaką będzie miał szer.orki?

#175 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 09:28

pługi Da się kupić ale jak go tu przywieżć to i tak wychodzi 10000zł .Za pług płacę 1000-2500eur 1200zł transport,zawsze coś trzeba wymienić ,ja jeszcze bawię się w pełny remont ,wszystko co trzeba wymieniam na nowe części z unirolu, piaskowanie, malowanie i wtedy nie mogę sprzedać poniżej 10000zł teraz też mam taki pług kupiony za 6000+1000transport+4000remont ale sprzęt jak nowy.Lemken za 6000zł to antyk ,strasznie przestarzały wygląd ,słupice spawane na stałe do ramy ale firma dobra i częsci dostępne.

#176 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 09:46

pługi Widzę że sie na tym znasz cały czas myśle o tym steeno on ma okładnie 40cm i jest zmienna szer orki jaką on bendzie miał max. szer orki?

#177 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:01

pługi Regulację szerokości żeby miał musi być z przodu cięgnodo regulacji kąta ramy i każdy korpus regulowany przez przestawienie go pod innym kątem za pomocą przestawnej śruby, a jak jest tylko to cięgło z przodu to służy do regulacji pierwszej skiby.Nie pamiętam jak wygląda twój pług ale to chyba taki z wysoką wieżą.Najlepiej zmierzyc szer.orki od końca płozy do czuba następnego lemiesza.

#178 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:38

pługi Można prosić twoje gg bo mam pare linków do stron allegro z pługami które mam na oku a widze że sie na tym znasz wysłał bym ci te linki a ty bys cos o nich mi powiedział

#179 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 luty 2010 - 13:50

pługi Zamierzam kupić pług do ciągnika o mocy 140 koni
napewno będzie to nowy pług 4 skibowy obrotowy nie musi mieć regulacji szer orki typu vario
prosze o porady najlepiej taki który zabiera 50 cm na korpus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 07 luty 2010 - 15:00

pługi Kvernelanda polecam, ale za tą cene i Lemken mógłby byc. Jaką klase gleb masz i jakie zakamienienie, i czy to ma byc nówka czy używaka?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72